Renault Mégane Grand Tour 1.5 dCi Dynamique Luxe (2004)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Mégane Grand Tour 1.5 dCi Dynamique Luxe |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2004 |
| Jaar van aanschaf | 2004 |
| KM-stand bij aanschaf | 8 km |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Na 3 jaar gereden te hebben in een VW Polo, was het moment daar: ik mocht een nieuwe auto leasen. Met een gemiddeld jaarkilometrage van 30.000 km, zocht ik een comfortabele auto, maar wel met veel ruimte (ik ben amateur muzikant) en uitstraling. De Renault Megane 5-deurs was voor mij de 1e keus. Echter ontbrak het bij deze auto aan voldoende bagageruimte, zodat ik altijd de achterbank zou moeten neerklappen wanneer ik op pad zou gaan om te musiceren. De GrandTour moest uitkomst bieden op dit punt. Qua ontwerp iets minder spannend dan de 5-deurs, maar verder wel alle voordelen en veel ruimte natuurlijk, héél veel ruimte zelfs. Ik stond versteld van alles wat meekon in de achterbak en dan ook nog eens 2 lange volwassenen op de achterbank: prima! De iets langere wielbasis komt volgens zeggen ook ten goede voor de achterpassagiers.
De Dynamique Luxe versie laat niets te wensen over qua comfort, snufjes en tierelantijntjes. De stoelen zitten heerlijk en geven mij voldoende steun, ook onderin de rug dankzij de lendesteunverstelling. De 1.5 dCi kan verbazingwekkend goed meekomen in het verkeer en is bovendien zeer stil.
De eerste kilometers waren er meteen 180, van Rotterdam naar Hengelo. Goede proefrit dus. Het was slecht weer, dus kon meteen de zaken als automatische licht inschakeling, regensensor en cruisecontrol uitproberen. Allen een verademing en deden hun werk naar behoren.
De besturing van de auto is in het begin even wennen. De snelheidsafhankelijke stuurbekrachtiging doet z’n werk goed, maar bij lage snelheden reageert de besturing niet direct. Het gebied tussen 5 voor 12 en 5 over twaalf is een bijna dood stuk. Maar als je daar aan gewend bent, is er niets meer aan de hand.
Het schakelen van de auto gaat prima. Vergeleken met de Polo zelfs top! Precies zoals je zou verwachten van een auto in deze klasse dus.
Tot nu toe niets dan lof. Hopelijk zal ik nog een hoop veilige kilometers maken in deze fantastische reiswagen.
Verklaring van mijn waardering:
Comfort - Zeer Goed, vanwege de stoelen, vering en stilte in de auto. Verder veel berg-/bagageruimte
Prestaties - Zeer Goed, omdat de 1.5dCi mij 100% meevalt en prima mee kan komen in het verkeer
Betrouwbaarheid - Ruim Voldoende. Hier kan ik eigenlijk nog niets over zeggen.
Gebruikskosten - Zeer Goed, vanwege laag verbruik. Over onderhoud e.d. kan ik nog geen uitspraak doen
Dealer - Zeer Goed. Auto afgehaald bij Renault Rotterdam, waar ik prima geholpen ben en een zeer goede uitleg van de auto kreeg.
PROBLEMEN
Geen
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.




Lezersreacties (0)
Reageren