Renault Mégane TCe 115 Energy GT-Line (2013)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Mégane TCe 115 Energy GT-Line |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2013 |
Jaar van aanschaf | 2014 |
KM-stand bij aanschaf | 2.982 km |
KM-stand laatst | 22.500 km |
De aanschaf (6 mnd oud / 2980KM op de teller)
- 2.890 km
Tja, en dat moet het er toch een keer van komen: de aanschaf van je eerste auto. 22 jaar, in de laatste fase van de studie, flink werken om daarnaast geld te verdienen en dan ga je opzoek.
Eigenlijk zocht ik wel een nieuwere auto maar ik had absoluut geen merk op het oog of een specifiek model. Na me verdiept te hebben in het importeren van een auto bleek dit toch grote voordelen te hebben.
Via een bekende (importeur/bedrijf) kwamen we een 2013 Renault Mégane op het oog. Deze was afkomstig uit Spanje en in het bezit van de verhuurgigant Europcar. De auto had volgens hem zo'n 6000KM gelopen en de kleur was in ieder geval donker. Verder was het een mooie uitvoering. Hij ging 'm importeren en liet wel weten wanneer hij 'm had en ik komen kijken.
Een verkoopprijs kon hij wel al noemen en deze was zeer aantrekkelijk. Laten we zeggen de helft van de nieuwwaarde voor een nieuwe auto. "Ik houd me aanbevolen!" was het antwoord.
+/- 15 januari: De auto was gearriveerd en een bezoekje werd direct geregeld. Ik kon het niet geloven, wat een mooie (complete) auto! Na een korte inspectie en niet eens een proefrit was het antwoord: "JA!! VERKOCHT".
De auto bleek achteraf dus "gris cassiopee" van kleur te zijn en de kilometerstand was wat lager: 2980KM!!
Ondertussen moest de auto gelijk op kenteken worden gezet en nadat de aanvraag was gedaan was het dan eindelijk op 30 januari het geval. Hij stond op kenteken. Gelijk betaald, op naam gezet en dan het eerste stuk rijden.
30 januari: Daar reed ik dan. Een 6 maanden oude Renault Mégane met vrijwel alles erop en eraan voor een schrikbarend laag bedrag. Ik was zielsgelukkig.
Eerste kilometers
- 3.000 km
Nog verbijsterd van het feit dat ik deze auto in bezit had toch maar de eerste kilometers gemaakt. Wat een heerlijke auto!
Voor me gevoel wel wat licht in de besturing maar dat is ook het enige. Het keyless entry systeem, de elektrische parkeerrem, cruise control etc, helemaal geweldig! De auto is het helemaal!
Nieuwe velgen
- 6.000 km
De auto kwam standaard met een mooie set 16" Renault velgen. Niets mis mee!
Maar het kriebelt altijd om de auto wat dikker aan te kleden. Ik kwam een mooie originele 18" Renault set op het oog en gelijk gebeld. De banden en dus velgen zijn 1 seizoen bereden en hadden nog allen 6MM profiel en alles was dus onbeschadigd! Ophalen in Hilversum en het zat er dezelfde avond nog onder! Wat een verschil!
Géweldig.
2 (kleine) defecten
- 6.900 km
Het is april en de auto is 9 maanden oud. Gezien Renault 3 jaar (tot 150dKM) fabrieksgarantie biedt heb ik besloten maar eens langs de dealer te rijden.
Het is namelijk zo dat de airco niet koelt. Zelfs als ik de dual climate control instel op 15C aan beide kanten kan de auto alleen maar lauwe lucht blazen op maximale kracht. Hier werkt dus iets niet.
Tevens zit de voering aan de binnenkant van de achterklep nogal los met flink wat kiertjes hier en daar. Dit heeft een vervelende 'rammel' tot gevolg bij drempels of wegen met kinderkopjes. Naar laten kijken dus.
Nu staat de afspraak ingeboekt op vrijdag 25 april 2014. Ik ga ervanuit dat het allemaal onder garantie wordt opgelost. Ik ben benieuwd.
Je hebt er toch de balen van als je zo trots bent op je nieuwe auto en dit hoort dan ook niet. Zeker niet met 6900KM. We gaan het zien!
UPDATE: Vandaag toch maar eerst de vloeistof van de airco bijgevuld gezien deze helemaal leeg was? Airco werkt weer pico bello! Achterklep ook gedemonteerd en dit heeft ook het een en ander opgelost!! TOP!
Weer wat maandjes verder
- 9.500 km
We leven in Juli en er is weer het een en ander met de auto gedaan.
Allereerst heb ik besloten een Nexus 7 Tablet als navigatie in te bouwen. Dit is super gelukt en ziet er helemaal origineel uit. Doordat de tablet via bluetooth verbindt heb ik volledige ondersteuning voor de stuurwielbediening.
De auto is woensdag (8 juli) weer opgehaald na een 2 dagen bezoek bij de Renault dealer. De auto was namelijk aan het oververhitten wanneer ik stationair stond te draaien. Bij de dealer bleek dat de koelvin defect was en de motor dus geen koeling ontving.
Een dikke pluim voor de service van Renault want maandag is de auto weggebracht en woensdag kon ik de auto af halen. Alles is netjes onder garantie opgelost! Echt géweldig!
Verder is het genieten in de auto en ben ik er zéer tevreden mee. We gaan dus weer lekker door!
PS. Ik heb 2 foto's toegevoegd van de Nexus 7 tablet als navigatie! Het werkt geweldig en je kan nu ook veel meer zoals spotify muziek etc. het is immers een tablet!
Eind December 2014
- 16.700 km
Over enkele weken heb ik de auto 1 jaar. Dat gaat snel! Inmiddels is de 18" set veilig opgeborgen en zitten 16" Renault Kaleido velgen er weer onder voor de winter.
Het staat véel minder mooi, maar geeft wel flink wat comfort terug. 16" en 18" is wel een groot verschil. Verder doet de auto het voortreffelijk en ben ik er nog erg tevreden over! Er zit alleen soms een klein getik van 2 op elkaar volgende tikjes bij het linker luchrooster of de deur. Ik vermoed dat dit van de airco komt. Het is geen ramp, maar soms lichtelijk vervelend. Het mag verder geen naam hebben, vind ik.
Niet heel interessant eigenlijk
- 22.500 km
Zoals de titel al aangeeft, niet veel nieuwe info. De Mégane doet z'n werk goed en heeft onlangs de bandenwissel gehad voor de 18" zomerbanden. Er staat nu 22.500KM op en de auto is 1,8 jaar oud.
Ik ben overigens wel vorige maand naar de dealer geweest wegens vocht in het linker achterlicht. Deze is onder garantie vervangen voor een geheel nieuwe licht unit. Zonder gezeur.
Verder wordt de auto elke week netjes met de hand gewassen. En dat kan je zien. De auto ziet er nog altijd als nieuw uit.
Als laatste even een opsomming van reparaties (allemaal garantiewerk) sinds 01/2014:
1. Koelvin vervangen in zomer 2014. De vin was helemaal 'dood' met als resultaat een oververhitte motor
2. Leidingen van het aircosysteem in zomer 2014. het probleem dat optrad was een raar elektrisch gebrom bij het starten van de auto.
3. het linker achterlicht vervangen. Dit wegens vocht in de lamp.
Gelukkig is alles zonder enig probleem opgelost. Ook geen gemekker over het feit dat het een import auto is.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.