Skoda Octavia Combi 1.0 TSI 115pk Greentech Ambition Business (2019) #3
autoreview
Signalement
Uitvoering | Octavia Combi 1.0 TSI 115pk Greentech Ambition Business |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2019 |
Jaar van aanschaf | 2019 |
KM-stand bij aanschaf | 4 km |
KM-stand laatst | 145.000 km |
nieuwe leaseauto
- 4 km
Eindelijk de Octavia combi waar ik op zat te wachten. De C-max, probleem bak van de bovenste plank, was ingeleverd en 2 maanden met een bijzonder krappe 308 werd ik niet blij van.
Nee dan dit ruimtewonder! De dealer in Alkmaar maakte er een hele show van met een doek erover. Ik wilde gewoon gaan rijden!
Even zoeken naar de juiste instellingen voor mijn lange lijft (200cm) en gaan. De kinderen hebben enorm veel ruimte achterin.
zuinig
- 17.000 km
Wat is dit ding zuinig. Warm weer, rustige snelweg cruise control aan en ik haal 4.2 liter op 100km. Airco aan of uit heeft nauwelijks effect.
pijn in het hart afscheid nemen
- 145.000 km
Het 4 jarige lease contract valt echt niet meer te rekken dus neem ik binnenkort met pijn in het hard afscheid van mijn trouwe blauwe vriendje.
Ondanks Covid hebben we toch 145000 km gereden. Zonder enig probleem eigenlijk! (Wel de nodige tripjes naar de schadeboer omdat er andere mensen niet normaal langs een stilstaande auto kunnen lopen en zelfs een keer vanwege een ongeluk in de Profile garage tijdens de banden wissel)
Een keer per jaar naar de garage voor olie en filters en een nieuw setje bougies rond de 100k en dat was alles!
Van alles heb ik erin vervoerd, met de achterbank plat kun je bijna 2 kuub aan zooi kwijt. De kinderen zijn ondertussen lange latten geworden maar kunnen nog steeds goed achterin zitten.
Snelheidswonder is het nooit geweest maar ik heb altijd het gevoel gehad goed mee te kunnen komen, alleen in de Alpen was het soms wel erg veel schakelen. Op de autobahn wel 's 190km/u aangetikt maar die snelheden vind ik erg vermoeiend en dan verbruikt 'ie ook erg veel.
Nadelen? Tja... ik had bij nader inzien de 230volt aansluiting achterin moeten nemen voor de telefoons van de kinderen. Verder heb ik nog nooit zo'n betrouwbare auto gereden.
De volgende wordt geen Octavia, ik vind de nieuwe erg veel wind en banden geruis hebben. Verder is de middenconsole onhandiger ingericht dan bij deze Octavia. Nee, ik heb besloten het een keer breed te laten hangen en de "oude" Kodiaq besteld. Ik blijk een echte Skoda rijder te zijn.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Skoda Octavia COMBI 1.5 TSI GREENTECH BUSINESS EDITION PLUS I AUTOMAAT I TREKHAAK I ACHTERUITRIJCAMERA I APPLE CARPLAY
- 2020
- 72.563 km

Skoda Octavia Combi 1.6 TDI SportLine DSG Automaat Trekhaak RS Sportstoelen Panoramadak 18 inch Navigatie Carplay Android Stoelverwarming
- 2020
- 144.154 km

Skoda Octavia Combi 1.4 TSI Greentech Style Business 150PK DSG Pano-Schuifdak, Adaptieve Cruise Controle, Parkeersensoren voor en achter, Navi, Clima, Stoelverwarming, Voorruitverwarming, Trekhaak, 18" LM Velgen
- 2017
- 95.974 km