Toyota Corolla 2.0 D4-D Linea Sol (2005)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Corolla 2.0 D4-D Linea Sol |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2005 |
Jaar van aanschaf | 2005 |
KM-stand bij aanschaf | 1 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Dit is mijn eerste (lease)auto. Het is natuurlijk een enorme luxe om van je baas (werkgever) een auto te mogen uit kiezen. Dit vond ik wel. Ik heb een lijst gekregen met daarop de auto’s die voor mij toegangkelijk waren, zonder bijtelling. Hierop stonden oa de VW Golf, Opel Astra, Ford Focus, Seat Ibiza/Leon, Mazda 3 en ook de Toyota Corolla. Ik heb in bijna alle auto’s gereden, vond ’t geen enkel probleem mijn vrije middag eraan te spenderen...
Wat mij ten eerste vooral opviel, is wellicht per dealer verschillend, is het enorme enthousiastme van de Toyota-verkopers. Ze namen mij (niet de oudste) serieus, waren vakbekwaam en hadden kennis van (lease)zaken. Kortom erg prettig.
Toen de proefrit een week later, auto moest bij een andere vestiging gereserveerd worden geen probleem, in een woord TOP! Ik had voor deze proefrit reeds met andere concurrenten gereden (Golf, Focus, Leon). Maar qua afwerking, geluidsniveau, luxe en souplesse kunnen ze er niet aan tippen. Ze hebben elk wel hun plussen; Golf the looks, Focus het onderstel, Leon prijs/uitrusting. Maar zoals gezegd de Corolla sprong er boven uit.
Nu heb ik ook gereden, en later besteld, de Sol-uitvoering. Dus met Climate control, Cruise control, zelfdimmende binnenspiegel, lederen stuur met audiobediening en regensensor (niet echt happy mee in de praktijk maar kan gelukkig ook handmatig bediend worden). Deze Sol-uitvoering kwam qua (lease)prijs even hoog uit als de genoemde concurrenten maar dan met minder luxe en/of mindere motoren.
Ik heb nu ruim 21000km gereden en reeds de eerste (kleine) beurt gehad en hij (of is ’t nou zij?) loopt nog als het spreekwoordelijke zonnetje! Ook bij het onderhoud zijn er geen rare zaken aan het licht gekomen Het was een kleine beurt en kon erop wachten, ongeveer een uurtje. Wat tevens in een zeer prettige sfeer gebeurde, kopje koffie erbij, internet aansluiting om eventueel door te werken, etc.
Al met al ben ik zeer tevreden met de Corolla en zou er zo weer voor kiezen! Of toch liever een Avensis even met m’n baas overleggen...!
PROBLEMEN
GEEN!!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren