Renault Laguna 1.9 dCi 100pk Expression (2002)

autoreview

Renault Laguna
Renault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault Laguna - interieurRenault Laguna - interieurRenault Laguna - interieur

Signalement

UitvoeringLaguna 1.9 dCi 100pk Expression
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2002
Jaar van aanschaf2002
KM-stand bij aanschaf4 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Ik heb voor deze auto gekozen omdat de Laguna standaard al zeer compleet is. Bovendien biedt Renault de mogelijkheid om ook de ’lichtste’ dieselmotor in een luxere versie te leveren; dit is lang niet bij alle merken het geval. Als extra heb ik gekozen voor het expression-pakket, aangevuld met een climate-control en een fabrieksradio, naar mijn mening ook achteraf goede keuzes. Maar vergeet niet dat dit tevens de veiligste auto in haar klasse is: alleen Mercedes bereikt sinds kort met haar C-klasse evenals de Laguna 5 sterren bij de botsproeven.
De 100 pk dCi dieselmotor loopt prachtig, maar is wel een beetje tam. Dit heeft Renault bewust gedaan. Zou de motor sterker zijn, dan kan de versnellingsbak het begeven. De 5-bak komt uit het vorige model en kan niet meer koppel aan. Hij schakelt overigens erg lekker met korte bewegingen. 120 km/h bij 2600 rpm. Dit is lekker cruisen met de standaard cruise-control. En dankzij de grote tank en een gunstig verbruik hoef ik pas na 1150km weer te tanken.
De wegligging is goed stabiel, maar in een lange bocht lijkt ie naar buiten te willen. Ook de windgevoeligheid valt mij een beetje tegen. Het veercomfort ervaar ik als ’stevig’.
Voor zit je als een vorst, achterin is de ruimte bij benen en hoofd beperkt. De ruimte van de kofferbak val achteraf een beetje tegen. Wellicht volgende keer een Grand Tour, hoewel ik de hatch-back door zijn coupe-vorm veel mooier vindt.

Brandstofverbruik: 1 op 18 tot 19
Olieverbruik: nihil

PROBLEMEN

Centrale deurvergrendeling op de Key-card. Na verloop van tijd zendt de card af en toe geen signaal naar de auto zodat er niets gebeurt. Als het erger wordt ga ik naar de dealer.
De banden slijten rap. Wellicht komt dit door de extreme breedte, standaard 205/55-16. Na bijna 15000 km is de helft van de profieldiepte al weggesleten.
Ik ben twee keer terug geweest voor de fabrieks-carkit. Het microfoontje bij de spiegel bleek niet goed te zijn. De dealer had al meer klachten ontvangen. Het is inmiddels goed opgelost.

6,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.