Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Seat
  • Cordoba 2-drs

Seat Cordoba 2-drs 1.9 TDi 110pk Sport (2000)

autoreview

3
Seat Cordoba 2-drs 1.9 TDi 110pk Sport (2000)
Anoniem
  • Gebruikersreview
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

UitvoeringCordoba 2-drs 1.9 TDi 110pk Sport
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2000
Jaar van aanschaf2005
KM-stand bij aanschaf171.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 22 juni 2006

Na mijn Seat Ibiza TDI 90PK van 1999 compleet getuned en gestyled te hebben, (compleet gespoten in Lamborghini geel met parelmoer, complete bodykit, achterklep strak enz...) heb ik 3 weken nadat de auto klaar was een ongeluk gehad. Ben aangereden door een onverlaat die zat te bellen. Auto was total loss. Dus op zoek naar een nieuwe. Ik was op zoek naar een Golf IV, maar bijna alle kilometerstanden klopten niet en ze waren naar verhouding duur.

Toch weer naar een Ibiza gekeken (model 2000), maar eigenlijk geen geschikte kunnen vinden. Toen kwam een collega met het idee van een Cordoba Coupe. En toevallig liep ik 2 weken later eentje tegen het lijf. Van echt alle opties voorzien en een kilometerstand van 171.000km. Mooie grijs-blauwe kleur die je bijna nooit ziet. En met een 110 pk diesel zeker niet langzaam. De auto had op dat moment een powerbox, maar die heb ik eraf laten halen. Ik heb ook meteen de distributieriem en alle span- en looprollen laten vervangen. Een paar dagen later opgehaald en ik was enorm tevreden over de auto.

Het interieur is zwart van kleur en de sportstoelen zijn dezelfde als mijn vorige Ibiza dus goed! Mooie klokken en 2 metertjes standaard onderin. Het rijgedrag vind ik perfect ondanks een beetje overhellen in de bochten. Zeer snel, helemaal na het chiptunen van de motor 2 dagen later na aankoop. Nu dus 140 pk en bijna 300nM koppel. In Duitsland heb ik 225 km/h gehaald! Na het monteren van 17 inch velgen werden de ’looks’ ook verbeterd. Inmiddels ook volledige audio met DVD enz...

PROBLEMEN

  • 22 juni 2006

Na 19.000 km van het vervangen van de distritieriem ging tijdens het optrekken op de snelweg de spanrol kapot. Eerst geen lawaai, maar daarna een hoop geratel onder de motorkap. Kap van de distributieriem eraf gehaald en de riem was helemaal slap, dus ik zag de bui al hangen. Na alles zelf los te hebben gehaald en alles weer op tijd gezet te hebben heb ik een nieuwe rem en spanrol gemonteerd en de auto gestart. De auto liep weer perfect en dus geen schade opgelopen.

Airco werkte na een tijdje niet meer. Aircosysteem opnieuw afgevuld, maar het werkt nog niet. De dealer zei dat het display van het dashboard stuk was. Na lang zoeken bleek de zekeringkast bovenop de accu de boosdoener. De zekering van de airco zit daar en er gaat teveel spanning overheen. Met als resultaat dat de zekeringkast wegsmelt. Deze vervangen en de airco werkte weer perfect.

Gaspedaal is onlangs uitgevallen. Geen reactie meer op het gaspedaal, terwijl de auto blijft lopen. Gaspedaalsensor zou stuk zijn, maar was het dus uiteindelijk niet. Kost trouwens 465.00 euro ex BTW! Er zat vocht in de stekker van de computer. De beschermflap over de stekker was naar achteren en al het regen- waswater wat op de voorruit komt, sijpelde op de stekker. Er groeide nog net geen mos uit. Alles schoongemaakt en de auto deed het beter dan ooit tevoren. Met dank aan Gert-Jan Mensen die elke keer weer klaar stond om te helpen! (www.gjmensen.nl)

Kilometerstand nu is 241.000 Bij 236.000 kilometer bleef het probleem dat de auto koelvloeistof uit het expansievat spoot. Na de drukdop, thermostaat te hebben vervangen en het ptobleem nog niet verholpen was, bleef er eigenlijk nog maar één ding over: de koppakking. Eventueel nog de waterpomp want die was nog nooit vervangen. Maar die was goed, dus bleef alleen de koppakking nog over. Dus deze heb direct zelf vervangen. De cilinderkop is gevlakt en afgeperst en alles qua onderdelen nieuw. Vooral de inlaat is schoongemaakt. 5mm rondom vuil, olie en roet. De Cordoba loopt nu veel mooier, rustiger en zuiniger. Voor de rest geen enkel probleem gehad.

