Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Renault
  • Grand Espace

Renault Grand Espace 2.0 Turbo 16V Dynamique (2007)

autoreview

10
Renault Grand Espace 2.0 Turbo 16V Dynamique (2007)
Anoniem
  • Gebruikersreview
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

UitvoeringGrand Espace 2.0 Turbo 16V Dynamique
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2007
Jaar van aanschaf2007
KM-stand laatst60.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media kan niet verantwoordelijk worden gesteld voor de inhoud of eventuele gevolgen ervan. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 60.000 km
  • 9 februari 2008

Omdat onze Scénic wel erg krap was voor onze vakanties hebben we vorig jaar besloten een Grand Espace aan te schaffen. Gekozen voor de Dynamique 2.0T benzine uitvoering met als opties het DVD systeen, Carimat navigatie (i.c.m. 6 voudige CD wisselaar met MP3 en blue tooth telefoon), het panoramisch zonnedak en een apart te openen achterruit. Zowel de ruimte als rijeigenschappen bevallen ons prima. Alle bagage voor de skivakantie pastte makkelijk in de auto en het rijden is erg relaxed, vooral door de rust, het overzicht en de cruise control.
De motor is sterker dan verwacht en de auto is duidelijk sneller dan de oude Scénic, ondanks de 1800 kg. Het benzine verbruik bij gecombineert stadsverkeer en snelweg ligt rond de 10,7 l/100km. Dit is wel duidelijk hoger dan bij de Scénic. Tijdens wintersport vakantie rond 9,6 l/100km (ca. 125 km/u gereden), daarmme ongeveer gelijk aan oude auto met imperiaal en dakbox.
Wat ik nog niet begrijp is het nut van de key card. Geef mij maar een ouderwetse sleutel.

Update 25-04-2008 (13.000 km)
Inmiddels is de auto al weer ruim een half jaar oud en kan ik meer vertellen van de ervaringen. De rijeigenschappen blijven uitstekend bevallen. Heerlijke reisauto en de flexibiliteit met de stoelen is erg handig doordat afhankelijk van bagage en inzittenden de opstelling gekozen kan worden. De stoelen zitten uitstekend, maar zijn wel heel erg zwaar en omvangrijk. Omdat je die functie slechts weinig gebruikt vind ik het zelf geen probleem, maar ik kan mij voorstellen dat er mensen zijn die dit maar niks vinden. Als extra heb ik een mat achterin gekocht. Hierover ben ik niet zo enthousiast. Enerzijds ligt deze los en schuift van zijn plaats, daarnaast is het een beetje een gatenkaas door al die uitsnedes tbv de stoelgeleidingen.
De auto zit vol met electronische snufjes die ik (waarschijnlijk) nog lang niet allemaal benut. Een korte opsomming van de zaken die ik wel gebruik: automatisch licht wanneer het donker is. Dit bevalt uitstekend. Werkt prima, zou soms willen dat hij iets sneller zou inschakelen. De automatische ruitenwissers vind ik ideaal. Wel heb ik het idee dat ze pas goed werken wanneer de ruit iets opwarmt. Direct na het wegrrijden wil hij wat vaak (zinloos) blijven wissen. De navigatie is gewoon perfect. Helemaal op snelwegen waar ook de borden worden afgebeeld op het scherm. De plaats van het display is zodanig dat je goed wicht op de weg blijft houden. Enig nadeel wat ik zou kunnen bedenken is het feit dat het niet mogelijk is om POI’s (zoals flitspalen) zelf toe te voegen. De bediening is intuïtief en geen probleem. Ook de bluetooth verbinding met telefoon bevalt goed (wel adresboek even moeten overtypen), echter mijn telefoonpartners klagen regelmatig over matige verstaanbaarheid. In de auto is dat geen issue.
Nu het weer wat zonniger wordt ga ik ook genieten van het panaramisch dak. Is goed te gebruiken tot zo’n 80-90 km/hr. Een handige optie is dat door het langer indrukken van de sluitknop op de sleutel (afstandsbediening) automatisch alle ramen en het dak gesloten worden. Erg handige optie waar ik pas na 6 maanden achterkwam dat ik ook daarvoor heb betaald. In de Dynamique uitvoering zijn enkel de voordeuren voorzien van lampjes die ’s avonds handig zijn bij instappen. De achterdeuren bevatten slechts reflectoren. Gelukkig is de auto voorbereid om ook hier lampjes te monteren en door een investering van 22€ en 20 min klussen geven nu ook de achterdeuren licht (je kan er maar blij mee zijn!).
Dus al met al voldoet de auto uitstekend voor hetgeen ik ervan verwacht. Hoewel ik ’m qua uiterlijk niet moeders mooiste vind, begin ik ook daar steeds meer aan te wennen.

