Renault Mégane Estate dCi 110 ECO2 Bose (2012) #27
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Mégane Estate dCi 110 ECO2 Bose |
|---|---|
| Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2012 |
| Jaar van aanschaf | 2012 |
| KM-stand laatst | 30.000 km |
de eerste 30.000 km...
- 30.000 km
In 2011 gewisseld van werkgever met als gevolg een lease auto bij mijn nieuwe functie, altijd leuk! In januari 2012 gestart met een voorloop auto waarna ik in april van 2012 een nieuwe lease auto mocht uitzoeken.
De voorpret van het uitzoeken had ik de aanlopende maanden al gehad. De keuze was snel gemaakt, het moest een 14% auto worden, zoveel mogelijk auto voor zo min mogelijk geld, een lease auto wordt ten slotte nooit van jezelf. De megane estate bleef al snel als enige over, veel auto voor een zeer laag netto bedrag.
Ik ben heel eerlijk, een fan van franse auto's zal ik nooit worden en zal er ook nooit prive eentje aanschaffen. De megane bevalt me daarentegen wel zeer goed. Grote pluspunten:
- stil
- relatief zuinig maar lang niet wat beloofd wordt
- zeer compleet voor zijn geld
- model mooi, zeker in bose uitvoering
De auto was bijna compleet genoeg. Het enige wat ik bij besteld heb is:
- privacy glass
- europe kaarten Tomtom
- verwarmde voorstoelen
Eervaringen tot nu toe zijn redelijk positief. Over de rijeigenschappen niets dan lof. Wanneer je het relatief grote turbogat onder de knie hebt dan wil de megane in iedere versnelling best vooruit. Kwalitatief nog wel een paar op- en aanmerkingen. Wanneer ik de achteruit na inschakeling van de motor te snel inzet dan loopt standaard mijn navigatie vast, heb het idee dat het te maken heeft met de camera die op hetzelfde display getoond wordt. De dealer heeft het probleem niet kunnen verhelpen, helaas...
Binnen de 25.000 km een hele kermis aan verlichting op mijn dashboard. Bleek een klep in de uitlaat te zijn die niet goed meer kon scharnieren. Schoon gemaakt wat het probleem verholpen zou moeten hebben... helaas, binnen een week hetzelfde probleem. Uiteindelijk is de mechanische klep vervangen en tot op heden geen problemen meer gehad.
Daarnaast kwam er bij de standaard controle die uitgevoerd werd bij de 30.000 km beurt aan het licht dat de kabelboom naar de verlichting achter zwaar aan corrosie onderhevig was... gevolg: hele kabelboom moest vervangen worden. Moet niet mogen met een nieuwe auto met krap 30K op de klok. Maar goed, kabelboom is vervangen en ik kan weer verder, op naar de 60.000 km beurt.
All over een geweldige auto, zeker in de blue majorelle kleur met zwarte bose velgen. Ik krijg veel positieve feedback over de kleur, je ziet ze ook wat minder dan de zwarte, grijze en witte waar heel lease rijdend nederland in rijdt.
Conclusie: een perfecte auto met perfecte rijeigenschappen voor een zeer mooie prijs. Ik heb mijn keuze puur gebasseerd op "wat zijn de maandelijkse kosten". Gezien dit criterium hoor je mij verder niet klagen, voor een kleine 150 euro in de maand rijd ik als een vorst!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.



