Volkswagen Golf 1.4 16V TSI 122pk Optive (2008)

autoreview

Volkswagen Golf
Volkswagen GolfVolkswagen GolfVolkswagen GolfVolkswagen GolfVolkswagen GolfVolkswagen GolfVolkswagen GolfVolkswagen Golf - interieurVolkswagen Golf - interieurVolkswagen Golf - interieur

Signalement

UitvoeringGolf 1.4 16V TSI 122pk Optive
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2009
KM-stand bij aanschaf38.221 km
KM-stand laatst51.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste kennismaking met TSI techniek

  • 41.211 km

Ter vervanging is er door de leasemaatschappij mij voor een langere periode een Volkswagen Golf 1.4 TSI 122pk Optive geregeld.
Dit was en is mijn eerste kennismaking met de TSI technieken van VW.

En wat voor een kennismaking ! Het is "maar" een 1.4 en 'tuurlijk kan het qua pk's en koppel heftiger, maar wat is dit voor een prima "machientje". Motor en wagen passen prima bij elkaar !
Altijd vermogen ( welke versnelling en welke snelheid dan ook), wagen valt goed "lui schakelend" te rijden, maar sportief doet het ook best leuk mee !

Onderstel is ten opzichte van een eerdere versie van de Golf V (businessline 2005) die ik gereden heb, net iets minder neutraal en geeft net iets meer signalen door. Heerlijk communicatief en duidelijk. Sturen is ook directer.
Laaste loftrompet die ik blaas zijn de stoelen, had ik in de eerdere versie de standaardstoelen, ware dit de stoelen met lendesteun en iets meer gevormde leuning en zitting (zgn comfort stoelen). Ook een verademing. Nee die paar dingen maken echt een verschil.

Jammerlijk blijft de prijs, het blijft een hoop geld voor een karige auto. Speakers achter blijft een optie in de Golf V, electrische ramen achter een optie, sja ook erg jammer (en zeker niet van deze tijd).

Cruisecontrole ontbreekt, en dat zou met deze motor niet mogen, er moet gewoon een CC op.
Al is het alleen al om fatsoenlijk snelheid op de snelweg vast te houden. 120 130 is lastig vasthouden omdat het net ook het toerengebied is waar de turbo maximaal begint te werken. Voordat je het weet rijd je te hard.

Betrouwbaar is ie ook niet echt helemaal goed te noemen. Helaas helaas 2x met een kapotte accu gestaan. Althans de mototmanagement gaf aan dat de accu leeg was en de wagen starte niet.
Bleek een softwarefout geweest te zijn die door een recall in 2008 gefixed had moeten worden. Foutje bedankt

Naast de accu is de turbo ook al een keertje reset worden omdat deze niet meer aansloeg ( ook via motormanagement)
En dat allemaal binnen 1 maand, dat is dan weer wel jammer.

Last but not least, de lak. Weer metalic zwart, weer met lichte ondergrond, maar ook bij er al naar kijken spat het verf eraf. Ongelofelijk. 5 jaar verder en de lak is niet beter. Jammer ow jammer, dat mag toch echt wel beter.

Al met al een prima rijdende wagen, maar wel veel euro's voor weinig luxe.

Tijd maken voor afscheid

  • 51.000 km

Zoals eerder aangegeven, deze wagen is voor langere duur ingezet als vervangende auto. Na wat getouwtrek met het bedrijf waarvoor ik werk, de leasemaatschappij en de fabrikant is er een auto besteld en het ziet er naar uit dat eerdaags deze ingeleverd gaat worden voor mijn definitieve wagen (ook een TSI-wagen)

Al met al dus ruim een half jaar "tijdelijk" gereden met deze wagen. Blijft een fantastisch fenomeen dat TSI techniek. Blijft een "motortje" met een enorme soeplesse, stil, krachtig en best wel zuinig.

Naast het vlakke land in NL hield het ook prima stand in de heuvels/Bergen van de Ardennen en de Alpen. Vollast de bergen in was geen probleem. Blijft toch een wondertje der techniek zo een 1.4 tsi. Geweldig.

Na de (blijvend)lovende woorden over deze tsi techniek is er ook wel plaats voor kritiek. Zo is de koude start niet best. Aanslaan is (nog)geen probleem, maar het stationair draaien na koude start is uiterst onrustig. Motor loopt dat een tijdje stationair op 1200 toeren om vervolgens stapsgewijs te dalen. Dit alles gebeurd redelijk onrustig en daarbij schokt de wagen af en toe.

Ook start de wagen tot op heden weliswaar betrouwbaar, het gaat niet altijd even gemakkelijk. Vaak moet je flink doorstarten, of lijkt het of de motor niet aanslaat. Garage heeft er naar gekeken. Valt allemaal binnen de reguliere parameters en er valt weinig aan te doen, maar het voelt niet echt betrouwbaar dan, jammer.

Last but not least, ook bij deze wagen onstaat er nu een interieurkraak. Ondanks dat het dashboard van het luxe materiaal is, begint het te kraken (op een "goedkope" manier). Dit mag tegenwoordig gewoon niet meer voorkomen. De kraak is overal en altijd behoorlijk luidruichtig aanwezig. Iedere drempel of oneffenheid is te horen. Veerweg/schokbrekers e.d. zijn al nagekeken en hier ligt het niet aan. De VW dealer gaf aan dat dit een veel gehoord probleem is bij de Golf V met de goedkopere dashboards (hard materiaal). Echter deze heeft een luxe (zachte) dashboard en dat is ongebruikelijk.

Nu vermoed de dealer dat omdat dit een actiemodel is, het harde oorspronkelijke dashboard bekleed is met zachte materialen, en niet zoals gebruikelijk geheel een luxedashboard is ingebouwd.
Aangezien het hier om een tijdelijke wagen gaat, geen extra aandacht aanbesteed door mij, maar het zet je wel tot denken.

Bij auto's van dergelijke klasse en relatief duur zijn t.o. de concurrent moet je bij aanschaf gewoon kritisch zijn op deze punten. Goedkoop krakend plastic mag gewoon in deze tijd niet meer. Ga er dan ook vanuit dat in de Golf 6 dit wel goed is ondervangen.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Volkswagen Golf

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.