Skoda Superb 2.0 TDI 140pk Ambition (2009)

autoreview

Skoda Superb 2.0 TDI 140pk Ambition (2009)

Signalement

UitvoeringSuperb 2.0 TDI 140pk Ambition
Versnellingen6, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2009
Jaar van aanschaf2009
KM-stand laatst192.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De eerste kilometers...

  • 2.747 km

Op 30 september was het dan zo ver. Na 4 jaar mocht ik de Vectra (die mij overigens nooit in de steek heeft gelaten) dan eindelijk omwisselen voor mijn nieuwe lease-auto; de Skoda Superb Ambition Business. De kleur is 'Cappucino', het interieur is van het type 'Rubicon' en de velgen zijn van het type 'moon'.

De kleur was even afwachten omdat ik deze vanuit het boekje heb gekozen maar ik moet zeggen dat die me tot nu toe zeer goed bevalt. Naar mijn smaak is deze kleur gedistingeerd maar toch sportief (voor zover dat kan met een Superb) en in ieder geval eens wat anders dan het eeuwige zwart of grijs.

De velgen (16") had ik ook alleen op een plaatje gezien maar ze bevallen me erg goed. Ze hadden alleen wel een maatje groter mogen zijn om de grote wielkasten nog wat beter te vullen.

En dan het rijden. Tja wat zal ik zeggen, als je uit een 1.8l Vectra komt lijkt alles eigenlijk wel snel. Nou heb ik wel vaker snelle diesels gereden maar toch heeft de Superb mij hierin verbaasd. Onder 1500 rpm gebeurt er niet zoveel maar vanaf ± 1700 rpm komt de turbo er hard in en dan is er eigenlijk altijd voldoende koppel voor wat je maar wil. Snel even inhalen of een gat op de snelweg dichtrijden is geen enkel probleem. Op de snelweg 160 km/h kruisen terwijl de toerenteller rond de 3000 rpm hangt of even doortrekken naar 180 km/h, het zou allemaal geen probleem zijn mits het was toegestaan in Nederland.

En dan het verbruik; gisteren mijn eerste langere rit gemaakt van ongeveer 200 km. Het trip-verbruik kwam uit op 4,9 liter per 100 km, en dat terwijl de auto eigenlijk nog niet echt is ingereden, met andere woorden het zou in de toekomst nog zuiniger moeten kunnen. Overigens is het gemiddelde verbuik over alle gereden kilometers ongeveer 6,0 liter per 100 km.

De auto is ruim en comfortabel. Met mijn 1,96 m pas ik er uitstekend in. De stoel staat niet eens in zijn achterste stand. Ook op de achterbank is veel ruimte, op de achterbank zou ik 'achter mijzelf' kunnen zitten. Dat betekent dat de kinderen in ieder geval ruim plaats hebben en niet met de schoentjes tegen de voorstoel geklemd hoeven zitten.

Het audiosysteem is een Columbus. Daar is al veel over gezegd maar feit blijft dat het een zeer hoogwaardig systeem is met alle opties die je je maar kan wensen. Ook is het mooi geïntegreerd met de stuurbediening, blue tooth telefoon bediening en extra een aanduiding van de 'navigatie-pijl' in het maxidot-display dat zich tussen de klokken - van het dashboard - in bevindt. Het audio-systeem bevat totaal 10 speakers en is het beste wat ik tot nu toe gehoord heb in een auto. Wel vergde het enige afstemming van de equalizer voordat het volledig naar mijn zin was.

En dan het uiterlijk. De auto is lang (4,84 m) en krijgt daardoor een zekere elegantie. De lang doorlopende daklijn is op zich wel bijzonder en wordt - naar ik heb begrepen - niet door iedereen mooi gevonden. Zelf kan ik prima leven met het uiterlijk van de auto, vooral omdat het ook bijdraagt aan de functionaliteit. Met name komt dit tot uiting in de hoofdruimte op de achterbank en ook in de enorme ruimte in de kofferbak die - middels het speciale Superb-systeem - ook nog eens bijzonder goed bereikbaar is.

Afscheid aanstaande

  • 192.000 km

Zo, we zijn vijf jaar verder en ik sta op het punt om afscheid te nemen van deze Skoda Superb. Door de bank genomen ben ik zeer tevreden over de auto. Het verbruik is altijd prettig laag geweest, gemiddeld 5,5 ltr per 100 km volgens de boordcomputer terwijl ik toch van doorrijden houdt.

Het meeste plezier heb ik beleefd aan de pompverstuiver-diesel; die is beresterk en krijgt de Skoda (vooral op de snelweg) goed van zijn plaats. Wel is daar uiteraard de typische vermogensopbouw van een pompverstuiver, tot 2200 rpm houdt het niet over maar daarna doet de turbo volop mee met een stevige duw in de rug als resultaat.

Deze versie heeft elektrisch verstelbare stoelen en het is gebleken data deze prima in zijn te stellen op mijn wensen. Met plezier en zonder rugpijn heb ik ritten van meer dan 1000 km gemaakt, o.a. naar Tirol.

Het olieverbruik is nihil gebleken. Op instructie van de garage heb ik de eerste 1500 km heel rustig aan gedaan met de toeren. Verder heb ik de koude motor nooit op toeren gejaagd, maar laten we eerlijk zijn, dat hoeft ook niet want je komt in het dagelijkse verkeer überhaupt niet boven de 3000 rpm uit.

De ruimte van de Superb is bekend, daarover is al genoeg geschreven. Alles kan mee op vakantie en een skibox is voor ons nooit nodig geweest. Klein puntje van kritiek is de achterbank die niet geheel plat kan, maar dankzij de 565 ltr kofferbak is dat ook vrijwel nooit nodig.

Over de bedrijfszekerheid van de Superb heb ik geen klagen gehad. Enkele minputjes die in dit verband zijn te noemen:
- De slotmechanisme aan de binnenzijde van het portier aan bestuurderskant had de neiging om bij lagere temperaturen vast te vriezen. Je kon het portier wel openen maar het slot bleef dan in de 'open' stand staan. Dus als je deur dan dichttrok dan vloog deze bij de eerste bocht naar rechts weer open. Dat was erg lastig want je kon er eigenlijk niet mee rijden. Dit bleek (na drie winters) een 'known issue' te zijn. De garage heeft een kap om het mechaniek heen geïnstalleerd waarna het probleem niet meer is voorgekomen.
- De laatste twee jaar heeft er vrijwel permanent een waarschuwingslampje gebrand wat aangaf dat een er achterlicht stuk is. Ik heb nooit een kapotte lamp kunnen ontdekken en dit ook meermaals bij de beurten aangegeven. Dan werd het tijdelijk even opgelost maar het probleem kwam altijd weer terug.
Voor het overige zijn er nooit problemen geweest met de auto.

Mijn volgende auto wordt weer een Superb Ambition Business, nu dus een Combi want die vind ik (en ik ben de enige niet) toch wel mooier dan de sedan. Qua motor heb ik getwijfeld tussen de 1.4TSI en de 1.8TSI. Na lang wikken en wegen heb ik toch voor de 1.8TSI aangezien deze iets meer beantwoord aan mijn idee van een vlotte auto met nog wat reserve (voor als het echt nodig is).

De kleur van de nieuwe auto is wit met alu-kleurige dakrails. Iedereen zegt dat ik dat ik daar spijt van ga krijgen, maar goed, één keer in je leven moet je in een witte auto hebben gereden en de kleur staat hem goed vind ik. Enfin, we gaan het wel zien.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.