Volkswagen Eos 2.0 16V FSI (2007)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Eos 2.0 16V FSI |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2007 |
Jaar van aanschaf | 2021 |
KM-stand bij aanschaf | 212 km |
KM-stand laatst | 245.000 km |
Leuke auto, wel risico's!
- 238.000 km
Na mijn eerste autootje (Nissan Micra K11) besloten om te gaan voor iets met 'karakter'. Tja, en dan kom je snel op een cabrio uit. De Eos was met zijn opvouwbare hardtop een goeie all-season kandidaat!
Op de eerste dag van mijn eigenaarschap kreeg ik echter een motorlampje. Balen... Maar het bleek gelukkig mee te vallen. 180 graden het tandwieletje van de egr-klep draaien, en weg was het lampje.
Hierna een jaar lang probleemloos gereden, en heerlijk genoten van het cabriorijden. Dat is echter een gelukje bij de Eos, want zo'n 50% van de Eos gebruikers die ik gesproken heb, had problemen met dit dak. Iets om rekening mee te houden dus ;)
Bij mij was het uiteindelijk de 2.0 fsi motor die geluid ging maken bij een bepaalde hoeveelheid gas. Voor mij reden om er toch - vroegtijdig - afscheid van te nemen. Ik had inmiddels toch een Camaro op het oog, dus dat was voor mij win-win!
Kortom; hoelang het duurde heb ik heerlijk met het Eosje gereden. Let er bij de aankoop goed op dat de motor en dak zijn onderhouden. Dan is de kans het grootst dat het Eosje goed is!
Ingeruild,,.
- 245.000 km
De EOS is trouw geweest. Maar het werd tijd voor iets anders. Ik schrijf in November 2023, puur om de tijdlijn even compleet te maken. Wat op viel aan de EOS toen ik hem nog had in april '22, was dat de motor soms bij hard gas geven een kleine ratel maakte. Tijd om wat anders te zoeken voor mij.
Ik wilde altijd al een Amerikaanse auto en kwam een Camaro tegen uit het jaar 1998. Ik was verkocht. In mijn andere reviews kun je lezen hoe de aankoop hiervan was.
Het dak van de EOS heeft mij nooit problemen opgeleverd en het was jammer dat ie weg ging. Zonde, zou ik het bijna noemen. Maar ik kreeg er iets moois dus voor terug...
EOS, bedankt!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.