Renault Mégane Grand Tour 1.6 16V Expression Luxe (2004)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Mégane Grand Tour 1.6 16V Expression Luxe |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2004 |
| Jaar van aanschaf | 2004 |
| KM-stand bij aanschaf | 1 km |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Na ruim 4 jaar tevreden te hebben rond gereden in mijn Ford Focus Wagon 1.6 was het weer tijd om naar een andere auto uit te keken, mijn werkgever lease de auto nl. voor een periode van 4 jaar / 35.000 km per jaar.
De keuze was gevallen op of de Peugeot 307 SW of de Megane Grand Tour. Dit ook omdat de nieuwe focus nog niet leverbaar was.
Uiteindelijk toch gekozen voor de Megame GT op LPG.
Positief:
Luxe, alles zit er op en er ontbreekt eigenlijk niets meer.
mooie vormgeving.
Negatief:
Zitcomfort, voor mijn zijn de zittingen van de stoelen te kort en ik heb nu na 1 jaar eigenlijk nog steeds geen prettige zitpositie gevonden.
Motor geluid, storend bij 130 km/u
Algemeen afwerking van de auto, klap de achterbank maar eens op, deze constructie komt niet erg degelijk over.
PROBLEMEN
14000 KM
Na 14000 km begon steeds de temperatuur van de motor hoog op te lopen ook al na een paar kilometer gereden te hebben.
Na controle door de dealer bleek er koelvloeistof te lekken bij de thermostaat,deze was defect en is vervangen.
Tevens heeft de dealer gelijk de 15000 km controle beurt uitgevoerd.
23000 KM
Met de auto even langs de dealer gereden omdat de volgende problemen zich voor deden:
-Windgeruis aan beide kanten van de auto, waarneembaar vanaf 70km/u, De dealer heeft de portieren opnieuw afgesteld en aan de linkerkant een slot vervangen. (probleem lijkt echter niet opgelost)
-Achter ruitenwisser reageert soms niet. Volgens dealer werkte de ruitenwisser gewoon, verteld dat dit vaker voorkomt (zie autoweek reviews) maar volgens de dealer was dit geen bekend probleem.
-Auto maakt een raar geluid bij het tot stilstand komen en tevens piepen de remmen. De dealer heeft de remmen gecontroleerd en hier was niet mis mee. Probleem dus niet opgelost. volgende week maar weer eens langs bij de dealer voordat we naar Italië rijden.
30000 KM
Eerste kleine beurt, remblokken voor vervangen.
Remmen piepen nog steeds vooral bij het inparkeren. Dealer heeft er geen oplossing voor.
47000 KM
Achterklep begint te kraken.
Even een update auto is nu 2 jaar oud.
59000 KM
Piepende remmen en bij een zeer lage snelheid hoor je bij het insturen een piepend geluid tevens bij achteruit rijden en remmen.
Trillen in het stuur bij afremmen van hoge snelheid
Achterklep kraakt tijdens het rijden op niet asfalt wegen.
Motor begint te resoneren bij een snelheid boven de 130km/u, passagiersstoel trilt dan!
Dakhemel resoneert bij warm weer, na de warme juli maand, laat de lijm lost????
De plastic toplaag van de deurgreep linksvoor is aan het afbladderen
Kunststof driehoekje voor de buitenspiegels is verschoten, is dus niet meer mooi zwart, terwijl het zwarte Kunststof waar de spiegels op zijn bevestigd wel nog mooi zwart is.
Blijkbaar heeft Renault hier een ander soort Kunststof voor gebruikt
Afspraak gemaakt bij de dealer voor een 60.000 km beurt, hierna zal ik nogmaals de review updaten.
60000 KM
Beurt gehad, 1 bobine defect is vervangen.
4 banden vervangen.
RHet dakhemel welke resoneert bij warm weer is niet verholpen, niet bekend bij de dealer en kan volgens de dealer niet verholpen worden.
75000 KM
Weer langs de dealer na vakantie een flinke laag water in het opbergvak van het rechterportier.
Dealer heeft de folie van beide voorportieren vervangen.
90000 KM
Wederom een beurt uitgevoerd door dealer waarbij tevens de remmen gangbaar zijn gemaakt (maar ze piepen nog steeds!)
92000 KM
Wederom een bezoekje aan de dealer nl. voor de 2e keer een bobine defect.
93200 KM
Weer maar eens een bezoekje gebracht aan de Renault dealer omdat de handsfree functie aan de bestuurderskant van zowel het voor als achter portier niet meer werkt. Kom niet gelijk gemaakt worden dus weer een vervolg afspraak gemaakt over 2 weken.
Handfree functie werkt spontaan weer naar 1,5 weken week, dealer heeft eigenlijk niet kunnen vinden. Uitvoorzorg de oogjes van de portieren vervangen.
95000 KM
Rechter spiegel is niet meer van binnenuit te verstellen, de linkerspiegel kan alleen nog maar naar beneden.
Tevens steeds meer langs van krakend interieur. De bouw kwaliteit van Renault valt me toch een beetje tegen.
Hiervoor zal wederom een afspraak gemaakt moeten worden bij de dealer.
De motor begint wel soepeler te lopen.
Brandstof verbruik op LPG is 1:11
99000 KM
Inmiddels schakelaar vervangen voor bediening spiegels.
Nokkenassensor vervangen, dit omdat het mototmanagment lampje en het servicelampje bleef branden.
De handfree functie van het linkervoordeur portier werkt niet mee, ging niet meer dicht. Schakelaar vervangen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.



