Renault Mégane Grand Tour 1.9 dCi 120 Dynamique Luxe (2004)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Mégane Grand Tour 1.9 dCi 120 Dynamique Luxe |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2004 |
Jaar van aanschaf | 2006 |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
De Renault Megane Grand Tour sprak mij gelijk aan, ik vond deze iets fijner zitten dan een
Laguna. Bij de Laguna GT had ik het idee dat ik met mijn hoofd erg dicht op de voorruit zat. De Laguna is meer een reisauto, de Megane reageert wat sneller op het gas.
Ik ben een paar keer met de Megane naar Frankrijk geweest, en ik stapte altijd weer fris uit. De stoelen zitten erg goed, de Dynamique Luxe uitvoering heeft ook climate control, en keyless entry. Dat laatste systeem is erg handig, je houdt gewoon de kaart op zak, en drukt op de start knop, helaas werkt het niet altijd even goed. Het comfort ligt op een hoog niveau. Er ligt een erg fijne motor in, het vermogen is ruim voldoende, op de snelweg is hij lekker stil, en je hoeft bijna niet terug te schakelen. De 6de versnelling heb ik op de snelweg erg veel gebuikt. Het onderstel van de Megane vind ik erg goed, het is niet zo comfortabel als de Laguna, je voelt oneffenheden op de weg iets beter dan bij een Laguna. Maar als je in de Megane rijdt dan heb je het idee dat hij veel sneller is dan een Laguna. E.a. zal wel met het gewicht te maken hebben.
De besturing in de Megane rond de middenstand is wel een beetje vaag, het is niet echt een ’rijdersauto’. Als je dit geen probleem vind dan heb je er een erg fijne auto aan! De bagageruimte is meer als voldoende voor een auto in deze klasse.
Inmiddels is de auto ingeruild voor een Subaru Legacy Touring Wagon op LPG G3.
PROBLEMEN
- Keylessentry werkt niet helemaal probleemloos, af en toe ging de rechter achterdeur niet open.
- Het elektrisch raam aan de bijrijderskant viel een keer naar beneden, dit schijnt wel vaker te gebeuren. Is tegenwoordig allemaal van plastic. Heb het raam toen handmatig weer naar boven gezet. Gelukkig regende het niet. Bij de dealer hebben ze toen de motor vervangen.
- In het begin had ik een storing in het bandenspanningscontrole systeem, dit lag aan de garage welke nieuwe banden erop had gezet. Deze had de sensor per ongeluk gesloopt, bovendien hadden ze de velgen niet op juiste plaats gemonteerd, zodat ze weer opnieuw ingeleerd moesten worden in de boardcomputer.
- Lekkage bij de bijrijderskant, in het bakje stond een laagje water. Heb ik bij de dealer laten oplossen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.