Saab 9-5 2.0 t SE (2001)

autoreview

Saab 9-5

Signalement

Uitvoering9-5 2.0 t SE
Versnellingen4, Automaat
Bouwjaar2001
Jaar van aanschaf2007
KM-stand laatst217.500 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Na alle technische en financiële ellende bij de vorige auto heb ik bewust gekozen voor een Saab 9-5, met automatische versnellingsbak.
Dit uitrustingsniveau is standaard al erg compleet, dit exemplaar heeft daarnaast ook nog een uitgebeidere fabrieksstereo en tractiecontrole.
Binnen de familie rijdt er ook een Saab 9-5 rond, met een zeer aanvaardbaar niveau van km-kosten.

Deze auto is een van de vele black-sludgeslachtoffers geweest. Als gevolg hiervan had de motor bij aanschaf nog maar 65.000 km gelopen. Dat, in combinatie met de wat hogere leeftijd, maakte deze auto een financieel aantrekkelijk aanbod. Een kans om de schade van de vorige twee auto’s goed te kunnen maken. Bovendien is deze auto gekocht bij een oud-Saab dealer in Geldermalsen. Technische mensen, die niet verplicht zijn mee te betalen aan die idiote glaspaleizen van dealers langs de snelwegen. En die kosten willen dealers mede terugverdienen bij het onderhoud.

Het rijden met de auto bevalt zeer goed. De motor is sterk genoeg om héél snel te kunnen zijn in de tussenacceleratie, eventueel geholpen door de sportstand van de automaat. Het motorkarakter is als een moderne diesel: al krachtig bij lage toerentallen. Veel toeren maken is vrijwel nooit nodig en dat helpt om de auto stil te houden. Dat de 9-5 al weer wat langer op de markt is merk je vooral aan wat windgeruis rond de voorruitstijlen en aan het geluid vanuit het onderstel. Maar per saldo is het een stille auto. De wegligging is uitstekend, in extreme situaties reageert de auto goedmoedig. Maar het is vooraleerst een comfortabele auto, en niet een strak afgestelde sportieveling.
Voor mij belangrijk is de ’feel-good’-factor in een auto. En dat is zeker sterk aanwezig bij een Saab 9-5!
Niet onbelangrijk is het brandstof verbruik. Het verbruik, berekend bij aanschaf op 10.5l/100km blijkt nu, na zo’n 40.000 km, veel lager te liggen, ongeveer 8,5l/100km. Dat stemt tevreden.
En de onderhoudskosten dan? Tja, er is nog steeds niets kapot gegaan. En het reguliere onderhoud is niet extreem duur. Vele malen minder dan bij Opel en de Renault.

Update juli 2009
Ondanks het feit dat dit een vrijwel probleemloze auto is geweest heb ik besloten de auto in te ruilen. Redenen zijn vooral gezinssituatie: de kofferbak is groot maar heeft uiteraard niet zoveel volume als een estate / stationcar. De auto is inmiddels vervangen door een ander 9-5, maar dan een estate in Aero uitvoering.

PROBLEMEN

  • 217.500 km

Welke problemen?
Ik heb geen problemen gehad, niet iets wat gerepareerd moet worden. Kleine dingen zijn er wel, perfect is deze auto niet.
Denk aan:
displays van radio (stuk en vervangen bij aanschaf) en acc (valt soms gedeeltelijk uit, hoeft nog niet gerepareerd). Een 9-5 euvel heb ik begrepen.
Rammel en klapper geluiden van het onderstel.

Het enige échte probleem is het type auto niet aan te rekenen: de vorige eigenaar heeft stevig gerookt. En dat is er zelfs na een jaar nog niet uit. Wel veel minder maar je merkt het nog steeds. Ook ozon heeft niets geholpen. Het leer van de bekleding steeds behandelen met een conditioner (vanwege de leerlucht, vind ik wel lekker) is het enige dat afdoende lijkt. Als maskering, dat wel. Verdwijnen zal wel nooit helemaal.

Update juli 2009 217.500km
Naast het reguliere onderhoud zijn er maar twee storingen geweest: een deels los geschoten benzineslang (rijdbaar maar wel met veel benzine verlies) en als laatste een DI-cassette die defect bleek bij een onderhoudsbeurt. Dat was een dure grap, met een prijs van ongeveer 300 euro.

De relatief lage kosten voor het soort auto, en de betrouwbaarheid bij goed onderhoud hebben me mede doen besluiten een ander 9-5 te kopen.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.