Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI 140pk Comfortline (2010)

autoreview

Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI 140pk Comfortline (2010)

Signalement

UitvoeringGolf Variant 2.0 TDI 140pk Comfortline
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2010
Jaar van aanschaf2010
KM-stand laatst82.000 km
Lezerswaardering: 16%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Ruim 3 jaar Golf Variant

  • 82.000 km

Ruim 3 jaar Golf Variant

Na de Polo als "hoofd" auto (zie: http://www.autoweek.nl/autoreview/29161/volkswagen-polo-14-tdi-80pk-sportline), ivm gezinsuitbreiding een Golf Variant uitgezocht.

Aangezien woonachtig in Zwitserland wijkt de uitvoering zws wat af met een Nederlandse.
De uitvoering: 2.0 TDI met 140pk, met RNS510, Panoramadak, Bi Xenon met cornering functie, camera voor het achteruitrijden, parkeer sensoren en automatisch parkeer systeem, berg assist, winterpaket met o.a. stoel verwarming, volledig leer en 17" lichtmetaal, afneembaretrekhaak, bagagenet, rubber kofferbakmat en rubber voetmatten o ja en pearl effect zwarte lak.

Aangezien de auto in de winter geleverd werd deze eerst maar eens op 16" 5 spaaks velgen gezet (waarover later meer).

Om met de motor te beginnen, die kan de auto goed aan, je kan er vlot en laagtoerig mee rijden, wat zich ook weerspiegeld in het brandstof verbruik (Zie foto's).
In de 6de versnelling draait de motor 1900 toeren bij 120km/h en bij het optrekken hoef je eigenlijk nooit boven de 2000 toeren door te trekken om op te kunnen schieten. Vanuit stationair toerental is er meteen punch, de uitrit vd garage die onder het huis ligt oprijden (zo'n 25 meter met 8%) gaat met minimaal gas bij geven bij zo'n 1100 toeren. Na het stoppen bij het einde van de uitrit, helpt berg assist door de auto op de rem te houden (je kan dus rustig gas geven en de koppeling laten opkomen zonder dat de auto terug of verder rolt) en de rem pas los te laten als er genoeg trekkracht voorhanden is om de auto van zijn plek te krijgen.
Met de CR TDI is de motor wel anders geworden dan de PDs, hij is qua vermogen ontzettend lineair er is geen moment waar je opeens een duw in je rug krijgt tijdens acceleratie, koud is het blok redelijk geruisloos en het stampen van een diesel is er eigenlijk niet meer, dit zou ook aan de isolatie kunne liggen, want de motor is van alle kanten goed ingepakt. Om de olie op bedrijfstemperatuur te krijgen (die kan je mooi aflezen in de boardcomputer) heb je wel zo'n 20 snelweg kilometers nodig. Bij koud weer,bv -20° heeft de motor bijna moeite om op temperatuur te blijven, bij het stoplicht zie je dan de koelvloeistof temperatuurmeter meter in de toerenteller hard teruglopen en ook de olie temperatuur zie je in de BC zakken. Er wordt iig geen diesel te veel de motor ingepompt om extra warmte te creeeren ;-)
Over de RNS510 is al genoeg geschreven, die doet zijn werk, niet altijd even snel, maar hij doet het.
Het Panoramadak is top, zeker omdat je het met een elektrische rolgordijn af kan dekken als er te veel zon inwerking is. Open vangt de opstaande rand alle wind weg die in het interieur zou vallen. Het uitzicht naar buiten is vooral voor de passagiers achter top, zeker voor kinderen. De hoeveelheid licht geeft een extra gevoel van ruimte.
De Bi Xenon doet zijn werk, de extra lichtopbrengst rechtvaardigt voor mij de meerprijs. De cornering functie is handig in de bergen in het donker aangezien de schijnwerpers echt een heel end de bocht mee insturen (graad of 30 schat ik).
De achteruit rij camera is iets wat als je het een keer gehad hebt bij een wat grotere auto niet meer wil missen. Bij het inschakelen van de achteruitversnelling krijg je het beeld op de display van de RNS. De lijnen in het beeld geven perfect de ruimte aan die je nodig hebt, een lijn tot waar je kofferbak nog open kan als je bv bij een muur parkeert, en je ziet je bumper. In combinatie met de parkeer sensoren en optische overview van de auto zorgt dit ervoor dat je het automatische parkeersysteem eigenlijk nooit gebruikt. Ja om als er mensen mee rijden te laten zien hoe het werkt (en ja het werkt perfect, behalve als je te snel gaat ;-) dan stopt hij ermee).
Nadeel is dat het soms echt heel erg lang duurt voordatje camera beeld hebt. ALs je ergens geparkeerd stond en dan start en weg wil, de RNS510 is dan nog aan het opstarten en het scherm omschakelen naar camera beeld duurt dan soms wel 20 seconden of langer, wat erg storend kan zijn.
De (stoel)verwarming geeft snel warmte af, de climate control in de zomer kan de inhoud van de auto goed aan en koelt in no time de auto naar een aangename temperatuur.
De trekhaak is een uitneembare. Ook hier zoals bij de Polo (zie link boven) een klepje waar de kwaliteit niet echt vanaf straalt. Het klepje is in tegenstelling tot de Polo wel in de auto kleur gespoten. De trekhaak in zijn houder klikken gaat moeizaam. Op een of andere manier willen de blokkeer koggels die de trekhaak vasthouden, niet altijd goed ontkoppelen. Als de trekhaak dan een keer op zijn plek zit, doet hij dat waarvoor hij bedoelt is.
Bagagenet en rubberen matten zijn handig, bagagenet houd de bagage in de kofferbak en met de matten heb je geen gedoe meer met doorweekte matten bij sneeuw buiten (en binnen ;-)).

