Suzuki Alto 1.1 GLS (2003)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Alto 1.1 GLS |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2003 |
Jaar van aanschaf | 2003 |
KM-stand bij aanschaf | 100 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Omdat ik 99% van de kilometers alleen in de auto zit, is het niet nodig een grote auto te hebben. Deze "kleine" auto vindt zelfs in Amsterdam meestal een parkeerplaats voor de deur.
Het kleintje is ook nog eens zuinig in verbruik. Gemiddeld rijd ik 2.000 kilomter in de maand op een kleine 115 liter benzine (1:17,3). En daar is geen rustige rijstijhl voor nodig. Ik ben een sportieve rijder die het gaspedaal al snel tot de bodem trapt.
De Alto laat dit sportieve gedrag gewillig toe. Er is niets mis met de acceleratie, het bochtengedrag en de grip bij een noodstop.
Samen met de stuurbekrachtiging, electrische ramen voor, centrale deurvergerendeling en de airbags is het een kleine volwassen auto.
Het enige minpuntje aan deze auto is dat er, bij regen, water naar binnenkomt door een iets geopend voorraam. Dat is een probleem dat Suzuki"s kennen en nog steeds niet is opgelost.
Over het geheel ben ik dus zeer tevreden met mijn karretje. Klein maar fijn en zeker geen boodschappen autotje. 500 kilometer achter het stuur zonder rugpijn zegt toch genoeg?
Oh ja, weet je wat óók lachen is? Motorrijtuigenbelasting en verzekering samen kosten 38,33 eurootjes. Welliswaar met maximale no-claim, maar wél met de Suzuki 3 jaar nieuwwaarderegeling. Dat laatste tref je maar weinig.
Een afschrijving van net geen 90 euro en brandstofkosten van 150 euro in de maand maken deze auto een echte topper.
Totale maandlasten mét onderhoud zijn net geen 320 euro"s per maand!
PROBLEMEN
De auto is nog jong (net jarig geweest) en heeft nog geen problemen gekend. Net als bij mijn vorige Suzuki (Swift) verwacht ik die ook niet echt. Die Swift heeft mij 4 jaar zonder problemen gediend. Van de Alto, met een duidelijk verbeterde motor, verwacht ik niet anders.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren