Peugeot 508 SW Blue Lease Executive 1.6 e-HDi (2011)

autoreview

Peugeot 508
Peugeot 508 SWPeugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508

Signalement

Uitvoering508 SW Blue Lease Executive 1.6 e-HDi
Versnellingen6, Semi Automaat
Bouwjaar2011
Jaar van aanschaf2012
KM-stand bij aanschaf2 km
KM-stand laatst153.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De kop is eraf

  • 10.000 km

Na 4 jaar Volvo V50 werd het tijd voor een nieuwe leasebak. Omdat ik van een premium merk een andere service verwacht dan ik van Volvo kreeg viel Volvo sowieso af.
Selectie op trekgewicht, bijtelling en automaat laat heel weinig keus. Nog wel proefgereden in de Superb en de Mondeo, maar beiden vielen niet binnen de 'automaat' eis. Zonder die eis was de keuze tussen Skoda en Peugeot een stuk moeilijker geworden.

Als extra's de xenon verlichting en parkeer sensoren voor. Die xenon raad ik iedereen aan, die is zijn geld dik waard.

Van te voren veel commentaar gelezen over de bak, en ik ging er eigenlijk al vanuit dat ik hem altijd met de hand zou schakelen, maar in de praktijk rijdt de automaat prima. Zelfs bergaf is 1 keer met de hand terugschakelen voldoende en schakelt de automaat pas weer op nadat het gaspedaal gebruikt is. Ik ben niet zo'n haast rijder, en als je rustig rijdt dan kom je prima met het verkeer mee en werkt de automaat heel plezierig.
Nadeel is wel dat de auto niet 'natuurlijk' weg rijdt. Bij een beetje helling moet je best veel gas geven, en ik loop nog steeds te zoeken naar de juiste manier om op een helling in te parkeren.

De stoelen vallen me tegen, die waren in de Volvo beduidend beter. Niet dat ze slecht zijn, maar de zitting is aan de korte kant, en ze mogen van mij ook een wat steviger zitting gebruiken.
Ook de hoogte valt tegen. Ik strijk af en toe met mijn haren tegen het dak (1,92m). Nu kan de stoel nog wel lager, maar dan krijgt mijn vrouw problemen. Het gaat net, maar het houdt echt niet over.

Sturen en wegligging zijn prima, de auto rijdt soepel en is, ondanks de stoelen, wel comfortabel. Het panoramadak bevalt me goed, het is heel licht in de auto en ik heb net die paar cm's meer hoofdruimte die ik nodig heb.
Ik heb al een aantal malen trips van 500km of meer gemaakt, en dan stap ik redelijk fris uit de auto.
Op hoge snelheid is hij wel wat onrustiger dan de Volvo, maar zo vaak zit nu ook weer niet in Duitsland dat ik daar zwaar aan til.

De auto is beduidend ruimer dan de Volvo, achterin is er een fatsoenlijke beenruimte, en een zee aan bagage ruimte. De achterklep is beter dan de Volvo, meer handvatten en een veel ruimere opening.

De electronica is behoorlijk goed doordacht. De meeste functies zijn makkelijk te vinden. De navigatiesoftware had wat luxer gemogen (met een optie om routes te kiezen b.v.) en de kaarten zijn te oud.
Daar staat dan weer tegenover dat de audio rechtstreeks van de telefoon kan spelen (via bluetooth) maar ook van een USB stick of van een MP3 speler (wel je eigen kabeltje meenemen :)
Zeker gezien de vele electronische opties en gadgets verdiend Peugeot een compliment voor het gebruiksgemak.

Al met al ben ik dik tevreden over deze auto. Ik kan hem dan ook aanbevelen.


In de praktijk

  • 27.000 km

Na 27000 km een update over de Peugeot.
Langzaam maar zeker komen er ook wat minpuntjes naar voren. De belangrijkste daarvan is de koersvastheid van de Peugeot. Niet dat deze slecht is, maar in vergelijk met de Volvo is deze Peugeot toch minder.
Voorbeeld, bij een verkeersknooppunt heb je als van snelweg wisselt vaak een lange bocht, bij een snelheid van ong 100km per uur zorgt een naad in de weg (begin of eind van brugdeel bijvoorbeeld) dat de auto iets 'zoekt'. Hij pakt daarna meteen weer zijn koers, maar echt supergladjes verloopt het niet. Hij loopt niet op rails, en dat gevoel had ik in de Volvo wel.

Versnellingsbak
Heel af en toe merk je dat de bak 'moeite' heeft, voornamelijk bij lage snelheden in de stad. Bij het wegrijden geef je altijd wat meer gas, en de bak schakelt dan wat later (zoals het hoort), als je direct daarop een bocht omgaat en het gas los laat, schakelt de bak op, terwijl je direct na de bocht weer gas geeft en de bak weer terugschakelt. Als je maar kort je gas loslaat vallen die twee momenten tegelijk en dan hapert de boel even.
Dit komt echter zo weinig voor dat ik de boel nooit op de hand overneem. Al met al ben ik dik tevreden met de bak, ja beter kan altijd, maar dit is duidelijk een stap omhoog als ik het vergelijk met handschakelen.

Met de caravan (ong 2500km gereden)
Ook hier heb ik wat commentaar op de koersvastheid. Kogeldruk en belading zijn veel belangrijker geworden als toen ik met de Volvo reed. Let je daar niet op dan wordt de combinatie slingergevoelig. Met wat extra zorg rijd de combinatie wel plezierig.

Motorisch stond ik verbaasd van de soepelheid waarmee de caravan meegenomen werd. Ook heuvelop kreeg ik nooit het idee dat ik vermogen tekort kwam.

