Saab 900 SE 2.0i Turbo Cabriolet (1995)
autoreview

Signalement
| Uitvoering | 900 SE 2.0i Turbo Cabriolet |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 1995 |
| Jaar van aanschaf | 2005 |
| KM-stand bij aanschaf | 200.000 km |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Auto gekocht via dichtsbijzijnde Saab-specialist. Het was een Italiaanse import auto. Een prachtcabrio, full option, en een beresterke motor (185 pk). Auto had al wel veel kilometers gereden, maar was daarom ook betaalbaar voor mijn budget.
De auto rijdt super. Lekkere leren zetels en een vrij brute motor. Voor een cabrio is deze motor eigenlijk al bijna over de top, vooral in bochten hoor je de auto kraken en piepen. Dat hoort er bij in een cabrio, en zo’n Saab kan een hoop hebben.
Nu zo’n 7000 probleemvrije kilometers gereden, heel veel met open dak. Op mijn verlanglijstje staat nog een windscherm, dat schijnt nog een stuk comfortabeler te zijn. Niettemin kan ik nu prima handsfree bellen op de snelweg met 100 km/uur.
Heb de auto al uitgelaten in Duitsland, met gemak over de 200 km/uur. Officieel is de top 230, dat is met open dak wel of iemand heel hard aan je haren staat te trekken.
In 2009 heb ik deze Saab ingeruild voor een nieuwere versie, een cabrio uit 2000 in de AERO versie. Veel meer vermogen, mooiere kleur, full option, zalige auto.
PROBLEMEN
Eigenlijk geen. De vorige eigenaar (in Italië) heeft een flink deel van de motor laten vervangen. Nieuwe kop, kleppen, aandrijfketting (NB: deze Saabs hebben geen distributieketting), nieuwe koppeling etc. Bij elkaar voor wel 4000 euro! Dat moet als het goed is een hoop gaan schelen in de toekomst, deze set up moet nog minstens 200k mee.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.