4,5
  • Betrouwbaarheid
    5
  • Prestaties
    5
  • Comfort
    4
  • Kosten
    4
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
  • Rijd je zelf met een Seat Cordoba? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Seat Cordoba
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

Uitgelicht aanbod

    Seat Cordoba 1.4 16V 75pk Stella

    Seat Cordoba 1.4 16V 75pk Stella

    • 2003
    • 241.655 km

    € 999

    Seat Cordoba 1.4-16V Stella 2e eigenaar airco lage km elektrische ramen cv

    Seat Cordoba 1.4-16V Stella 2e eigenaar airco lage km elektrische ramen cv

    • 2003
    • 108.448 km

    € 1.999

    Seat Cordoba 1.4-16v 75pk Signo ecc airco/el ramen/centr. vergr

    Seat Cordoba 1.4-16v 75pk Signo ecc airco/el ramen/centr. vergr

    • 2001
    • 41.499 km

    € 3.650

Meer Seat Cordoba occasions

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Seat Cordoba specificaties
  • Seat Cordoba occasions
  • Seat Cordoba video's
Advies en informatie
  • Seat Cordoba tests
  • Seat Cordoba gebruikersreviews
  • Seat Cordoba index
PREMIUM
Peugeot 308 SW vs. Seat Leon ST - Occasion dubbeltest

Peugeot 308 SW vs. Seat Leon ST - Occasion dubbeltest

Als er één type auto is dat we echt als de perfecte allrounder kunnen kwalificeren, dan is...

Lees meer
 

Seat Cordoba reviews

  • Gebruikersreview
    Seat Cordoba 2-drs 1.8 20VT Cupra (2000)

    Seat Cordoba 2-drs 1.8 20VT Cupra (2000)

    • 31 mei 2017
  • Gebruikersreview
    Seat Cordoba 2-drs 1.9 TDi 110pk Sport (2000)

    Seat Cordoba 2-drs 1.9 TDi 110pk Sport...

    • 6 februari 2010
  • Gebruikersreview
    Seat Cordoba 2-drs 1.9 TDi 110pk Sport (2000)

    Seat Cordoba 2-drs 1.9 TDi 110pk Sport...

    3
    • 22 juni 2006
  • Gebruikersreview
    Seat Cordoba 2-drs 1.8 20VT Cupra (2002)

    Seat Cordoba 2-drs 1.8 20VT Cupra (2002)

    • 7 september 2005
  • Gebruikersreview
    Seat Cordoba 2-drs 1.8 20VT Cupra (2000)

    Seat Cordoba 2-drs 1.8 20VT Cupra (2000)

    • 10 mei 2003
  • Gebruikersreview
    Seat Cordoba 2-drs 1.6 100pk Sport (2001)

    Seat Cordoba 2-drs 1.6 100pk Sport (2001)

    • 19 juli 2002
  • Gebruikersreview
    Seat Cordoba 2-drs 1.8 20VT Cupra (2001)

    Seat Cordoba 2-drs 1.8 20VT Cupra (2001)

    • 2 juli 2002
meer reviews
Seat Ibiza SC 1.4 TSI Cupra Bocanegra - Op de rollenbank

Seat Ibiza SC 1.4 TSI Cupra Bocanegra - Op de rollenbank

42

Het is een Seat Ibiza uit de glorietijd van dit model, toen je bij een Ibiza gewoon nog kon...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Nieuws
    De Tweeling: Seat Cordoba – Volkswagen Polo

    De Tweeling: Seat Cordoba – Volkswagen...

    30
    • 14 oktober 2018
  • Gebruikersreview
    Seat Cordoba 2-drs 1.8 20VT Cupra (2000)

    Seat Cordoba 2-drs 1.8 20VT Cupra (2000)

    • 31 mei 2017
  • Gebruikersreview
    Seat Cordoba 1.9 SDi Stella (2000)

    Seat Cordoba 1.9 SDi Stella (2000)

    4
    • 19 mei 2015
  • Gebruikersreview
    Seat Cordoba Vario 1.9 TDi 110pk Signo (2000)

    Seat Cordoba Vario 1.9 TDi 110pk Signo...

    • 14 januari 2014
  • Gebruikersreview
    Seat Cordoba 1.4 16V 100pk Sensation (2006)

    Seat Cordoba 1.4 16V 100pk Sensation (2006)

    • 11 april 2013
  • Gebruikersreview
    Seat Cordoba 1.8 GTi-16V (1995)

    Seat Cordoba 1.8 GTi-16V (1995)

    • 23 januari 2013
  • Gebruikersreview
    Seat Cordoba 1.9 D CLX (1994)

    Seat Cordoba 1.9 D CLX (1994)

    8
    • 18 december 2012
Merk
Merk
  • Nieuws
    Seat Ibiza 1.5 Sport: 150 pk sterke topversie

    Seat Ibiza 1.5 Sport: 150 pk sterke topversie

    21
    • 21 juni 2022
  • Nieuws
    Seat Ibiza krijgt weer 150 pk sterke 1.5

    Seat Ibiza krijgt weer 150 pk sterke 1.5

    • 20 juni 2022
  • Gebruikersreview
    Seat Ateca 1.4 EcoTSI Xcellence (2016)

    Seat Ateca 1.4 EcoTSI Xcellence (2016)

    • 28 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Seat Mii 1.0 60pk Ecomotive Sport Intense (2017)

    Seat Mii 1.0 60pk Ecomotive Sport Intense...

    3
    • 13 mei 2022
  • Gebruikersreview
    Seat Leon 2.0 TDI 150pk FR (2021)

    Seat Leon 2.0 TDI 150pk FR (2021)

    13
    • 10 mei 2022
  • Nieuws
    Diess: 'Seat blijft gewoon bestaan ondanks focus op Cupra'

    Diess: 'Seat blijft gewoon bestaan ondanks...

    29
    • 10 mei 2022
  • Nieuws
    Nieuwe compacte EV's van Volkswagen, Skoda en Cupra

    Nieuwe compacte EV's van Volkswagen, Skoda...

    115
    • 6 mei 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden