Signalement
| Uitvoering | Passat Variant 1.4 TSI PHEV GTE Connected Series Plus |
|---|---|
| Versnellingen | 6, Automaat met dubbele koppeling |
| Bouwjaar | 2016 |
| Jaar van aanschaf | 2025 |
| KM-stand bij aanschaf | 160.000 km |
| KM-stand laatst | 189.000 km |
Nieuwe prive auto
De Tesla is eindelijk weg en er moest snel een vervanger komen. Het leukste moment is voor mij meestal de zoektocht naar een nieuwe auto. Speuren om de juiste selectie te maken en alle voor en nadelen tegen elkaar opwegen. In dit geval bestaat de kans dat de auto niet lang bij ons blijft (ivm een eventuele nieuwe leaseauto) maar wellicht moet hij 2 jaar meegaan.
Eerst gekeken naar een 5 serie touring (2016), Volvo V70 (2014), Skoda Superb (2017) en Audi A6 (2013) en de Passat.
De BMW en Audi vielen al snel af ivm de hogere kosten en waarschijnlijk hogere afschrijving. De Volvo vonden wij toch wat oud en de Superb viel tegen omdat wij eerder al een nieuwere versie ervan hadden gehad. Uiteindelijk in Excel alle kosten opgeteld en besloten voor een Passat te gaan. In eerste instantie gezocht naar een 2019, 1.5TSI DSG, echter vonden wij die toch wat prijzig. De Passat GTE die wij hebben gevonden konden wij niet laten staan. De prijs was uiterst competitief, de auto perfect onderhouden en de auto is pas in augustus 2017 de weg op gegaan.
Daarnaast jaren geleden een golf GTE gehad en vaker Passat's in het buitenland gehuurd.
Onze "nieuwe" Passat GTE Variant is van 2016 maar is pas in 2017 de weg op gegaan. Het betreft een connected plus serie met oa alcantara bekleding, ergo comfortstoelen, Apple CarPlay, panoramadak, adaptatie cruise control, 18 inch Dartford velgen en nog veel meer.
De auto is in de basis perfect. Niet spannend maar prima voor wat hij moet doen. Ons van A naar B brengen zonder drama.
De auto heeft in 2021 een terugactie voor de accu gehad waarbij ik vermoed dat de accu ook daadwerkelijk vervangen is. De auto laad namelijk nog steeds op tot 50KM en haalt in werkelijkheid 45-50KM elektrisch met een uitschieter gisteren waarbij mijn vrouw 58 KM elektrisch heeft gereden (vraag mij niet hoe)
Nu de overheid wederom heeft besloten van gedachte te veranderen en de HSB volgend jaar te verlagen voor EV en PHEV is het financieel nog interessanter. Hij zal op lange stukken niet zo zuinig zijn als de 1,5TSI, echter is 6,5 liter op 100 voor 500KM+ stukken prima. Overige kosten vallen ook erg mee waardoor het al met al een verstandige keuze is.
Wat comfort betreft is het een gewone Passat. Ruim, stil en alles behalve sportief. De GTE modus gebruik je 3 keer per jaar maar verder is rondrijden in Hybrid en EV modus top.
Het enige waar ik niet over te spreken ben zijn de 18 inch velgen icm de Vredestein Quatrac Pro all season banden. Deze zijn naar mijn mening vrij stug en maken aardig wat geluid. Wellicht de velgen verkopen en een nieuwe set 17 inch kopen of voor de zomer toch maar over naar zomerbanden. ben benieuwd wat jullie ervan vinden!
Tot nu toe zijn wij meer dan tevreden met onze aankoop en gaan we hopelijk vele comfortabele kilometers tegemoet.
Dure tijden
De Passat heeft zich afgelopen jaar flink mogen bewijzen. Reizen naar Frankrijk, Italië, Oostenrijk en veel verkeer in Nederland hebben de omstaand snel doen oplopen.
De auto zelf heeft ons nooit laten staan echter zijn er wel flinke kosten geweest.
Eerst begaf de HV kachel het wat een rekening van ruim 800EUR veroorzaakte. vervolgens bleek de condensor stuk wat ook weer een rekening van 800EUR betekende. Daarnaast nog een beurtje en een kapotte winkelveer/sleepring. Alles bij elkaar ruim 2000EUR aan onderhoud uitgegeven in pakweg 12 maanden tijd. Voor mijn gevoel vrij fors, echter blijft de auto comfortabel, zuinig en praktisch.
Gemiddeld zitten wij op op 4,9 Ltr/100KM over de laatste 5000KM wat echt niet verkeerd is voor een auto van dit formaat.
De laatste reis is echter zojuist achter de rug aan gezien wij weer een Skoda Kodiaq hebben gekocht. Tijdens de laatste reis naar de UK hebben we over 1800KM gemiddeld 5,4 Ltr/100Km zonder op te laden.
De Passat heeft ondanks zijn "pech" uitgaven het goed gedaan en was een comfortabele metgezel.
De Kodiaq blijft echter toch de fijnste auto die wij ooit hebben gehad en daarom hebben wij de Passat verkocht en een Kodiaq uit 2023 met 100K op de klok gekocht. Daarover later meer!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.








Lezersreacties (11)
Reageren