Toyota Avensis Wagon 2.0 TD Linea Terra (1998)

autoreview

Toyota Avensis Wagon

Signalement

UitvoeringAvensis Wagon 2.0 TD Linea Terra
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1998
Jaar van aanschaf2002
KM-stand bij aanschaf101.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Positief: comfortabel, geruisloos, voorzien van alle basiscomfort (cdv met afstandsbediening, airco, electrische spiegels, etc), praktisch (trekhaak, dakrails, deelbaar neerklapbare achterbank). Kruissnelheden tot 150 km/uur zeer comfortabel. Nog een ’ouderwetse’ td, geen common rail. Geen kracht/snelheidsmonster, maar rijdt prima mee met overig verkeer op linkerbaan. Verbruik 1/14 - 1/15 is redelijk voor snelweg / gemiddeld 120-140 km/uur.

Negatief: veel ’kwaaltjes’ en geluiden. Geen stadsauto, trekt wat log op in z’n 1. Verbruik zou beter mogen. Geen 3 kinderstoeltjes achterin (heb echter 2 kinderen, lukt dus aardig). Gordels achterin te kort voor maxicosi, heb gordelverlengers moeten aanbrengen. Airbag bestuurder kan niet uit, dus geen maxicosi op voorbank. Best veel kosten moeten mkaen, niet de bekende degelijkheid! De remmen zijn niet het sterkste punt.

PROBLEMEN

Problemen: Toyota staat bekend om z’n betrouwbaarheid, maar in de garantieperiode toch behoorlijk wat problemen gehad. Omdat er echt iets was, maar ook door een bijzonder slechte dealer (wel ’coulant’ maar erg slordig).
- gescheurde radiatorslang
- haarscheurtjes in cilinderkop (vervangen, gelukkig onder garantie) - bekende ’kwaal’ van deze motor volgens de dealer.
- periodiek weigerende afstandbediening cdv (kan nu zelf herprogrammeren)
- draagarm vervangen
- piepende stuurkolom bij scherp draaien (nooit opgelost – dealer vermoed dat het door warme olie door leidingen komt, gebeurt meestal alleen bij warm weer).
- Gekraak en gepiep bij achteruit inparkeren, bij de wielen. Niet achterhaald.
- Trillend stuur en remmen, door nieuwe banden velgen blokken en schijven verholpen. Andere avensis waarin we proefreden had zelfde euvel. Daarna niet meer teruggekomen.
- Bij het remmen voel je nog wel iets, volgens de garage kromme trommels achter, vervangen is duur en (nog) niet noodzakelijk

Deze Avensis is in Engeland gemaakt, en je hoort toch wel erg vaak dat die minder degelijk/betrouwbaar zijn dan de Japanse Toyota’s. Dat lijkt toch wel een beetje te kloppen.

Update juni 2006 - 215.000 km:
Helaas toch weer problemen.
- achterruit-sproeier. Vervangen erg duur, nu ’namaak’, heeft echter de geest gegeven.
- homokineet rechtsvoor piept en kraakt, waarschijnlijk door problemen met aandrijfashoezen eerder is er troep ingekomen.
- trillingen bij accelereren bij hogere snelheden: hoogstwaarschijnlijk rechtaandrijfas
As + homokineet worden vervangen, kost al snel zo’n 1000 euro :-(
- ook trommels achter toch maar vervangen
- alle 4 de banden zijn ook aan vervanging toe (na ongeveer 70.000 dkm), dat is echter niemand te verwijten, behalve mijzelf misschien.

Even gedacht aan inruil / omruil, krijg echter maar zo’n 4.000 op terug (en forse bijbetaling als je iets ’leuks’ wilt , dus rij toch nog maar even er mee door, in de hoop dat er niets bij komt. Nu heeft men als smoes dat iedereen MPV wil, en je dus voor een station niets terug krijgt. Nou, dan maar niet hoor. Ben alleen wel vaak bij de garage te vinden, ivm beurten om de 10dkm, wisselen winterbanden 2x / jaar en dan ook nog wel eens wat probleempjes, dus ik overweeg om dichter bij de garage te gaan wonen ;-)

Betrouwbaarheid nog wel 3 sterren, want alleen stil gestaan ivm lege accu (deur open laten staan) en benzine getankt ipv diesel .... (heeft verder overigens geen problemen opgeleverd). Gebruikskosten zijn wel weer gezakt, mede door de vele beurten en nu dus ook best wat dure reparaties en erg dure vervangingsonderdelen.

Update zomer 2007: 240.000 gelopen, toch maar verkocht. Moest een nieuwe carterpan onder (dikke 400 euro), ruitenwisser achter was kaduuk (ook zo’n 300 euro), binneverlichting deed ’t niet meer (dus niet alleen lampje), grote beurt nodig (300 euro?), carkit moest worden vervangen (175), winterbanden waren aan vervanging toe 350), conclusie was dus: eruit. Aan exporteur verkocht, kreeg er nu meer voor dan 1 jaar terug .... ga het nu met een V70 proberen, die zijn vaak (benzine versie) zelfs nog goedkoper dan het nieuwe model Avensis.

6,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.