Update 8-8-2008 (21.000 km)
Blijft een heerlijke reiswagen. De apart te opnenen achterruit (niet standaard aanwezig) is erg prettig bij het beladen van de auto met vakantiespullen. Je kunt via het raam elk gaatje goed vullen waardoor de kofferruimte optimaal benut wordt. Wel eraan denken dat de achterklep dicht blijft! Over de waarde van het panaramisch dak zijn de meningen in mijn gezin verdeeld. Sommigen geven de voorkeur aan een gesloten dak met airco, anderen juist open dak & ramen zonder airco. De electrische handrem begin ik meer en meer te waarderen. Het wegrijden, zowel steil bergop, als bergaf, is ineens kinderlijk eenvoudig. Ik merk bij mijzelf dat het tijd vergt voordat je de zekerheid van een handrem in de je rechterhand, vervangt door vertrouwen in zo'n electrische variant. Wel had ik graag gezien dat de bedieningsknop op een wat handiger plek had gezten.
Eerste onderhoudsbeurt inmiddels laten uitvoeren. Kosten ca. 300€ voor vervangen van olie, oliefilter en interieurfilter.

Update 16-02-2009
Helaas kan ik niets toevoegen. Na 27.000 km blijft iedereen enthousiast over deze auto. Inmiddels de winterbanden er weer onder. Qua lawaai kan ik geen onderscheid merken tussen de Michelin zomer en winterbanden (beiden 225/17). Benzine verbruik blijft stabiel gemiddeld steken op 10,2 - 10,4 lt/100 km.

Update 26-08-2009
We zitten inmiddels op zo'n 40.000km. We blijven, zeker na vakanties, zeer enthousiast over de auto. Dit jaar met fietsdrager (2 fietsen) op de trekhaak gereden. Samen met 2 volwassenen achterin en volle kofferruimte zorgt ervoor dat de auto wel laag komt te liggen. Geen probleem op grote wegen. Wel bij diepe kuilen en oprijden van veerboot naar Corsica. In dit forum lees ik regelmatig over rammelen van interieur. Ik herken dat wel een beetje. Op slechte wegen is het zeker niet geheel stil, echter ik heb het nog nooit als storend ervaren.

Update 22-02-2010 (48.000 km)
Weer terug van wintersportvakantie. Review begint saai te worden, maar we blijven deze Espace een ideale reiswagen vinden. Ruimte genoeg voor ski's en snowboard in de auto (middenstoel thuislaten) voor 4 personen. Ook verbruik vind ik acceptabel. Gem. 9.2 lt/100km gemiddeld tussen Nederland en de Franse alpen.

Update 31-01-2011 (60.000 km)
Geen reden tot klagen. Blijft uitstekende reiswagen. Nog geen andere onderhoudskosten dan olie/filter. Enig nadeel blijven de onhandig zware stoelen, maar de flexibiliteit die ze bieden maakt dat goed.

