Volkswagen Golf 1.3 CL (1992)

autoreview

Volkswagen Golf 1.3 CL (1992)

Signalement

UitvoeringGolf 1.3 CL
Versnellingen4, Handgeschakeld
Bouwjaar1992
Jaar van aanschaf2010
KM-stand bij aanschaf96.000 km
KM-stand laatst130.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Deze Golf II is mijn eerste auto. Ik had niet verwacht dat ik een Golf II als eerste auto zou kopen omdat ik het imago nogal dubieus vond. Toch een beetje een 'sjonniebak', zo'n oud Golfje.

Maar ik had een baantje bij een garage op de zaterdag, en deze Golf werd voor €100 ingeruild en ik zou bijna af gaan rijden. Ik mocht de auto van mijn baas overkopen, en zo werd ik dus de eigenaar van een prachtige Golf II uit 1992.

APK had de auto niet meer, maar dat werd voor een fles whisky en een paar biertjes geregeld en ik kon legaal rond tuffen in m'n eigen auto.

Nu rijd ik al weer dik een jaar met het autootje rond dus ik kan nu wel het een en ander over de Golf vertellen.
Eigenlijk is het een heel fijn ding. Compromisloos, simpel doelmatig en prettig in de omgang. VW moet in die tijd gedacht hebben: 'we nemen een blikken doos, we zetten er wielen onder en daar heeft u uw nieuwe Golf!'
Blijkbaar best een goed concept, want er rijden nog zat van deze Golfjes rond. De auto rijdt dan ook best goed. Verwacht geen messcherpe besturing, maar als je aan het stuur draait zal je uiteindelijk echt wel de bocht om gaan. De 5(!)bak schakelt best goed en de koppeling laat zich ook goed doseren. Opmerkelijk is dat er heel goede stoelen in de auto zitten. Het veercomfort is redelijk, en zelfs de geluidsproductie blijft binnen de perken. Goed, de stuurbekrachtiging moet je er zelf bij bedenken, maar die mis je alleen met het inparkeren. Het inparkeren zelf gaat verder prima, want de auto is zeer overzichtelijk. Dat is bij nieuwe auto's echt veel minder. Ik geef het comfort van de auto vier sterren, omdat ik na uren rijden fit uitstap. Dat is vooral te danken aan de goede stoelen.

Voor de prestaties geef ik ook vier sterren. Is dat niet wat overdreven voor een auto met 55 pk? Eigenlijk wel, maar ik kom niks te kort en de auto komt prima mee met het verkeer. Ik vind m'n Golf zelfs redelijk sportief. Alleen op een snelweg in de Ardennen ging het niet zo vlot meer met een volgeladen auto. Ach ja, zo vaak kom ik daar toch niet.

De Golf II staat bekend als een zeer degelijke en betrouwbare auto. Dat klopt inderdaad wel, ik ben gelukkig nog niet met de auto gestrand. Kleine dingetjes hou je natuurlijk wel met een oude auto. Zo sloeg de auto wel eens af als je de auto liet uitrollen met ingetrapte koppeling. Dat is gelukkig minder geworden, maar soms slaat de auto nog wel eens af als de motor koud is en je trapt de koppeling tijdens het manoeuvreren. Ach ja. Verder eigenlijk geen problemen op wat roest na.

De gebruikskosten blijven ook lekker laag. Verzekeringskosten en belasting zijn goed te behappen voor een student, en de benzinekosten rijzen ook niet de pan uit. Als je niet te gek doet kan je wel 1:14 halen. Verder zijn onderdelen goedkoop en zijn de reparatiekosten laag. Er zit bijna niks in, dus er kan ook bijna niks kapot.

Conclusie:

De VW Golf II is een leuke en prettig rijdende auto. Verwacht geen sportwagen maar gewoon een trouwe metgezel die je overal naartoe brengt. Als het moet met een berg bagage, want de auto is verrassend ruim. Financieel prima te behappen voor studenten.

  • 12.500 km

Het ding blijft maar lopen. Rijdt zelfs nog beter dan voorheen nadat de auto opnieuw is afgesteld. Een betere auto vind je echt niet! (voor 100 euro...)

  • 130.000 km

Na 4,5 jaar is het doek gevallen voor de Golf. Te veel kleine en grotere mankementen. Een ontraceerbaar probleem zorgde ervoor dat de auto regelmatig afsloeg. Dat is niet veilig, dus de Golf moest weg. Jammer, maar helaas. Voor 150 euro verkocht aan een handelaar die hem daarna voor 1000(!) euro weer te koop zette.

Ik wens de nieuwe eigenaar er succes mee. Ik heb er de afgelopen 4,5 jaar een fijne auto aan gehad.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Volkswagen Golf

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (9)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.