Toyota Corolla 1.4 16v VVT-i Anniversary (2006)

autoreview

Toyota Corolla 1.4 16v VVT-i Anniversary (2006)

Signalement

UitvoeringCorolla 1.4 16v VVT-i Anniversary
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2006
Jaar van aanschaf2006
KM-stand bij aanschaf7 km
KM-stand laatst32.300 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Op 1 december hebben wij onze auto opgehaald. Betreft een Corolla 1.4 anniversary 5 drs in de kleur storm grey. De auto is o.a.standaard voorzien van lichtmetalen velgen, centrale portiervergrendeling, radio/cd speler met bediening aan het stuurwiel, electrische ramen en spiegels,climate controle, boardcomputer, lederen stuurwiel en pook en luxe bekleding met middenarmsteun. Als extra kregen wij parkeersensoren achter erbij in de kleur van de auto.

De aflevering van de auto ging geheel volgens afspraak. Men nam ruimschoots de tijd om alles over het voertuig en de daarbij behorende garantie uit te leggen. Niets anders dan lof voor de Toyota-dealer.

Voor ons heeft de 1.4 voldoende trekkracht en kunnen wij zeer redelijk meekomen met het verkeer. We rijden voornamelijk in en rondom de stad. Ook op de snelweg rijd de auto prima. Het dashboard is overzichtelijk en luxe afgewerkt. Alles past naadloos op elkaar en tot op heden geen rammeltje waargenomen.

De auto stuurt fijn en het zicht rondom is goed, al kan ik mij voorstellen dat men wat hinder heeft van de drie achter hoofdsteunen.
De stoelen zitten goed al mis ik wat meer zijdelingse steun.
Het instellen van een zitpositie is ruimschoots aanwezig. In hoogte en diepte verstelbaar stuurwiel, en in lengte en hoogte verstelbare bestuurdersstoel.

De keus op deze Toyota ( na onze Renault Clio) is mede te danken aan de goede reviews van de Toyota-rijders (met name Corolla) en de daarbij behorende goede berichten over het produkt en de techniek. Onze verwachtingen van de Toyota zijn zeer hoog.

PROBLEMEN

Geen

update 12-8-07
Met de Toyota terug uit Italie.
Problemen, zoals verwacht, geen. Tot zover maakt de Toyota zijn verwachting waar.
Huidige km stand 8790.

update 8-11-07
KM stand 11152, rijden doet de Toyota nog steeds fantastisch. Wel een rammel te horen in/rondom het dashboard kastje. Alle spullen zijn eruit wanneer er een tik/rammel te horen is. Dit geluid is hoorbaar wanneer er over keien/straatstenen word gereden. In december gaat de auto voor een beurtje naar de dealer. Ben benieuwd.
6-1-08
Eerste onderhoudsbeurt gehad a E 110,0 (olie etc. vervangen).
Airco unit is vastgezet, zou de rammel in het dashboard veroorzaken. Rammel achterin zou een losliggende krik zijn.
Momenteel is de rammel achterin weg. Rammel in het dashboard is soms nog aanwezig. Houd ik in de gaten.
Tevens trof ik een dag na het onderhoud een plastic pennetje aan wat afkomstig bleek te zijn van het afdekplaatje rondom de pook. Dit plaatje is kosteloos vervangen.

2e onderhoudsbeurt

  • 22.550 km

Tweede onderhoudsbeurt 16-1-2009
Geen problemen € 234,-
Op naar jaar 3.

3e onderhoudsbeurt

  • 28.010 km

3e onderhoudsbeurt a € 205 euro. Probleemloos.
Koppelingskabel gesmeerd ivm een beetje kraken, waarschijnlijk droog. Verder alle nodige sappen vervangen.

Na 3 jaar vallen een aantal zaken wat meer op. Hier en daar een kraakje is niet ongebruikelijk, niet storend doch aanwezig.
Verder valt de tussenruimte tussen de radio en de airco unit op. Je kan hier tussendoor kijken. Niet netjes.

De Toyota doet waarvoor die gemaakt is. Rijden, rijden en rijden.

10 dagen na het verstrijken van de 3 jaar garantie bleek de voorruit ventilatie niet meer te werken. Bij de dealer kosteloos gerepareerd. Bleek een klep vast te zitten.

ingeruild

  • 32.300 km

Het is zover. De Corolla is ingeruild voor een Auris hybride.
Samengevat kan de nieuwe koper van deze Corolla een technisch perfecte auto verwachten die altijd doet waarvoor de Corolla gemaakt is en dat is rijden en nog eens rijden.
Van alle gemakken voorzien, de afgelopen 4 jaar zonder technische problemen en zonder enige (parkeer)schade of kleine krasjes zal de Corlolla staan te wahcten op een nieuwe eigenaar.
Het model en de kleur (met. grijs) zal niet ieder bekoren maar met de betrouwbaarheid, de zeer complete standaarduitrusting, de lage kilometerstand zal deze auto een groot publiek aantrekken.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Toyota Corolla

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.