Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i + (2008)

autoreview

Toyota Aygo 1.0 12v VVT-i + (2008)

Signalement

UitvoeringAygo 1.0 12v VVT-i +
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2008
KM-stand laatst62.500 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste jaar

  • 16.000 km

Ik bestempel mijzelf als redelijke petrolhead. Volg alles op het gebied van de automotive, heb een HTS-Autotechniek opleiding gevolgd en toch ben ik bij een Aygo uitgekomen. Hoe ik tot deze, overigens uitstekende, keuze ben gekomen wil ik hier graag uitleggen en uiteraard de ervaringen van mijn afgelopen Aygo-jaar met jullie delen.

Onze beiden auto's hebben we vorig jaar ingeruild. Een Lancia Lybra SW diesel en een fiat Marea 2.0 HLX Weekend. Allebei prachtige auto's waarbij de Lancia met kop en schouders boven andere auto's uitstak van hetzelfde segment. Enkel moet je wel een kraakje hier en een lekkage daar voor lief willen nemen. Reden om afstand te doen van de Lybra: hoge kosten reparaties (>220dkm) en voor de Marea was de reden daar door de kleine stukjes rijden het verbruik gekelderd was naar een schrikbarende 1:7. Plus dat de distributie vernieuwd moest worden en daar zou de motor (5-cilinder) er voor uitgehaald moeten worden. Dat zijn alleen al 14 uur werkplaatstarief die je dan op de rekening tegenkomt.....

Als familie-auto is er een Espace benzine aangeschaft en daarnaast zakelijk dus de Aygo (bijtelling 14%, geen wegenbelasting etcetcetc...)

De uitvoering Plus met als extra's airco, toerenteller en een dashboardklep. Eigenlijk moest daar nog een lerenstuur bij, maar dat bleek achteraf niet mogelijk.

Lichtmetalen velgen volgen als de huidge bandjes zijn afgeschreven. Komen daar winterbanden onder en kunnen we een mooie zomerset uitzoeken.

De plussen van de Aygo zijn wel bekend. Opvallend goed vind ik de wegligging, het is echt net een kart. En zo rij ik er eigenlijk ook een beetje mee. Het motortje knort lekker en is op snelwegtempo van 130+ iets te veel aanwezig maar verder prima op de achtergrond. En inparkeren is bijzonder simpel, altijd plek.

Topsnelheid in Duitsland op GPS 158km/u. Niet echt spektakel dus, maar bij de stoplichten kan je door het lage ledige wagegewicht prima vooruit komen. Motortje reageert snel waardoor je vlot weg bent.

Verbruik? 1e jaar redelijk mhoah... 1:16 en met moeite 1:17. Maar ik doe dan ook niet mijn best om een zuinigheidswonder te zijn. Echter na zijn 1e beurt bij km-stand 15000 is het verbruik zo maar 1:19 geworden. En wij rijden er nog steeds hetzelfde mee. Bijzonder, maar wel prettig.

Waarom de Aygo? Ach, je wordt iets ouder en wijzer. De Scirocco van voorheen is niet meer zo praktisch als je twee kids hebt. En met die kids wil je ook leuke dingen blijven doen, het leven is al duur genoeg. Een prius had ook leuk geweest, maar is zo maar 20000 euro duurder in mijn gewenste uitvoering. En dan had ik ook wel kunnen denken aan een Audi A8, prachtige bak, maar uiteindelijk heb ik een vervoersmiddel nodig die mij van A naar B brengt op een comfortabele en prettige manier. Wensen blijven er altijd wel. Een Masserati had ook leuk geweest, maar heeft gewoon en andere prijs-emotie-verhouding. Daar kies ik nu gewoon niet voor.

Spijt? Ach nee, ik geniet nog steeds van de Aygo en van de mensen die in de A8'en rijden uiteraard. Een maat van mij rijdt een S-Max en betaalt daar 995 euro per maand voor in de lease. Ik heb de Aygo gekocht en na zijn 12 maanden leaseaflossing is hij geen cent dichter bij het bezit van de S-Max maar heeft hij wel mijn Aygo afbetaald. Snap niet dat meer werkgevers zich op deze kosten gaan richten.

