Toyota Auris Touring Sports 1.8 Hybrid Lease Plus (2014)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Auris Touring Sports 1.8 Hybrid Lease Plus |
|---|---|
| Versnellingen | 1, Sequentiële Automaat |
| Bouwjaar | 2014 |
| Jaar van aanschaf | 2014 |
| KM-stand bij aanschaf | 9 km |
| KM-stand laatst | 16.000 km |
Van benzine-schakel naar hybride-automaat
- 1.100 km
Vanuit een SUV met 5 versnellingen naar een hybride met CVT vraagt om enige tijd gewenning.
Het zuinig rijden heb ik me de afgelopen jaren wel aangeleerd maar een auto van bijna 1500 kg en een 2 liter motor bracht me met moeite op een gemiddelde van 1 op 12.
De Toyota Auris TS Hybrid Lease plus is een geheel andere auto. Ik zal het niet hebben over alle kenmerken van deze auto want die zijn door anderen al beschreven. Ik wil me meer richten op het hybride karakter, de tussenvorm tussen de klassieke handgeschakelde benzine auto en de volledig electrisch aangedreven wagen.
Ik heb overigens ook naar de Prius en de Prius wagon gekeken aangezien ze dezelfde hybride techniek gebruiken als de Auris. De Prius is wat groter en wat ruimer van binnen, echter de "kuip" waar je als bestuurder in zit vind ik niks, het lijkt net een grote Maxicosi waarin je zit ...
Daarnaast vind ik het model van de Prius gewoon niet fraai, het heeft een soort vismodel (overigens wel goed voor de CW waarde). En verder vond ik het prijsverschil te groot worden.
De Auris vind ik ten opzichte van de Prius een stijlvollere en fraaier uitziende auto, dus ik heb het bij de Auris gehouden.
Ik zal ook de verbruiksmonitor bij gaan houden om te achterhalen wat met zo'n hybride mogelijk is.
Wat direct opvalt als je vanuit een SUV komt is dat de Auris TS een laag model is (minder windweerstand) en je een lagere zit hebt. Wat je ook direct merkt is dat de auto lang uitrolt; op 300 meter voor een rotonde kun je het gas loslaten en moet je zelfs vlak voor de rotonde nog bijremmen. Vlak na de rotonde kun je bij het optrekken tijdens de eerste 100 meter gebruik maken van de electromotor met als resultaat dat je bij elke rotonde gedurende 400 meter geen benzine meer verbruikt.
Ook met mijn Hyundai liet ik voor een rotonde de auto in de 3 remmen op de motor, vaak dacht ik eraan dat het jammer was dat deze verloren energie niet herbruikbaar is en dat is nu precies wat deze hybride wel doet.
De auto ervaar ik binnen als zeer stil en door de lage ligging heb je ook minder last van de winddruk.
Ik vind het sturen zowel in de stad als op de snelweg vrij soepel en licht gaan, met twee vingers kun je het stuur bedienen.
De CVT werkt erg soepel en maakt nagenoeg geen geluid als je er goed mee omgaat. Wat ik zie bij het verkeer dat achter me rijd, is dat sommige rijders maar twee standen beheersen; hard remmen en flink gas geven. Met die rijstijl zul je volgens mij in een hybride niet geluidloos of zuinig gaan rijden.
Ik rijd met de Eco-mode continue ingeschakeld. Daarnaast probeer ik rustig op snelheid te komen om vervolgens daarna met de voet een kort moment minder druk op het gaspedaal te geven wat leidt tot een gunstiger verbruik op de meter, of bij lagere snelheid tot het overgaan op de electrische aandrijving, wat natuurlijk nog gunstiger is in het verbruik.
Ik zal eerst nog wat kilometers maken voordat ik een onderbouwde review kan geven, dus de komende weken zal ik het een en ander toevoegen aan deze review.
- 16.000 km
Deze auto ligt laag en suist wat dat betreft heerlijk over de weg. Dit model heeft een lage instap dus als je rugproblemen hebt moet je niet dit model aanschaffen. Wat ik persoonlijk niet zo prettig vind rijden zijn de "dunne" banden, af en toe heb ik het idee dat ik op "leeglopers" aan het rijden ben. Ik heb liever wat meer lucht en rubber onder de wagen ...
De kofferbakruimte is meer dan voldoende voor veel boodschappen of voor ruimte eisende hobbies. Een object van ca 1,70 cm kan met neergeklapte achterbank geheel in de wagen.
De verwarming van de auto reageert niet al te snel, het duurt vrij lang voordat de binnentemperatuur een beetje aangenaam is. De stoelverwarming reageert wel relatief snel zodat het toch aangenaam rijden is bij lage temperaturen.
Het brandstofverbruik loopt na de herfstperiode duidelijk op bij de dalende temperatuur. Ik ben benieuwd nu een en ander is ingelopen wat het verbruik gaat worden bij oplopende lente temperaturen. Ik rijd de laatste 10.000 km alleen nog maar met de cruisecontrol aan, het maakt in combinatie met CVT de wagen makkelijk berijdbaar en na lange stukken voel je geen vermoeidheid vanwege het ontspannen rijden.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
Lees ook

Praktijkervaring Toyota Auris Hybrid (2013-2019): eigenaren over zuinige familievriend

Praktijkverbruik: zo zuinig is de Toyota Auris Hybrid

Toyota Auris 1.8 Hybrid - 2013 - 384.618 km - Klokje Rond

Toyota Auris - Occasion aankoopadvies




Lezersreacties (0)
Reageren