Toyota Corolla 1.3 XLi (1995)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Corolla 1.3 XLi |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 1995 |
| Jaar van aanschaf | 2006 |
| KM-stand bij aanschaf | 103.000 km |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Omdat de BMW wel erg duur werd om er bij te houden (nieuwe baan met lease-auto en vriendin die ook een auto nodig heeft), hebben we een ’sensible choice’ gemaakt en zijn we op zoek gegaan naar een goedkope, betrouwbare auto met weinig kilometers op de teller.
Aan de ene kant jammer van de BMW maar zoals in de review van de BMW te lezen is, heb ik er erg veel plezier van gehad, ondanks de hoge kosten. Er zaten wel een paar zaken aan te komen, zoals koppeling, dempers, fusees en reparaties aan wat roest en lekkage.
Wat ga je dan kopen? Nu heb ik net zelf een Toyota Avensis 2.0 D-4D-F wagon besteld, dus waarom niet een tweedehands Toyota?
Eerst maar eens in de prijsklasse tot 2750 euro gezocht en na een lange lijst Alfa’s en Franse prut duiken de eerste Toyota’s op. Corolla of Starlet? Aangezien de tweede auto bedoeld is om ons kleine dochtertje te vervoeren voor de iets grotere Corolla gekozen. Het moet een betrouwbare en zuinige auto worden, dus een 1.3.
Bij Stormvogels in IJmuiden (Nissan dealer) staat een mooie 1995-er 1.3 XLi. Tsja, niet echt spannend, zeg maar saai. Maar wat ziet die auto er goed uit. Binnenin alles prima in orde. Radio-CD speler erin, helemaal schoon en (bijna) zonder beschadigingen. Daarnaast ook nog gewoon Bovag garantie en nieuwe APK tot september 2007
Inruilprijs voor de BMW was wel even slikken, maar goed een aardige prijs uitonderhandeld en de koop gesloten en het weekend erna opgehaald.
De Corolla rijdt prima en voor een 1.3 (88 PK) verrassend pittig. Je kan echt heel erg goed meekomen in het verkeer. Stuurbekrachtiging heeft ie helaas niet, maar dat went snel en voor de winter komen er nog nieuwe bandjes op voor, dat schijnt ook te schelen.
Al met al een leuke, pittige auto die heel behoorlijk rijdt. Alles zit goed in elkaar, er rammelt iets in de kofferbak, maar daar kijk ik binnenkort even naar. Verder een zeer positieve indruk!
-----------------
Update 10/08/2006
Inmiddels de nodige kilometers mee gereden en geen enkel probleem zover. De olie gecontroleerd en ook dat is prima in orde. Inparkeren zonder stuurbekrachtiging vergt nog wel enige gewenning en de motor reageert vrij fel op het gas. Bij wegrijden (zeker met regen) zorgt dat soms voor slippende of piepende bandjes (’weer zo’n aso in een BMW zeker’ ;-) ), maar dat is ook een kwestie van wennen aan het duo koppelingspedaal-gaspedaal. Buiten dat bevalt de auto uitstekend.
Alle rubbers zijn nog goed en met de regen van de afgelopen week hebben ze de test doorstaan. Nergens lekkage.
-----------------
Update 04/03/2007
De Corolla wordt dagelijks gebruikt voor woon-werkverkeer tussen Haarlem en Amsterdam. Tot volle tevredenheid. Zolang de banden goed op spanning zijn, is sturen en inparkeren prima te doen (geen stuurbekrachtiging). Van het voorjaar ga ik een paar kleine krasjes en roestplekjes (minimaal) wegwerken en gaan we eens shoppen voor nieuwe voorbanden. Ook ga ik een afspraak maken met de Toyotadealer voor een onderhoudsbeurt. Dan zal ik de review weer uitgebreider bijwerken.
PROBLEMEN
De radio hield de zenders niet vast. Mijn oude radio uit de BMW is door Stormvogels ingebouwd. Dank hiervoor. Uitstekende service en vriendelijke mensen!
-----------------
Update 04/03/2007
Twee draadjes van de achterruitverwarming doen het niet, ga ik zelf oplossen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.


