Toyota Yaris 1.4 D4-D Linea Terra (2004)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Yaris 1.4 D4-D Linea Terra |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2004 |
Jaar van aanschaf | 2005 |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Deze auto heb ik in dieselversie gekocht omdat ik er jaarlijks toch zo’n 25000km mee rijdt.
Dat motortje valt reuze mee: het is vinnig, zuinig, vrij stil en betrouwbaar: geen enkel probleem gehad tot nu toe.
De yaris rijdt zeer evenwichtig en veilig, het comfort valt mee.
Wat me wel tegenvalt is het zeer spartaanse uitrustingsniveau: geen in de hoogte verstelbare bestuurderszetel, geen in het diepte verstelbaar stuur, draaien maar aan het hendeltje van de ramen, geen centrale deurvergrendeling en een radiootje dat mij zowel qua klank als bedieningsgemak zeer matig bekoort.
De afwerking is licht en durft al eens rammelen, vooral bij koud weer rammelt en knarst de harde plastiekbekleding.
De digitale snelheidsmeter doet zijn werk maar je moet altijd de blik van de weg afwenden omdat het rechts en niet voor je staat. Leve het klassiek analoog wijzerbord!
Maar genoeg gezeurd: de auto rijdt aangenaam: op de snelweg is de Yaris op de rolgeluiden van de wielen na, vrij stil en zeker voldoende krachtig. In de stad parkeer je hem op een zakdoek en door de korte draaicirkel kan je je overal lekker snel doormurwen.
Het koetswerk is na vier jaar ’buiten slapen’ in goede staat en nergens roest te bespeuren.
Hoewel het inerieur nogal fragiel oogt (en hoort) is het blijkbaar toch duurzaam want alles zit nog als nieuw in elkaar.
UIterlijk: ik vind de Yaris een mooie en leuke auto. Mijn andere auto is een corolla hatchback uit 1999 (onverwoestbaar, 235000km) maar lelijk! Wel, de Yaris is echt het mooie en jonge zusje!
Maar zusje deelt wel de betrouwbare en duurzame genen van grote lelijke broer.
De Yaris: een aanrader!
PROBLEMEN
geen, alleen onderhoud.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Toyota Yaris
Had je deze auto's al gezien?

Toyota Yaris 1.0 VVT-i Idols | 12MND GARANTIE | ELEC RAMEN | NW APK | TREKHAAK
- 2004
- 137.234 km

Toyota Yaris 1.3 VVT-i Sol 5-deurs - Elektrisch pakket - L.m velgen - Trekhaak - Apk t/m 31-05-2026
- 2004
- 181.417 km

Toyota Yaris 1.0 VVT-i Sol MMT Automaat, NL auto slechts 85000km!
- 2004
- 85.330 km