Volkswagen Golf 1.9 TDI 90pk Milestone (1997)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Golf 1.9 TDI 90pk Milestone |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1997 |
Jaar van aanschaf | 2003 |
KM-stand bij aanschaf | 127.500 km |
KM-stand laatst | 302.500 km |
ERVARINGEN
- 270.500 km
Op het moment van aanschaf van deze Golf was ik er nog niet zeker van of een diesel voor mij wel rendabel zou zijn, maar na een proefrit was ik (en de Golf) snel verkocht. Na bijna 3 jaar kan ik concluderen dat het dieselrijden financieel zeker uit kan en dat ik bovendien niet snel weer een benzine-auto zal kopen. Dit alles met dank aan mijn Golf tdi.
Allereerst is er het verbruik, dat menig modernere diesel het nakijken geeft. Zonder veel moeite scoor ik bij normaal gebruik zuiniger dan 1 op 20. Bij autobahngebruik, lees kruissnelheid van 160 á 170 en regelmatig de topsnelheid van 180 aantikken, kom je op zo’n 1 op 16 uit. Dit laatste was in het begin erg leuk, maar met de huidige brandstofprijzen houd ik mij liever wat in en profiteer optimaal van de zuinigheid van deze auto.
Ten tweede is het koppel van 202Nm in een auto van nog geen 1100 kilo een heerlijkheid. Bij inhalen op een B-weg (de bekende 80 naar 120 sprint)kun je hem rustig in z’n 5 laten staan, hij trekt het wel. Ook in de Alpen en andere gebergten kom je door het grote koppel zonder moeite naar boven.
De auto zelf is natuurlijk niet opwindend, hoewel ik de Golf 3 in al zijn eenvoud wel tijdloos vind. Het interieur stamt nog uit de tijd dat VW’s zwart en kaal waren, hoewel de milestone-uitvoering gelukkig wel aangenaamheden als cv en electrisch bedienbare ramen, evenals een vrolijk bekledingsstofje en zilverkleurige wijzerplaten heeft. Zelf heb ik nog geinvesteerd in een schuifkanteldak (auto is zwart, dus erg warm bij zon), een set lichtmetalen 15’’ velgen en een set winterbanden op de standaardvelgen.
Wat ik in deze auto mis en in een volgende auto absoluut zou willen hebben, zijn abs en airconditioning.
PROBLEMEN
- 270.500 km
Ik heb deze auto zonder garantie gekocht bij de VW-dealer en daar absoluut geen spijt van gehad. Echte problemen hebben zich niet voorgedaan, wel zijn er natuurlijk na verloop van tijd enkele duurdere onderhoudswerkzaamheden geweest.
De rekening van de duurste beurt tot nu toe bedroeg een dikke 800 euro, wat voor een student natuurlijk wel even slikken is. Hierbij waren dan wel nieuwe schokdempers achter inbegrepen en nog een aantal andere extra werkzaamheden. Bij het meest recente groot onderhoud is de distributieriem vervangen.
Her olieverbruik van de tdi is nihil, tussen de beurten vul ik hooguit 1,5 liter bij. Lijkt mij een teken dat de motor nog kerngezond is.
Een aantal keren verloor de motor plotseling vermogen en voelde aan als een trage diesel zonder turbo. Dit verdween echter net zo plotseling als het gekomen was. Bij het uitlezen van het storingsgeheugen door de dealer werd er wel een foutmelding geconstateerd. Hierna is het euvel echter niet meer opgetreden.
De auto heeft mij nog nooit laten staan, het is altijd starten en lopen. Reden om de betrouwbaarheid met 5 sterren aan te geven.
Update 27-11-07
Inmiddels ben ik bijna 50000 kilometer verder en de auto bevalt nog steeds zeer goed. De meeste landen van europa heeft hij nu wel gezien, deels in de zomer maar ook in de winter. Ik moet het afkloppen, maar nog nooit heeft hij me laten staan, afgezien van een versleten accu vorig herfst waar de auto zelf natuurlijk niets aan kan doen. Ook de kosten van het onderhoud vallen erg mee. Nu is hij binnenkort wel weer aan een grote beurt toe, dus even afwachten hoe die uitpakt, maar hij loopt nog steeds perfect. Brandstof- en olieverbruik zijn nog steeds op hetzelfde niveau als bij de eerste review. Ik ben dan ook zeker van plan nog een tijdje met deze auto door te rijden.
Update 21-10-08
Ik rijd nog vrolijk door met de Golf en nog steeds zonder noemenswaardige problemen. Brandstofverbruik 1 op 20 plus, olieverbruik nihil. Het enige wat jammer is, is dat hij bij een van de voorspatborden begint te roesten. Dat had ik toch niet verwacht, ook omdat de carrosserie verder nog spik en span is. Eens kijken of ik daar wat aan kan doen, voor het echt doorzet.
Voorlopig heb ik nog geen reden om de auto weg te doen en als de onderhoudskosten te overzien blijven ga ik voor de 3 ton.
update 09-01-2011
- 302.500 km
Inmiddels de 3 ton gepasseerd en de auto doet het nog steeds prima. Hij heeft tussentijds 8 maanden stil gestaan omdat ik in het buitenland was en startte daarna op de eigen accu zonder starthulp! (accu was wel afgekoppeld geweest) Wel een aantal kleinere zaken gehad die toch veel geld kostten. Zo moest de bijvoorbeeld de kachelmotor vervangen worden. Al met al denk ik dat hij nog wel een tijdje mee kan, zeker motorisch. In de kerstvakantie nog naar de wintersport geweest in Oostenrijk: geen enkel probleem. Enige punt is natuurlijk dat de kosten niet uit de hand mogen gaan lopen aangezien de dagwaarde inmiddels nihil is.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.