Dealer? Verkooppraat ging prima, aflevering ook, maar vervolgens de service van de werkplaats... Ach wat kunnen deze mensen nog veel bijleren... En de prijs van de 1e beurt, waarom moet deze 20 euro duurder zijn (140 euro) van de adviesprijs van Toyota? Daar is nog niet het laatste over gezegd.

Problemen? Nee, niets noppes. Had ik ook niet verwacht uiteraard.

Dus resume en primavervoersmiddel, schijnt ook nog eens de hoogste restwaarde na 3 en 5 jaar te hebben. Ik vind het prima en geniet van de ritjes in de Aygo en ga vol vertrouwens de toekomst in.

Update na twee jaar

  • 27.000 km

Aygo net terug van onderhoudsbeurt naar twee jaar.

Bijzonderheden: geen

Kosten: geen buiten standaard beurt.

Aygo knort lekker door, bevalt prima.

Toch een reparatie nodig!

  • 50.000 km

Zowaar 50.000km met de Aygo achter de kiezen. Hij is nu bijna 4 jaar in bezit, wat is er afgelopen periode gebeurt?

Voorbanden waren redelijk versleten in het najaar van 2010. Ik heb toen besloten op er vier winterbanden op te leggen. Twee achterbanden gewoon via Marktplaats verkocht. In het voorjaar van 2011 vervolgen een set zomerbanden Dotz Mugello aangeschaft. Door de breedte van 195 krijg je heel andere rijeigenschappen t.o.v. de standaardbanden. Veel directer en dus met meer gevoel. Persoonlijk vind ik dat een verbetering t.o.v. de toch wat zachte (hoge wangen) standaard banden.

Mei 2011 heeft hij zijn standaard beurt gehad, garantieperiode was vervolgens verlopen. Geen bijzonderheden, geen reparaties nodig geweest.

Najaar 2011 viel het op dat de Aygo wel eens 2x gestart moest worden voordat hij aansloeg. Dit werd telkens een beetje erger. Vermoeden kwam op dat de startmotor toch niet helemaal meer 100% was. Om problemen te voorkomen toch even langs de dealer gegaan welke een ruilstartmotor gemonteerd heeft. Vervolgens zijn ze met een eigen coulanceregeling gekomen waardoor de factuur ook nog meeviel. Na 4 jaar een startmotor, 50.000km.... Kan gebeuren. Starten gaat nu weer als vanouds, sterker nog: het gaat eigenlijk beter.

Dus als het hierbij blijft is de betrouwbaarheid feitelijk gewoon top. Geen rammeltje, geen gekke dingen.

We blijven nog even doorrijden met de Aygo, alhoewel het nu ook begint te kriebelen om toch de auto in te gaan ruilen voor een auto met wat meer fun-gehalte. De Aygo blijft erg functioneel, veel emotie ontvang je er niet voor terug.

Verkocht

  • 62.500 km

Na vijf jaar trouwe dienst hebben we besloten de Aygo te verkopen.

Kwalitatief heeft hij het goed gedaan. Geen enkel probleem naast de startmotor die preventief vervangen is. Standaard beurtjes die zeer betaalbaar zijn. Onderdelen zijn goedkoop, verbruik is netjes.

Pluspunten zijn de betrouwbaarheid, ruimte om gewoon met het gezinnetje op pad te gaan, en operationele kosten.

Nadelen, voor langere stukken en snelweg rij ik liever met de Espace. Aygo komt vermogen te kort om vlot tussen het verkeer op de linkerbaan mee te komen. Motor loopt geweldig, maar is ook wel erg aanwezig, ook stationair.

Al met al prima aankoop geweest, maar tijd voor wat anders. Mooie deal kunnen sluiten voor een Audi A1. Eerste tank is inmiddels leeggereden en moet zeggen, het rijdt geweldig.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Toyota Aygo

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.