PROBLEMEN

  • 60.000 km
  • 9 februari 2008

Enig probleem is een alarminstallatie (origineel Renault) die een eigen leven lijkt te leiden. Dit zal binnenkort hersteld worden.
Verder is de auto natuurlijk nog erg jong. Daarom nog geen 5 sterren durven te geven. Hopelijk kan ik die laatste ster de komende maanden toevoegen.

Update 29-02-2008: Alarminstallatie is afgelopen week vervangen. Had iets te maken met niet compatibel zijn van SW versie en uitvoering van auto. Ik kon er gewoon op wachten en na een kopje koffie weer naar huis. Probleem is nu ook opgelost.

Update 25-04-2008: Enkel een resonantie bij 2000 toeren. Zal ik ooit wel een keer melden bij de garage.

Update 8-8-2008: Eerder gemelde resonatie werd veroorzaakt door hitteschild dat net de uitlaat raakte. Even rechtgezet.

Update 16-02-2009: Geen opmerkingen. Enkel zelf interieur filter gewisseld ivm wat muffe lucht.

Update: 26-8-2009: Geen problemen. Benzine verbruik blijft stabiel. Olieverbruik is nihil (1 blokje gezakt na 20.000km).

Update: 22-02-2010: Geen problemen. Geen onderhoud buiten de reguliere beurten (elke 20.000 km of 1x/jr). Banden en remmen zijn nog ok (opmerking: ik gebruik zowel zomer- als winterbanden). Ik verwacht wel dat de zomerbanden hun laatste seizoen in zullen gaan. Nog steeds geen 5-de ster durven te geven ivm beperkt aantal km's.

Update: 31-01-2011:Na 3,5 jr en 60.000 geen problemen. Wel iets meer trillingen in het stuur bij afremmen rond 80-90 km/u. Of het hier iets kromme remschijven, minder goed gebalanceerde baden, of een combinatie daarvan betreft weet ik nog niet. Betrouwbaarheid nu maar een extra ster gegeven.

4,5
  • Betrouwbaarheid
    5
  • Prestaties
    5
  • Comfort
    5
  • Kosten
    3
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
  • Rijd je zelf met een Renault Espace? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Renault Espace
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

Uitgelicht aanbod

    Renault Espace 2.0T Initiale Automaat 2e eigenaar leerbekeleding stoelverwarming navi cruis control parkeer sensor trekhaak

    Renault Espace 2.0T Initiale Automaat 2e eigenaar leerbekeleding stoelverwarming navi cruis control parkeer sensor trekhaak

    • 2006
    • 201.018 km

    € 4.999

    Renault Espace 2.0 dCi Initiale / 7 persoons

    Renault Espace 2.0 dCi Initiale / 7 persoons

    • 2010
    • 209.194 km

    € 6.450

    Renault Espace 2.0T 170PK Dynamique | ECC | LMV | Half Leer | Navi | Panodak | 7-Persoons | Xenon

    Renault Espace 2.0T 170PK Dynamique | ECC | LMV | Half Leer | Navi | Panodak | 7-Persoons | Xenon

    • 2009
    • 148.961 km

    € 8.749

Meer Renault Espace occasions

Gerelateerde forumtopics

  • Renault Espace | Nieuw: facelift 2020

    300
    • 11 januari 2020

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Renault Espace specificaties
  • Renault Espace occasions
  • Renault Espace video's
Advies en informatie
  • Renault Espace tests
  • Renault Espace gebruikersreviews
  • Renault Espace index
PREMIUM
Renault Megane E-Tech Electric vs. Volkswagen ID3 - Dubbeltest

Renault Megane E-Tech Electric vs. Volkswagen ID3 - Dubbeltest

De nieuwe Renault Megane E-Tech is in alles een directe rivaal voor de Volkswagen ID.3, maar...

Lees meer
 

Renault Espace reviews

  • Gebruikersreview
    Renault Grand Espace 2.0 Turbo 16V Initiale (2008)

    Renault Grand Espace 2.0 Turbo 16V Initiale...

