Volkswagen Golf 1.9 TDI 105pk Comfortline (2005)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Golf 1.9 TDI 105pk Comfortline |
---|---|
Versnellingen | 6, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2005 |
Jaar van aanschaf | 2005 |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Ervaringen
Uiteindelijk werd de auto dan afgeleverd. Gekocht zonder proefrijden, iedereen verklaarde mij voor gek, maar dit is de vierde Volkswagen, waarbij alleen de eerste problemen gaf, die heb ik dan ook maar drie maanden gehad.
Dan nu de Golf, met DSG, en 105PK diesel, snel genoeg, toereikend, en zelfs bij een stoplicht is het leuk spelen. Uiteraard zijn er veel snelle auto’s echter het schakelen is een kunst op zich voor veel rijders.
Na de eerste 200 km de eerste schade, een flinke steen op de voorruit bij afslag K(l)ootwijk, gerepareerd maar nog steeds hinderend zichtbaar. De eerste twee maanden veel gereden, ca. 13000 km, waaronder ook een ritje naar denemarken, de topsnelheid even gechecked, en warempel dit wordt gehaald. Olie heb ik 2 keer bijgevuld ca. 0.5ltr.
In de afgelopen periode ieder 10.000 km een halve liter, en gezien mijn rijstijl, atlijd te hard op de snelwegen, niet slecht.
In oktober de winterbanden gemonteerd geeft wel iets meer afrolgeluid, echter heb er veel schik van gehad de afgelopen maanden. Deze zullen begin april weer worden opgeslagen.
Bij KM stand 52000 heb ik een orginele RNS 300 navigatie laten monteren, werkt goed, en TMC en de Traffic info is goed. Super geinstalleerd door mijn dealer, een aanrader.
Dan het DSG verhaal, ik wil niet meer schakelen, en ben overtuigd dat een Golf met DSG zuiniger is dan zonder, om de eenvoudige reden dat er bij 80 km per uur al in de zesde versnelling wordt gereden, en het toerental tijdens acceleratie zeer laag wordt gehouden.
Extra’s ; onder de hoedeplank een opbergbak, zeer handig voor kleine spullen, en een zonnescherm voor het achterraam.
15-12-2--6 ;100.000 km
Het is gelukt, 100.000 km zonder enige problemen. Geen rateltjes, minimale olieverbruik. Wel is er een deurpaneel vervangen, maar dat was een zwaar hoekig voorwerp
PROBLEMEN
Problemen
Een enkel probleem, een kleine ratel bij vol optrekken. Hier wordt op 23 maart 2006 naar geluisterd, gekeken, en hopelijk dan verleden tijd.
De regensensor werkt bij motregen op mijn zenuwen, en dan heb je hem liever niet. Bij alle overige weersomstandigheden goed werkend.
100.000 km, geen problemen, de auto doet het lekker.
118.000 km, radio storing, direct opgelost.
154.000 km, geen problemen, winterbanden weer gemonteerd, en hoor direct wel meer afrolgeluiden, echter je kan het slechte weer maar beter voor zijn.
162.500 km, geen problemen over drie weken inname door leasemaatschappij
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Volkswagen Golf
Had je deze auto's al gezien?

Volkswagen Golf 1.6 FSI Trendline | Airco | Elec ramen | Cruise control | 6 Versnelling | Nieuwe bak + koppeling
- 2003
- 176.366 km

Volkswagen Golf Variant 1.6 Trendline | Airco | Trekhaak | Elektrische Ramen | Radio |
- 2008
- 233.202 km

Volkswagen Golf 1.4 Trendline, clima, lm,
- 2004
- 167.420 km
Lezersreacties (0)
Reageren