Volkswagen Golf Variant 1.6 TDI 105pk BMT Highline (2011)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Golf Variant 1.6 TDI 105pk BMT Highline |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2011 |
Jaar van aanschaf | 2016 |
KM-stand bij aanschaf | 151.604 km |
KM-stand laatst | 287.121 km |
Auto aangeschaft
- 151.604 km
De auto ingebruik genomen
Onderhoud: Grote beurt
- 177.226 km
Sinds de aanschaf van mijn auto zijn er geen problemen met de auto geweest. Op ongeveer 23.000 km was het nodig om een liter olie toe te voegen. Dat was het enige. Ondanks dat de auto ex-lease is weet je nooit helemaal zeker wat je koopt. De eerst grote onderhoudsbeurt koste 733.22 euro,
De uitgevoerde werkzaamheden:
- Grote beurt.
- Remvloeistof vervangen.
- 2 nieuwe zomer voorbanden.
- Brandstoffilter.
- Interieurfilter.
- Luchtfilter.
- Oliefilter.
- Motorolie (longlife)
Een behoorlijk bedrag. De volgende onderhoudsbeurt houd in dat ook de distributieriem vervangen moet worden, met de waterpomp.
APK 2017
- 188.283 km
APK keuring 2017.
Geen bijzonderheden standaard kosten voor een apk keuring.
Onderhoud: kleine beurt + distrubutie riem
- 198.450 km
Tot nu toe geen problemen ondervonden met de golf. Ik heb vanaf de vorige onderhoudsbeurt geen olie hoeven bijvullen.
Kosten: 775 euro.
Opmerking:
De distributieriem kid inclusief waterpomp kost op de factuur 286,15 euro (exclusief btw). Inclusief is dat 346,21 euro.
Op internet kost de set.152,29 euro (inclusief btw).
(De zit dus marge op !!).
Lekkage c-stijl
- 211.000 km
Om een aantal stoelen op te halen heb ik de achterbank neergeklapt. Echter 1 gedeelte van de achterbank was nat. Na verdere controle bleek ook de hemel van de bijrijderskant ook nat te zijn. De lekkage is door de garage opgelost. De afvoer bij de c-stijl was verstopt. Om dit gangbaar te maken moest de complete hemel naar beneden. Met de complete reparatie zijn ze 4,5 uur mee bezig geweest en de lekkage is verholpen. De kosten van bijna 300 euro is veel geld om de auto droog te houden. Het positieve is dat er geen onderdelen vervangen hoefde te worden. Met een open en een glazen dak kan ik me voorstellen dat dat serieus geld gaat kosten.
APK + grote beurt
- 220.627 km
Deze onderhoudsbeurt betreft het vervangen van meerdere slijtageonderdelen. Hierdoor is de rekening aan de hoge kant.
- remschijven voor vervangen.
- remblokken voor vervangen.
- voorbanden vervangen.
- stabilisatiestang vervangen
Daarbij komen de kosten van een standaard grote beurt + apk kosten.
Totaal kosten: 1000 euro.
Onderhoud / reaparatie beurt
- 230.760 km
Versleten achterbanden en een parkeersensor die niet goed werkt is de reden voor de tussentijdse onderhoudsbeurd.
Daarnaast is de aicogecontroleerd en bijgevuld.
Kosten: ongeveer 600 euro
Reparatie kofferbak
- 235.539 km
Het elektronische gedeelte van het kofferbak slot was defect. De wegenwacht heeft dit gerepareerd. Het slot zelf kost 100 euro.
Kleine beurt
- 242.352 km
Standaard onderhoud. Kosten ruim 200 euro.
Af en toe nog last van lekkage. Daar is naar gekeken maar niks kunnen vinden.
Grote beurd met reparatie
- 263.291 km
De heeft gepland onderhoud en een reparatie. Het gaat om een grote onderhoudsbeurt waar in de remblokken achter, chassisveer achter, O ringverstuivers, pakkingsset kleppendeksel, interieurfilter, brandstoffilter zijn vervangen.
Een week eerder zaten 2 verstuivers los. Deze zijn door de ANWB vastgezet. Later bleken de andere twee verstuivers muurvast te zitten. Deze waren er bijna niet uit te krijgen. (resultaat, veel manuren).
Kosten ronde de 1200 euro.
Diessel lucht
- 286.224 km
Bij warme motor en langzaam rijden rook ik diesel lucht. Na een controle bij de garage konden ze niet wat vinden, behalve een losse rubber onder de motorkap.
Twee weken later ben ik zelf een kijkje onder motorkap wezen kijken. De retourleidingen bij de verstuivers zaten niet goed. Daar nu door garage nieuwe op gezet. Imitatie.
165 euro zijn de kosten.
ERG
- 287.121 km
De foutmelding op het dashboard deed mij vermoeden dat het om de EGR klep zou gaan. Dat werd met het uitlezen bevestigd. Ik heb gekeken naar het wegschrijven van de melding.
Dat wegschrijven kan op 2 manieren. De eerste versie is het laten negeren van de signalen. Dit kan veilig, echter de roetfilter wordt niet meer om de 600 km schoongemaakt. Hierdoor gaat de roetfilter vol zitten.
De andere mogelijkheid is het vervangen van de software. Dit was voor het type motor in deze motor niet mogelijk.
Het resultaat de beste optie was het vervangen van de ERG. Kosten 750 euro.
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.