4 Maanden
Na 4 maanden werd de auto op zijn veiligheid getest (zie foto's). Met zo'n 30km/ werd er op een opeens stoppende auto geparkeerd. Je zag mooi hoe nieuwe auto's gebouwd worden, alles frommelt op om de impact te verwerken. Airbags bleven mooi op hun plek, en de schade was zo'n 13.000CHF (ongeveer 11.000€). Alle panelen, bumper, motorkap etc vervangen. Eenige voordeel was wel dat de auto toe was aan een wasbeurt, en nu kregen we hem weer mooi van binnen en buiten gepoetst terug.

31.000km
De long life service begon richting 30.000 km met een indicatie in de boardcomputer. De beurt was 480CHF (zo'n 400€) waar dan vooral de VW long life olie de prijs opdrijft.

64.000km
De tweede long life service die iets duurder uitviel (520CHF /430€) waarbij geconstateerd werd dat hij wel wat veel olie zweet bij de turbolader. Volgende wat opgemerkt werd is dat de hoeveelheid roest bij de remschrijfbevestigingen en daar waar het wiel aan vast zit, wel erg aan het roesten waren. De wintervelgen vind ik dus wel goed smoelen, maar winter zout heeft door de weinige spaken vrij toegang. Een stalen velg of een meer spaaks velg vangt blijkbaar toch meer zout af en heel hoogwaardig is de Golf daar dus niet gebouwd.

Opmerkingen
Zo rond de 70.000km kwam er een rammeltje rechts in het paneel tussen het dashboard en de deur. Als je iets tussen de deur en dashboard klemde was het weg, maar super irritant. De sluiting van de veiligheidsgordel van de bijrijders stoel begon bij lage toeren irritant te resoneren, met wat sjorren en draaien was het geluid dan even weg, maar niet voor lang(is het plastic umhulsel van de sluiting wat niet meer goed strak aansluit).
Kreeg ook het gevoel dat de koel functie van de climatronic minder werd na 3 jaar, wat mij toch wel snel leek en met http://www.autoweek.nl/autoreview/35655/volkswagen-eos-20-16v-fsi in mijn achterhoofd en de wetenschap hoe ze dat afhandelen...of betergezegd niet. Ja ik weet dat je de airco moet servicen maar er zijn andere auto merken waar het: in de standaard onderhoudsbeurten zit, en waar het na 10 jaar nog steeds niet nodig is omdat er geen koelmiddel verlies geweest is.
Zo rond 75.000km kwam bij lage toeren en dan veel gasgeven een bokkend, half inhoudend gevoel in de motor, niet altijd maar soms, niet echt vertrouwenswekkend.


+/- 82000km
Auto gaat de deur uit, vervangen voor iets groters.

Nog wat statistieken:

Gemiddeld verbruik van 1 op 19.57
Hoogste verbruik 1 op 16.99
Laagste verbruik 1 op 21.47
Grootste afstand afgelegd met 1 tank 1131km
Grootste aantal liters getankt 56.02

Plussen
+Zuinig
+Best ruim
+Sommige (dure) extra's (camera etc)
+Fijne reisauto (subjectief)


Minnen
-Kwaliteit lange termijn
-trekhaak bevestegings systeem
-VW service

6,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Volkswagen Golf

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.