Seat Cordoba 1.4 16V 100pk Sport (2003)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Cordoba 1.4 16V 100pk Sport |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2003 |
Jaar van aanschaf | 2009 |
KM-stand bij aanschaf | 92.500 km |
KM-stand laatst | 135.000 km |
- 93.450 km
In januari heb ik deze Seat Cordoba gekocht. Mijn vorige auto was een puike Audi A3, maar gezien de hoge km-stand en het feit dat ik graag weer een auto met airco wilde, heb ik de keuze gemaakt voor de Cordoba. Oorspronkelijke keuze was een Ibiza van dit bouwjaar, maar gezien de extra 2 deuren en de praktische kofferbak koos ik voor de Cordoba. Ook niet onbelangrijk: de Cordoba is niet veel voorkomend en daardoor ook gunstiger geprijsd (mits je goed zoekt). Mijn budget liet niet veel toe, maar al met al heb ik deze complete Cordoba op de kop weten te tikken, met 6 maand BOVAG garantie.
De auto is afgeleverd met een grote beurt en een nieuwe distributieriem, waterpomp, spanrollen etc. Naar mijn idee dus een auto waaraan je in het eerste jaar geen grote onkosten zou moeten hebben. Vervelende verrassing was daarom dat de auto behoorlijk klapperde bij kleine oneffenheden. Even laten inspecteren bij een locale snelfitter (ATU Gronau, net over de grens bij Enschede, prima service !) en hier bleek dat de verbindingsstang rechtsvoor tussen stabilisatorstang en frame behoorlijk versleten was (de kogelgewrichten). Ook waren de rubbers om de stabilisatorstang behoorlijk uitgelubberd. Voor 115 euro de hele zaak laten vervangen, ondanks dat dit garantie zou zijn bij de verkoper. Echter is dit op ruim 80 km afstand en ik wil niet voor elk wissewasje terug naar de verkoper. Ik ben echter wel van mening dat dit bij een grote beurt en APK zou moeten opvallen. Kleine moeite om even een blokje om te doen en dan zou het zeker waargenomen zijn !
Na deze reparatie rijdt de auto een stuk stabieler. Kleine rammeltjes en kraakjes heb ik verder goed weten weg te werken. O.a. de kunststof bak bij het reservewiel was een behoorlijke "rammelaar", maar een flink stuk meubelschuim doet wonderen. De auto rijdt verder fijn, heeft ruim voldoende vermogen (100 pk motor) en is zeer praktisch. Schakelen gaat zeer soepel. Climatronic is een mooi systeem, maar soms wel vreemd kiezen tussen AUTO en ECON stand. Bij de Octavia die ik vroeger heb gehad met Climatronic was dit ook al zo.
Algehele kwaliteitsindruk is iets minder dan de Audi, maar dat is niet vreemd. Je praat wel over een andere prijsklasse. Al met al een auto die op dit moment goed bevalt. Hopelijk blijft dit zo.
- 120.000 km
Tussen vorige verslag en nu veel te zeggen over deze auto. Inmiddels al 2x een bobine gesneuveld met als gevolg lopen op 3 cilinders. Telkens de weg naar de garage kunnen vervolgen, ging niet van harte. Kosten zo'n 50 euro per keer.
Bij 116.000 km bij stilstand de veerpoot linksvoor finaal doormidden geknapt ! Niet bij koud weer o.i.d. maar gewoon onverwacht. Stond een ruitenwisser te vervangen en dacht dat er wat tegen de auto werd gegooid. Totale schade inclusief vervangen van draagarmrubbers zo'n 600 euro. Leuk :( Door de nieuwe veren en rubbers rijdt de auto weer als nieuw. Superstrak.
Bij 120.000 km nog maar eens naar de ATU gegaan, beetje gebonk weer bij kleine oneffenheden. De draagrubbers van de staibilatorstang bleken alweer uitgelubberd te zijn, onder garantie verholpen na 1,5 jaar soortgelijke reparatie. Prima !
Gelijk maar 4 nieuwe banden laten monteren, oude waren zo goed als versleten.
Voorlopig rijdt de Cordoba gewoon door. Bevalt nog steeds goed.
Auto ingeruild
- 135.000 km
Met 135.000 km de auto ingeruild Toch (te) veel problemen het laatste jaar. Bobines sneuvelen bij de vleet, ABS pomp defect en olieverbruik te hoog. Ingeruild op een Peugeot 307 SW 2.0
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.