Toyota Yaris 1.3 16v VVT-i Linea Sol (2004)

autoreview

Toyota Yaris 1.3 16v VVT-i Linea Sol (2004)

Signalement

UitvoeringYaris 1.3 16v VVT-i Linea Sol
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2019
KM-stand bij aanschaf123.483 km
KM-stand laatst124.040 km
Lezerswaardering: 70%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Yaris gekocht!

  • 124.040 km

Nadat ik mijn motorrijbewijs had gehaald besloot ik om geen auto te kopen maar een motor. Ik kwam uit bij een Kawasaki Z800. Nu na 1.5 jaar en meer dan 14.000 km verder heb ik toch besloten om een auto te kopen.

Ik zocht een auto die:
- Niet te duur in aanschaf was
- Zuinig
- Goedkoop in wegenbelasting
- Goedkoop in onderhoud
- Elektrische ramen
- Airco

Al snel kwam ik uit bij een Toyota Aygo en Yaris.
Na een berekening te hebben gemaakt met de geschatte kilometers die ik maak per maand bleek de Aygo een paar tientjes per maand goedkoper dan de Yaris. En toch heb ik Yaris gekozen.

Ik heb de Yaris gekozen omdat hij meer rijcomfort heeft, aangezien ik voor me nieuwe werk een hoop kilometers moet maken. En je hebt meer kofferruimte door de verstelbare achterbank.

Nadat ik wist dat ik een Yaris wilde kopen ging ik op zoek.
Ik wilde een Yaris die voldeed aan de volgende dingen:
- 5 deurs
- 1.3 motor
- Airco
- Elektrische ramen
- Lage kilometerstand

Op 21-03-2019 vond ik de Yaris die aan de eisen voldeed, zie foto`s. De Yaris had 123.282 km gereden met NAP en dealer onderhouden. Natuurlijk weet ik dat dealer onderhouden niks wil zeggen maar toch fijn dat hij elk jaar z`n beurtje heeft gehad. De Yaris had ook 4 nieuwe all season banden van Vredstein er onder. Verder waren alle boeken compleet en 3 sleutels aanwezig waarvan 1 met afstandsbediening.

De Yaris had wel wat schade en de APK verloopt in 31-07-2019. Dat maakte mij niet zoveel uit aangezien ik een bijbaantje heb bij een autoschade bedrijf en bij een APK hoef ik alleen maar de afmeldkosten te betalen =)

Het eerste wat me opviel bij het wegrijden was de koppeling. Je hebt maar een slag van 10/15 cm. Dat was even wennen maar blijkbaar is dat bij alle Yarissen zo.

21 maart had ik de auto gekocht en 23 maart heb ik hem zelf een grote beurt gegeven. De volgende dingen heb ik gedaan:

- Engine flush €9.54
- Castroll motorolie 5w-30 (5L) €49.55
- Oliefilter €9.15
- 4x bougie €6 p.s. = €24,-
- luchtfilter €22.50
- brandstof toevoeging €12.95

totale kosten: €134.19

Kilometerstand bij de beurt: 123.389 km

Verder heb ik er ook gelijk een after market radio ingezet. Ik moest bluetooth hebben. De Pioneer MVH-S310BT heb ik gekocht. De goedkoopste radio met bluetooth die ik kon vinden. Kosten: €79 voor de radio en €8.90 voor een kabel.
Bij het monteren van de radio bleek achteraf dat ik een ander frontje moest hebben. Maar met behulp van een stanleymes en wat geduld is het toch gelukt om het in de originele paneel te krijgen :P

De Yaris had geen hoedenplank meer dus die heb ik bij de sloop gekocht voor € 35,-

23 maart heb ik de Yaris vol getankt in België en vandaag 3 april heb ik nog 3 blokjes over. 556 km verder en de boordcomputer zegt dat ik nog 129 km kan rijden. Ook geeft hij aan dat ik een gemiddeld verbruik heb van 17.5 km/l.

Het verbruik ga ik ook bijhouden via AutoWeek en de Road Trip LE app.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Toyota Yaris

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.