Toyota Auris 1.8 Full Hybrid Dynamic (2011)

autoreview

Toyota Auris
Toyota AurisToyota Auris HSDToyota Auris HSDToyota Auris HSDToyota Auris HSDToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota Auris HSDToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota AurisToyota Auris

Signalement

UitvoeringAuris 1.8 Full Hybrid Dynamic
Versnellingen1, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2011
Jaar van aanschaf2014
KM-stand bij aanschaf63.663 km
KM-stand laatst80.901 km
Lezerswaardering: 81%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Probleemloze, ideale, maar ook wat saaie metgezel

  • 80.901 km

Ik houd wel van extremen. Na een ieniemienie Daihatsu cuore ben ik overgestapt in een 7-persoons Hyundai Santa Fe en nu rijd ik inmiddels alweer een jaar in een Toyota auris hybride. Zo ben ik van klein naar groot gegaan en van zuip naar zuinig.

Ik rijd nu voor het eerst hybride en automaat. De hybridetechniek werkt echt zeer goed en vrijwel onmerkbaar.
Het in de tests veelbesproken geloei van de CVT valt mij persoonlijk erg mee. Ik vind het absoluut niet storend.
De geluidsisolatie in de auris is van goede kwaliteit. Ook waar het de afrolgeluiden en het windgeruis betreft.

Het afgelopen jaar heb ik gemerkt dat hybriderijden in de auris zeer ontspannen en relaxed is. Niet alleen voor mij maar ook voor mijn portemonnee. Een gemiddeld benzineverbruik van 1 liter op 21 km (over ruim 16000 km) is toch echt wel heel wat prettiger voor mijn gemoedsrust dan de 1:10 van de Santa Fe.

Iets minder prettig was de geplande onderhoudsbeurt vorige maand. Door me volledig te richten op een gunstig benzineverbruik en alle 'regels' van het hybriderijden op te volgen (zoals anticiperend rijden en auto uit laten rollen, zodat de accu goed bijlaadt) waren mijn remschijven dusdanig verroest dat ze vervangen moesten worden. Toch weer een (slechte) grap van bijna 300 euro.
Ik ga waarschijnlijk toch maar iets minder anticiperend/geconcentreerd rijden, zodat ik af en toe eens flink op de rem kan gaan staan.

De auris heeft mij het afgelopen jaar weinig minpunten laten zien. Er zit af en toe een kraakje in het kunststof dashboard, de bagageruimte is met nog geen 300 liter aan de kleine kant en de auto heeft niet echt een 'eigen karakter'.
Nou, als je na een jaar rijden niet verder komt dan deze 'minpunten' is de auto dus eigenlijk vrijwel perfect.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.