Tot slot
Kijk ik terug na 5 maanden, dan ben ik nog steeds tevreden met mijn keus. Een 'grote' auto, met automatische bak, lage bijtelling en voldoende aanhangergewicht en dan kom je automatisch bij de Peugeot uit.

Duitse snelheden

  • 42.000 km

De laatste tijd heb ik regelmatig in Duitsland gereden. Normaal ben ik niet zo'n snelheidsduivel, maar op lange afstanden maakt een beetje snelheid toch wel tijdverschil, dus als het kan wil ik opschieten.
Hier valt de Peugeot behoorlijk tegen. Boven de 180km/h is het relaxte rijden helemaal over. Bij deze snelheid is het gebrek aan koersvastheid te merken na ieder naadje, hobbeltje of steentje. Zelfs als ik haast heb ga ik niet meer boven de 160km/h.

Het verbruik is nog steeds OK, buiten de trips naar Duitsland om zit ik op een verbruik van 4,8L per 100km.

Punt van kritiek, de lakkwaliteit. Het lijkt wel of je al een kras krijgt als je naar de auto kijkt. Ik ben benieuwd hoe de auto eruit ziet als ik hem aan het eind van de leaseperiode inlever.

Lastig, bestemming invoeren in het navigatie systeem. Het navigatie systeem is erg kritisch over plaatsnamen. Ligt die straat nu in Amsterdam of Amsterdam-Zuid-Oost? Geen van beide wordt gevonden, moet je toch Duivendrecht invoeren. In NL lukt me dat nog wel, maar met b.v. al die Parijse voorsteden is het niet meer te doen. Tegenwoordig zoek ik de coördinaten van te voren op. Zeker in een onbekende omgeving is het anders geen doen. En ga vooral niet naar de Hogeweg in Zaltbommel, je eindigt wel op de Hogeweg, maar niet in Zaltbommel. Kortom, ik houd mijn Navigon routeplanner bij de hand op mijn telefoon, die is beduidend betrouwbaarder.

Nog meer ervaringen

  • 125.000 km

Na 2 jaar en 125.000km kijk ik met gemengde gevoelens naar de Peugeot. Je krijgt heel veel auto voor de baas zijn geld. En vergeleken met qua grote vergelijkbare Duitsers dan ook weinig bijtellling.
Maar formaat is niet alles. Kwaliteit is ook een punt, en dat is niet het sterkste punt van de Peugeot, de zwakke lak had ik al benoemd, maar ook de bak begint steeds meer moeite te hebben, op lage snelheden is het af en toe gewoon schokkerig.
Daarnaast mis ik een goede armsteun voor mijn linkerarm. Het portier is te hoog, en de armsteun te laag. Daarnaast begint het interieur er wat afgeleefd uit te zien. Dat ligt natuurlijk gedeeltelijk aan mezelf, maar het glazen dak levert nog wel eens wat condens op binnen, en als je het dak dicht hebt worden dat al gauw vlekken. Ook het plastic verouderd snel en wordt lelijk en bros.
Het gebruik is nog steeds prima, 1 op 20 is goed te doen, maar ik zal wel rijden als een oude vent, want mijn collega's halen dat niet en ook mijn echtgenote heeft beduidend meer brandstof nodig.
Mijn eindconclusie is dat het een plezierige auto is, maar de volgende gaat toch geen Peugeot worden.

De laatste loodjes

  • 142.000 km

Na 2,5 jaar Peugeot kijk ik met gemengde gevoelens terug. Kijk ik naar de prijs/prestatie dan krijg je heel erg veel auto voor je geld, en ook behoorlijk veel comfort.
De auto heeft me nog nooit in de steek gelaten, en is dan ook goed betrouwbaar. Dat betekent niet dat het een kwaliteitsauto is. Het interieur verouderd snel, net als de lak. Plastic breekt af, maar belangrijker, ook de semi-automatische bak begint steeds meer te haperen. De wegligging is, zeker bij hogere snelheden, slecht.
De nieuwe auto is inmiddels besteld en het is geen Peugeot geworden. Alhoewel de Peugeot bijtellingsgewijs een aantrekkelijke auto is (lage nieuwprijs is lage bijtelling) is de leaseprijs wel hoog. Voor een vergelijkbaar bedrag rijd je ook een dikke Duitser. Ik heb nog niet eerder duits gereden (wel nederlands, zweeds, japans, koreaans en frans) dus dat wordt de volgende.

Elektronica

  • 153.000 km

De Peugeot is met de laatste kilometers voor mij bezig. Nog een week of zes. Een onverwacht extra verslag omdat de elektronica het langzaam aan het opgeven is. De parkeersensor rechtsvoor barst soms spontaan in piepen uit, en ook de navigatie heeft kuren. Er gaan dagen voorbij dat hij geen satelliet kan vinden, dan werkt het een dag prima, en poef, weg is de verbinding.
De garage meldt dat ze dat kunnen verhelpen als ik de auto een paar dagen breng. Dan checken ze de telematica, en ze verwachten dat hij dan naar Peugeot opgestuurd moet worden. Dat klinkt niet erg klantvriendelijk, mijn auto dagen kwijt? Laat maar, ik gebruik de navigatie van mijn telefoon wel. Pech voor de volgende eigenaar.
Daarnaast begint er steeds meer te rammelen, en ook de bak begint steeds meer te schokken. Alhoewel het comfort blijft, geloof ik niet dat ik deze auto ga missen.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

PRIVATE LEASE Peugeot 508

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.