Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Autotests
  • Volkswagen
  • Golf

Volkswagen Golf 2.0 GTI 16V (1996)

Opzij, opzij, opzij!

Volkswagen Golf 2.0 GTI 16V (1996)
  • Autotest
16 augustus 2000 om 00:00
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook
Aan het stuur van een GTI waant elke bestuurder zich coureur. Tenminste... als hun wagen behalve snel ook sportief is. Voldoet de kleinzoon van de oer-GTI; de Golf GTI 16V aan de snelle, sportieve eisen?

Wat willen mensen die een GTI, GSi, XSi, ti of hoe ze tegenwoordig ook mogen heten, aanschaffen? Allereerst natuurlijk prestaties. We gaan dus eerst maar eens kijken wat de VW Golf GTI 16V, een directe nazaat van de stamvader van de GTI-klasse, in dit opzicht te bieden heeft.
Waar kunnen we dan beter beginnen dan met de motor. De VW Golf GTI 16V, doet het zonder exotische technisch snufjes als VTEC of twinspark, maar met z'n twee bovenliggende nokkenassen, zestien kleppen en een flink hogere compressieverhouding komt deze vierpitter toch aan een vermogen van 110 kW/150 pk en een koppel van 180 Nm.
Daarmee - zegt de fabrikant - kan de 16V een top van 215 km/h halen en in 8,7 seconden optrekken naar de honderd. Onze eigen metingen lieten met 8,9 tellen maar een klein verschil zien. Hoe dan ook, met een acceleratietijd van nog geen negen seconden is de Golf een rappe rakker, waarmee je bij een stoplichtenrace de meeste medeweggebruikers het nakijken kunt geven. Inhaalmanoeuvres kunnen ook vlot genoeg worden uitgevoerd. In '4' brengt de GTI 16V je in 9,3 s van 80 naar 120, in '5' vergt de tussensprint nog altijd maar 12,0 s.
Maar cijfers, hoe objectief ook, zeggen niet alles. Ze kunnen niet duidelijk maken wat voor karakter onze testkandidaat heeft. Volkswagens en veel andere auto's van Duits fabrikaat waren een paar jaar geleden nog hard geveerd. Maar de Duitse merken zijn een andere koers gaan varen en nu is de vering van VW's meer op comfort afgestemd. Dat geldt zowel voor een eenvoudige Polo als voor 'n snelle Golf GTI. Zelfs bij het rijden over hobbels en kuilen ondervinden de inzittenden geen ongerief. Ze voelen wel over wat voor wegdek de rit voert, maar het deert ze niet. Wat de actieve automobilist weleens zou kunnen deren, is dat je in de vlotte Golf over het algemeen weinig rijgevoel ervaart. Aan de prestaties ligt het niet, dat hebben we gezien. Maar de VW zet ze minder nadrukkelijk neer. Een pittig motorgeluid ontbreekt, net als gretig optrekken. De besturing dirigeert de voorwielen als vanzelfsprekend, maar niet opvallend exact in de gewenste richting en de snellere bochten neemt de VW bijna achteloos. Bij het wisselen van versnelling stribbelt de pook niet in het minst tegen en de remmen doen hun werk voorbeeldig. Kortom, de Golf GTI 16V ligt als een blok op de weg, rijdt als een trein en gaat er als de brandweer vandoor. Hij doet het alleen allemaal alsof het de gewoonste zaak van de wereld is en daardoor lijkt hij sloom.