    1
    • 6 december 2020
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Espace 3.5 V6 24V Initiale (2006)

    Renault Grand Espace 3.5 V6 24V Initiale...

    1
    • 20 februari 2020
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Espace 2.0 dCi 16V 175 Privilège (2009)

    Renault Grand Espace 2.0 dCi 16V 175 Privilège...

    3
    • 25 februari 2018
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Espace 2.0 dCi 16V 150 Dynamique (2008)

    Renault Grand Espace 2.0 dCi 16V 150 Dynamique...

    10
    • 6 februari 2017
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Espace 2.0 dCi 16V 150 Dynamique (2009)

    Renault Grand Espace 2.0 dCi 16V 150 Dynamique...

    3
    • 25 oktober 2014
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Espace 2.0 dCi 16V 175 Dynamique (2007)

    Renault Grand Espace 2.0 dCi 16V 175 Dynamique...

    25
    • 8 oktober 2014
  • Gebruikersreview
    Renault Grand Espace 3.5 V6 24V Initiale (2007)

    Renault Grand Espace 3.5 V6 24V Initiale...

    • 8 juni 2014
meer reviews
Renault Zoe - 2013 - 187.101 km - Accudegradatie

Renault Zoe - 2013 - 187.101 km - Accudegradatie

246

Halverwege 2020 is de oude Renault Clio van Robert Pennings aan vervanging toe. Bij de school...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Nieuws
    Renault stopt eind maart met Talisman, Scénic en Espace volgen

    Renault stopt eind maart met Talisman,...

    168
    • 4 februari 2022
  • Achtergrond
    Waarom de eerste Renault Espace briljant was

    Waarom de eerste Renault Espace briljant...

    40
    • 26 december 2021
  • Renault Espace - Occasion aankoopadvies

    Renault Espace - Occasion aankoopadvies

    28
    • 18 november 2021
  • Renault Espace (1986) - Klokje rond klassiek

    Renault Espace (1986) - Klokje rond klassiek

    47
    • 14 september 2021
  • Gebruikersreview
    Renault Espace Energy TCe 200 Initiale Paris (2016)

    Renault Espace Energy TCe 200 Initiale...

    17
    • 8 augustus 2021
  • Gebruikersreview
    Renault Espace Energy TCe 200 Initiale Paris (2016)

    Renault Espace Energy TCe 200 Initiale...

    3
    • 27 juli 2021
  • Gebruikersreview
    Renault Espace TCe 225 Initiale Paris (2018)

    Renault Espace TCe 225 Initiale Paris (2018)

    1
    • 16 juli 2021
Merk
Merk
  • Gebruikersreview
    Renault Kadjar Energy dCi 110 Intens (2015)

    Renault Kadjar Energy dCi 110 Intens (2015)

    1
    • 24 juni 2022
  • Nieuws
    Renault Laguna III - Facelift Friday

    Renault Laguna III - Facelift Friday

    48
    • 24 juni 2022
  • Achtergrond
    Een refurbished Renault: fabrikanten ontdekken tweedehands markt

    Een refurbished Renault: fabrikanten ontdekken...

    95
    • 18 juni 2022
  • Nieuws
    Kleine update voor Renault Zoe

    Kleine update voor Renault Zoe

    23
    • 17 juni 2022
  • Nieuws
    Prijzen elektrische Renault Master E-Tech Electric bekend

    Prijzen elektrische Renault Master E-Tech...

    101
    • 14 juni 2022
  • PREMIUM
    Renault Megane E-Tech Electric vs. Volkswagen ID3 - Dubbeltest

    Renault Megane E-Tech Electric vs. Volkswagen...

    • 14 juni 2022
  • Nieuws
    Renault 15 GTL (1978) - Liefhebber Gezocht

    Renault 15 GTL (1978) - Liefhebber Gezocht

    38
    • 8 juni 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden