Volkswagen Golf 1.4 TSI 122pk Comfortline (2011)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Golf 1.4 TSI 122pk Comfortline |
---|---|
Versnellingen | 7, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2011 |
Jaar van aanschaf | 2012 |
KM-stand bij aanschaf | 19.000 km |
KM-stand laatst | 83.000 km |
Net binnen
- 19.000 km
Dit is de eerste lease auto die we zakelijk leasen. De vorige auto was een Audi A2 1.4 benzine. Een prima auto als je 5 deuren wilt, enigzins premium gevoel wil hebben en zuinig wil rijden. Mooi concept die Audi, maar qua uiterlijk blijft ie wat apart.
Uiteindelijk samen met m'n vennoot dat we van de km-registratie af wilden en zakelijk wilden gaan rijden. Eerst gekeken naar een Polo Bluemotion. Uiteindelijk bij een garage beland die ons een rekensom voorlegde voor het importeren van een Duitse auto met de 'kop eraf'. Een Golf was dan ook goed betaalbaar. Vervolgens hebben we proefgereden in een Golf 1.4 TSI handgeschakeld. Die auto beviel direct goed; stil, snel, comfortabel, degelijk. Uiteindelijk besloten dat we voor een Golf 1.4 TSI DSG gingen ivm de 20% bijtelling. Na een maandje wachten waren er 2 identieke Golfs in Duitsland gevonden met de Duitse Team uitvoering. Deze had een winterpakket met o.a. verwarmde buitenspiegels, stoelverwarming, koplampsproeiers en inparkeerassistent.
Eerste ervaringen met de Golf waren goed, helemaal t.o.v. de Audi natuurlijk. De DSG beviel geweldig, de auto was relatief zuinig en met name op de snelweg reed de auto erg goed; stil, hard, comfortabel.
Tot zover
- 83.000 km
De Golf gaat weg. Het leasecontract was afgelopen. Op tijd ben ik gaan kijken naar een opvolger. Verschillende opties zijn bekeken, het gevoel bij de Golf was dat het een prima auto was, maar je betaalt er wel aardig voor en als je dan kijkt dat je gewoon een Golf rijdt dan vond ik de de kosten niet opwegen tegen het plezier van de auto. Ik ben dus even rond gaan kijken dus.
Al met al was de Golf een hele goede auto. Ik heb er eigenlijk nooit echt problemen mee gehad. Wel maakt de airco een hinderend geluid in het interieur en bij een drempel kraken de rubbers rond de deuren. Ook is, ik denk in totaal 3x, de turbo wel eens uitgevallen. Daarnaast schokt en ratelt de DSG enorm als de auto een dag heeft stilgestaan en je weer gaat rijden. Het schijnt dat het spoelen van de DSG dit kan oplossen. Daarvoor is het voor mij nu te laat, ik heb de Golf overgenomen van de leasemaatschappij en verkocht aan de lokale dealer.
Conclusie; goede auto, maar het blijft een 'normale' Golf die in verhouding gewoon wat duurder is in gebruik dan sommige modernere alternatieven.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.