Volkswagen Polo (2022)

autoreview

Volkswagen Polo (2022)

Signalement

Bouwjaar2022
Jaar van aanschaf2022
KM-stand laatst29.650 km
Lezerswaardering: 65%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Polo, What else.

  • 27.000 km

De Polo.
Wat eigenlijk vanuit mijn werkgever een tijdelijke auto zou zijn werd op mijn verzoek mijn vaste auto. Hier geen enkel moment spijt van gehad. Hij ziet er goed uit, de uitrusting is lekker compleet en hij rijd strak.

De buitenkant.
Bij mijn werkgever moet je iets van Volkswagengroep pakken en hij moet blauw zijn. Allebei geen straf, de kleur staat hem goed de velgen maken hem af. De getinte achterruiten zien er goed uit en het model is mooi.

Uitrusting.
De Polo is erg compleet. Ik weet niet welke uitvoering het is omdat hij uit Duitsland geimporteerd is. Maar om maar iets op te noemen, draadloze verbindig met je telefoon, draadloos opladen zeer goede geluidsinstallatie. Ik mis niets in de auto, middenarmsteun, twee usb-c poorten achterin voor de kids en voorin ook genoeg mogelijkheden om iets op te laden. Ik doe alles met google/android en het loopt allemaal netjes zonder storingen. Je stapt in en je spottify begint meteen te spelen. Stoelverwarming zit er ook op, lekker in de winter.

Motor.
Met zijn 90 pk komt hij heel rap over. Mijn andere auto, Kia met 120 pk, voelt echt minder snel aan. Je voelt de turbo en hij valt nooit terug bij een bergje. Hij maakt weinig lawaai, alleen bij stevig optrekken maar ook dat valt mee. Het turboblokje presteerd goed en geeft rijplezier.

De rest.
Er zit een camera op zodat je altijd netjes binnen de lijnen blijft rijden, ook verkeersbord herkenning. Het scherm is wel goed. mooi helder en duidelijk niet zo heel groot maar gewoon voldoende. Acheruitrijcamera zit echt slim, achter klapt het VW logo open en de camera komt tevoorschijn. Hij is nooit vuil, dus altijd goed zicht. Van binnen is de auto echt stil en hij laat zich lekker sturen. Kortom, een fijne complete auto.

Minpuntjes?
Ja, het digitale dashboard is ronduit lelijk. De vormgeving van het dashboard van het model hiervoor ziet er mooier uit. Bij de R-Line zit er een mooiere in naar het schijnt. Het digitale deel voor de temperatuurregeling is een echte misser. Beweeg je vinger snel en de temperatuur gaat ook snel omhoog, bij langzaam bewegen gaat het langzaam. Dit maakt het lastig om de temperatuur te veranderen, je moet echt even kijken/voelen waar je zit met je vinger en bent dan afgeleid. Best veel hard plastic. Bovenkant deur bijvoorbeeld, daar ga je vanzelf op leunen en dat gaat irriteren. Als je ruitensproeiervloeistof op is gaat er een uitroepteken onder je koelvloeistoftemperatuur branden. Ik dacht in eerste instantie dat er iets mis was maar bleek dat het reservoir bijna leeg was. Je krijgt ook een pop-up in je scherm maar toch is het een vreemde plaats voor dit teken. Ook wel vreemd, na 24.000 kilometer moest er 1,5 liter olie bij, het is natuurlijk geen schokkend iets, maar toch. Gezien de nieuwprijs, even duur als mijn tweede auto de Kia Ceed Sportwagon, blijkt toch dat er in vergelijking wel wat dingetjes vanzelfsprekend mag zijn. Wil je het spraakknopje op je stuur gebruiken? Pop-up in je scherm dat je het kunt aankopen in de Volkswagenstore. Alles bij elkaar opgeteld is de Polo toch best duur.

Eerste beurt, en verbruik.

  • 29.650 km

Vlak voor vakantie de eerste beurt gehad. Geen bijzonderheden.

Het verbruik is netjes, zonder al te veel moeite verbruikt de Polo 1-20, en dat is netjes. Als je er echt op gaat letten is er meer uit een liter te halen.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Volkswagen Polo

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.