Volkswagen Passat 1.9 TDI 100pk Arctic (2004)

autoreview

Volkswagen Passat
Volkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen PassatVolkswagen Passat - interieurVolkswagen Passat - interieur

Signalement

UitvoeringPassat 1.9 TDI 100pk Arctic
Versnellingen4, Automaat
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2010
KM-stand bij aanschaf115.200 km
KM-stand laatst273.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste indruk

  • 118.900 km

Ruim een maand geleden heb ik een VW Passat uit 2004 aangeschafd. Aangezien ik ongeveer 26000 km per jaar rij is een diesel net rendabel. De auto stond te koop bij de garage waar ik mijn vorige auto ook in onderhoud had.
Ik was niet specifiek opzoek naar een auto met een automaat maar na een proefritje vond ik het wel erg ontspannen rijden. Nadeel van deze automaat is dat het verbruik er volgens de specificaties wel erg dramatisch door word, handgeschakeld 1 op 18,5 en automaat 1 op 14,9. Verder maakt de automaat hem ook niet bepaald snel, 0 naar 100 km/h duurt 14,3 seconden.
Deze nadelen vooraf wetende heb ik toch besloten om de auto aan te schaffen aangezien de garage mijn een goede aanschafprijs aanbood. Verder was de auto voorzien van een VDO navigatie en een Parrot handsfree set, wat de auto een erg complete auto maakt.

De eerste indruk
De eerste indruk was een goede. De auto rijd erg fijn. Was wel benieuwd naar het verbruik en deze bleek reuze mee te vallen, ik reed 1 op 16. Qua acceleratie kwam hij wel wat te kort waarna ik besloten heb de auto te laten chiptunen. Hierdoor kreeg de auto er 30 pk bij en 60 Nm koppel. Dit was zeer goed te merken. Het verbruik daalt ook door het chiptunen, dus eigenlijk een win win situatie. Het verbruik is nu 1 op 17.

Auto ingeruild

  • 273.000 km

Nu ruim 6 jaar later en 155.000 km verder ga ik de auto inruilen voor wat anders (BMW 535d :-)).

Ik heb 6 jaar lang met plezier in de VW Passat gereden. Op het gebruikelijke onderhoud na is er weinig kappot gegaan. De volgende onderdelen zijn vervangen: Dynamovrijlooppoelie, temperatuur sensor, slangetje van de stuurbekrachtiging en nieuwe schijfremmen.

Heb de auto dus ervaren als zeer betrouwbaar met weinig onverwachte kosten en reparaties.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.