Op sportschoenen
Een GTI-achtige auto is een 'kleine middenklasser op sportschoenen'. Hij deelt met z'n minder krachtig gemotoriseerde maatjes de kenmerken van een gewone gezinsauto. Daarom kijken we ook nog even naar de huiselijke aspecten van onze testauto. De VW heeft het bekende, massieve Golf-dashboard. Airbags zijn als optie leverbaar, desgewenst in combinatie met een met leer bekleed stuur en een met hetzelfde materiaal afgewerkte schakelpookknop. Kies je voor alleen een airbagstuur plus leer, dan gaat de prijs zo'n f 900 omhoog. Krijgt de bijrijder ook een airbag, dan moet er zo'n f 1.500 extra op tafel komen. Ook elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels zijn op de GTI 16V niet standaard. Ze staan voor bijna f 900 in de lijst van opties. Wel inbegrepen bij de basisprijs van de snelle Golf zijn elektrische ruitbediening voor en achter, en een in hoogte verstelbaar stuur. Kleinigheden kun je kwijt in een groot vak onderaan de middenconsole en in eveneens ruim bemeten portiervakken.
VW monteert in de Golf, al naar gelang de uitvoering, verschillende soorten zetels. En het is niet meer dan logisch dat de GTI 16V van sportstoelen is voorzien. Ze zorgen voor veel zijdelingse steun. VW vraagt voor hoofdsteunen achterin bijna f 700 extra. De hoofden waar ze bescherming aan moeten bieden, hebben dankzij de ver doorlopende daklijn voldoende ruimte en ook aan beenruimte is er geen gebrek. De bagageruimte is niet al te groot, maar kan via een in ongelijke delen omklapbare achterbankleuning en zitting worden uitgebreid.
Met een basisprijs van zo'n f 51.500 is de VW Golf GTI 16V een dure klant. Zeker gezien de magere uitrusting. Ook ontbreekt het hem aan sportief karakter, al heeft hij wel een reputatie van degelijkheid en betrouwbaarheid.

Signalement

Merk Volkswagen
Model Golf 2.0 GTI 16V
Carrosserie 3-deurs, hatchback
Transmissie 5 versnellingen, handgeschakeld
Aandrijving voorwielaandrijving
Prijs € 22.777

Specificaties

Brandstof benzine
Motor 4-cil. in lijn
Cilinderinhoud 1.984 cc
Maximaal vermogen 110 kW / 150 pk bij 6.000 tpm
Maximaal koppel 180 Nm bij 4.800 tpm
Inhoud brandstoftank 55 l
Lengte / breedte / hoogte 4.020 mm / 1.695 mm / 1.405 mm
Wielbasis 2.475 mm
Massa leeg 1.109 kg
Laadvermogen 556 kg
Aanhangermassa geremd / ongeremd 1.200 kg / 500 kg
Banden205/50VR15Prijzen
Topsnelheid 215 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 8,9 s (fabrieksopgave: 8,7 s)
Acceleratie 80-120 km/h in 4/5 9,3 s / 12,0 s
Brandstofverbruik 8,5 l/100km
CO2-uitstoot 204 g/km
Uitgebreide specificaties
  • Houd me op de hoogte over de Volkswagen Golf
Volkswagen Volkswagen Golf

PRIVATE LEASE Volkswagen Golf

INFO
XLEasy
XLEasy
Volkswagen Golf 1.0 TSI 110pk Life (5D/6H)
€ 489
Bekijk nu ⟩
Volkswagen
Volkswagen
Volkswagen Golf 1.0 TSI 110pk Life (5D/6H)
€ 553
Bekijk nu ⟩
Arval
Arval
Volkswagen Golf 1.4 eHybrid 204pk Style (5D/6A)
€ 545
 
Volkswagen Golf in de Private Lease Vergelijker

Uitgelicht aanbod

    Volkswagen Golf 2.0 GTI | MK3 GTI | 1996 | Liefhebbersauto

    Volkswagen Golf 2.0 GTI | MK3 GTI | 1996 | Liefhebbersauto

    • 1996
    • 228.425 km

    € 3.950

    Volkswagen Golf Cabriolet 1.8 Atlanta sport

    Volkswagen Golf Cabriolet 1.8 Atlanta sport

    • 1996
    • 107.476 km

    € 5.900

    Volkswagen Golf 1.8 Avantgarde, opknapper

    Volkswagen Golf 1.8 Avantgarde, opknapper

    • 1994
    • 235.404 km

    € 500

Meer Volkswagen Golf occasions

Gerelateerde forumtopics

  • Volkswagen Golf VIII

    406
    • 14 december 2021
Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Volkswagen Golf specificaties
  • Volkswagen Golf occasions
  • Volkswagen Golf video's
Advies en informatie
  • Volkswagen Golf tests
  • Volkswagen Golf gebruikersreviews
  • Volkswagen Golf index
PREMIUM
Renault Clio Williams (1994)- Volkswagen Golf GTI 16V (1996)

Renault Clio Williams (1994)- Volkswagen Golf GTI 16V (1996)

Als er één auto is die last had van de wet van de remmende voorsprong, dan is het wel de Volkswagen...

