Seat Leon Sportstourer 1.5 TSI 150pk FR Business Intense (2021)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Leon Sportstourer 1.5 TSI 150pk FR Business Intense |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2021 |
Jaar van aanschaf | 2021 |
KM-stand bij aanschaf | 10 km |
KM-stand laatst | 38.288 km |
Mama, kijk 's wat ik kan
- 38.288 km
Ik rij de Leon over het algemeen met plezier. Maar ik merk de laatste tijd dat ik nukkig uit de auto stap. Ik scheld 'm zelfs uit op straat. Om zorgvuldig te vertellen waarom neem ik de tijd. Morgen meer.
Morgen is later. Excuus voor het vertraagde vervolg. Ik ben me nu ervan bewust verwachtingen gewekt te hebben.
Maar ik ben een mooi aantal kilometers verder.
Mijn Leon brengt me zo trouw als een labrador op elke bestemming die ik kies. En zo vlot als een doberman pincher...
Ik zal beginnen met de oe's en ah's. Het uiterlijk is fantastisch. De priemende ogen en brede schouders lokken je blik ook al ben je niet geïnteresseerd in auto's. De ontwerpers hebben de pakkende lijnen van de stormtroopers goed vertaald naar het smoelwerk. De vouwen in de zijkanten en platte ruit van de 5e deur lijken de onderliggende krachten nauwelijks te kunnen verbergen. Het is ook een praktische stationswagen in de compacte klasse.
Toch zit het goed met de krachten want de wegligging is fenomenaal. Hij (of is het een atletische zij?) en ik hebben de grenzen bereikt waarop de banden stilletjes beginnen met een bescheiden gil. Heel behoedzaam geeft de auto aan dat hij niet veel meer heeft. Beheersbaar is het juiste woord.
De opgegeven 220km/h wordt ook redelijk vlot bereikt en ondergaat dit met tevreden en volledig beheerst gegrom. Geen enkele twijfel over het onderstel en of die dit aankan.
De 6-bak doet zijn werk goed. Als er geen belasting gevraagd wordt is optrekken in de 2e versnelling heel goed mogelijk. Mede dankzij de ingebouwde scootmobiel die als een mild-hybride een paar grammen toevoegt aan het koppel.
Het interieur is ontworpen door een hypermoderne hipster die een voorliefde heeft voor lampjes. Het ziet er fraai uit en straalt beheersing van techniek uit wat fabricage betreft. Het stuur is in alle richtingen verstelbaar evenals de stoelen voorin. Mijn Leon is uitgerust met stoelverwarming én stuurverwarming. Dat is wel een heel aantrekkelijke accessoire bij nachtvorst. Ook al duurt het even voor je het stuur voelt. Daarna snel op standje 1 want hij wordt zo heet dat hij nauwelijks beetgehouden kan worden. De climate control is vaak gebruikt in de afgelopen maanden. Die heeft een gescheiden systeem voorin en ook achterin kan het aan de voorkeuren aangepast worden. De roosters in het dashboard zijn niet prettig. Ook al staat de fan op 1 dan zijn de roosters net een windtunnel en bevriezen je handen of knieën. Het is maar net of je het rooster omhoog of omlaag richt. Mijn vorige auto was een Fiat Croma uit 2009. Die had de climate control aardig beter onder controle. De heren of jongens ontwerpers kunnen dit als tip meenemen.
En als ik dan toch bezig ben wil ik graag wat zeggen van de accessoire Lane Assist. Ik rij gelijk uit mijn dorp een weg op, buiten de bebouwde kom. Die weg heeft geen middenstreep maar onderbroken strepen aan de zijkanten. Op die weg stuurt de auto me naar het midden door zelf het stuur te bedienen. Wauw dat is gaaf. De jongens ontwerpers kunnen wel wat hoor.
Maar er komt een tegenligger aan waardoor ik over de streep aan de zijkant wil sturen. Althans dat probeer ik want anders kunnen we elkaar niet passeren. Maar de paniek breekt uit want de auto wil me naar het midden hebben!! Ik schrik me wezenloos en de adrenaline laat me harde woorden de auto in slingeren. Wat een **** auto.
En net als duidelijk is dat ik met mijn klamme handjes het stuur in de juiste richting duw slaat de schrik me opnieuw om het hart.
De iwabs zullen nu gaan zeggen; ja maar het systeem houd op enig moment op met assisteren.... Ja dat klopt. Nieuwe paniek terwijl ik nog in de 1e golf hang. Er staan om de 10 meter prachtige en tientallen jaren oude eiken langs de weg die ineens verrekte dichtbij komen.
Lane Assist? Sponsored by Monuta??
De techniek zal prachtig zijn maar laat het er alsjeblieft uit. Pak een andere actie waarbij je kan zeggen; Mama, kijk 's wat ik kan.....
Navraag bij de garage leert me dat het ook niet uit te zetten is. Ik ben genoodzaakt elke rit weer de knopjes op het stuur in te duwen. Daarbij blijft het scherm waar je het vinkje uit moet zetten, tergend lang open. En als dit dan verdwijnt, moet je weer door je klokkenspellen scrollen om de juiste er weer voor te krijgen. Nee, het onthoud niet waar het was vóór het uitzetten.
Ik ben **** eerder weg met een 30 jaar oude diesel....
En wees nou eerlijk; als je niet capabel genoeg bent om tussen de lijntjes te blijven moet je juist niet in een auto stappen.
Ik vind het hele systeem een regelrechte belediging van mijn intellect en van mijn gezondheid.
Ja misschien moet ik naar een psychiater. Die zal me waarschijnlijk meer Fiat adviseren.
Maar die heeft niet zo'n lekkere wegligging....
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Seat Leon
Had je deze auto's al gezien?
![Seat Leon 1.5 eTSI FR Launch Edition Aut. [ Navi Pano Virtual Camera ]](https://cdn.autotrack.nl/cdn-cgi/image/width=320/57693154/0-a1c01cf607d0b7c33e25a82f2300bf08.jpg)
Seat Leon 1.5 eTSI FR Launch Edition Aut. [ Navi Pano Virtual Camera ]
- 2021
- 135.712 km

Seat Leon 1.5 TSI FR Business Intense | Climate Control | Apple Carplay / Android Auto | Parkeersensoren |
- 2021
- 128.102 km

Seat Leon SPORTSTOURER 1.5 TSI Style Business Intense, Navi, Cruise
- 2020
- 104.265 km