Toyota Carina II 1.6 XLi (1991) #2

autoreview

Toyota Carina II 1.6 XLi (1991)

Signalement

UitvoeringCarina II 1.6 XLi
Versnellingen4, Automaat
Bouwjaar1991
Jaar van aanschaf2023
KM-stand bij aanschaf143.000 km
KM-stand laatst148.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Spannende rit naar garage

  • 144.000 km

De aller eerste rit. Die was naar de autogarage waar ik zelf ook werk. Ik vond dit zo’n spannende rit aangezien de distributieriem er al sinds 2003 op zat. Nou blijft het een toyota en had de riem waarschijnlijk nog wel langer volgehouden. Was het toch even spannend.

Genieten van de auto

  • 148.000 km

De auto heb ik geërfd van mijn opa. Mijn opa heeft die destijds in 1991 gloednieuw bij de toyota dealer Ulestraten gekocht. Afgelopen april is hij helaas gestorven waarnaar ik na de auto heb mogen erven.

Nadat ik de distributie riem na 20 jaar heb vervangen was het 1,6 liter motortje weer blij. Nu is het mijn dagelijks vervoer. Ik ben van plan om de auto nog verder op te knappen. Tot dus ver heb ik wat klein oppervlakte roest aangepakt. En helaas een aantal weken geleden een grotere roestplek gevonden in de wielkuip RA die helaas doorgerot was. Dat heb ik professioneel laten lassen en snel met bitumen underbody coating aangepakt. De auto heeft bij mijn opa zn hele leven in de garage gestaan. Waarbij het nu makkelijk onderhoud is omdat niet alles verroest is. Tot nu toe heb ik alleen nog het probleem dat hij met de koude start een beetje trilt. Ik ga dit binnekort nog nakijken.

Wat betreft de rij ervaring met de auto is het echt een geweldige dagelijkse auto en vakantievervoer. Hij heeft redelijk zachte vering en combinatie met de zachte stoelen is het echt net een luxe auto. Het motortje heeft genoeg vermogen (100pk) voor een eerste auto. Dit heeft er dus ook voor een boete gezorgd in duitsland.

Wat betreft de toekomst. Ik wil nog een mooi setje lichtmetalen velgen erop leggen. Helaas heb ik tot dus ver nog niks gevonden omdat ik een moeilijke smaak heb. Dus tips zijn welkom. Binnenkort krijgt hij nog groot onderhoud.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.