Lees meer

Gerelateerde reviews

  • Gebruikersreview
    Volkswagen Golf Variant 1.5 TSI 150pk Highline Business R (2018)

    Volkswagen Golf Variant 1.5 TSI 150pk Highline...

    2
    • 22 juni 2022
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Golf 1.6 Optive (2007)

    Volkswagen Golf 1.6 Optive (2007)

    2
    • 14 juni 2022
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Golf Variant 1.5 TSI 130pk Life Business (2021)

    Volkswagen Golf Variant 1.5 TSI 130pk Life...

    1
    • 10 juni 2022
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Golf Variant 1.4 TSI 125pk Comfortline Business (2017)

    Volkswagen Golf Variant 1.4 TSI 125pk Comfortline...

    3
    • 27 maart 2022
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Golf R32 (2008)

    Volkswagen Golf R32 (2008)

    4
    • 13 maart 2022
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Golf 2.3 V5 Highline (2001)

    Volkswagen Golf 2.3 V5 Highline (2001)

    • 6 maart 2022
  • Gebruikersreview
    Volkswagen Golf 1.5 eTSI 150pk Style (2021)

    Volkswagen Golf 1.5 eTSI 150pk Style (2021)

    10
    • 1 maart 2022
meer reviews
Videoflashback: Volkswagen Golf GTI 16V - 588.456 km - Klokje Rond

Videoflashback: Volkswagen Golf GTI 16V - 588.456 km - Klokje Rond

18

We maakten een afspraak met een oudere heer die de eerste eigenaar was van een Volkswagen Golf...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Nieuws
    Geheime ruimte in auto binnenkort verboden

    Geheime ruimte in auto binnenkort verboden

    75
    • 1 juli 2022
  • Volkswagen Golf Cabriolet 1.2 TSI – 2012 – 303.058 km - Klokje Rond

    Volkswagen Golf Cabriolet 1.2 TSI – 2012...

    • 28 juni 2022
  • Ford Focus ST vs. Volkswagen Golf GTI - Dubbeltest

    Ford Focus ST vs. Volkswagen Golf GTI -...

    197
    • 17 juni 2022
  • PREMIUM
    BMW 128ti vs. Ford Focus ST vs. Volkswagen Golf GTI

    BMW 128ti vs. Ford Focus ST vs. Volkswagen...

    • 14 juni 2022
  • Achtergrond
    Is de Volkswagen ID3 een betere EV dan de e-Golf?

    Is de Volkswagen ID3 een betere EV dan...

    477
    • 4 juni 2022
  • Nieuws
    VW Golf R 20 jaar, wat betaal je voor een R32?

    VW Golf R 20 jaar, wat betaal je voor een...

    21
    • 26 mei 2022
  • Nieuws
    Volkswagen Golf R 20 Years is sterkste Golf ooit

    Volkswagen Golf R 20 Years is sterkste...

    80
    • 24 mei 2022
Merk
Merk
  • Toyota Yaris Cross vs. Volkswagen T-Cross - Dubbeltest

    Toyota Yaris Cross vs. Volkswagen T-Cross...

    206
    • 1 juli 2022
  • Nieuws
    Irmscher maakt camper van Volkswagen ID Buzz

    Irmscher maakt camper van Volkswagen ID...

    28
    • 1 juli 2022
  • Nieuws
    Volkswagen T-Roc - Facelift Friday

    Volkswagen T-Roc - Facelift Friday

    35
    • 1 juli 2022
  • Nieuws
    Geheime ruimte in auto binnenkort verboden

    Geheime ruimte in auto binnenkort verboden

    75
    • 1 juli 2022
  • Nieuws
    Volkswagen Amarok weer eens in beeld

    Volkswagen Amarok weer eens in beeld

    11
    • 30 juni 2022
  • Volkswagen Golf Cabriolet 1.2 TSI – 2012 – 303.058 km - Klokje Rond

    Volkswagen Golf Cabriolet 1.2 TSI – 2012...

    • 28 juni 2022
  • PREMIUM
    Ford Puma – Opel Mokka – Toyota Yaris Cross – Volkswagen T-Cross - Multitest

    Ford Puma – Opel Mokka – Toyota Yaris Cross...

    • 28 juni 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden