Peugeot 508 SW Blue Lease 1.6 e-HDi (2012)

autoreview

Peugeot 508
Peugeot 508 SWPeugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508Peugeot 508

Signalement

Uitvoering508 SW Blue Lease 1.6 e-HDi
Versnellingen6, Semi Automaat
Bouwjaar2012
Jaar van aanschaf2012
KM-stand laatst11.500 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste familie auto

Begin 2012 was het eigenlijk zover: de 4 jaar oude Civic Hybrid werd ingeruild voor een 508 SW. In de afgelopen jaren zijn twee zoons geboren dus het begon flink krap te worden in de kofferbak van de Hybrid. Tijd voor wat anders.

Omdat ik geen Honda meer mag leasen helaas geen Honda meer dus. Wel wilde ik weer een automaat.

Eerst een keuze gemaakt in de carosserievorm: station, MPV of SUV? De MPV vonden we teveel een 'papabak' en de SUV vreet door zijn brandstofcomponent hard aan je leasebudget. De keuze was dus een station.

Daarnaast de grootte: omdat ik het prijsverschil tussen de 'Golf' klasse en de 'Passat' klasse niet zo schokkend groot vond maar je wel meer auto krijgt incl rond de 600 liter aan bagageruimte, gekozen voor de klassse waar onder andere de passat zich bevindt.

Mijn baas staat mij alleen toe om Volvo (V60), BMW (3), Audi (A4), Toyota (Avensis), Peugeot (508), Renault (Laguna) en Volkswagen (Passat) te rijden en dat was dan meteen mijn longlist. De Duitse premium merken vielen af alhoewel het natuurlijk formidabele auto's zijn. Volvo viel af omdat ik de prijs kwaliteit niet helemaal juist vind en van de Renault Laguna krijg ik kippenvel vanwege de historische 'performance' van deze auto. Wel een aardige auto van binnen trouwens.

Blijft over: de Passat en de Peugeot 508. Om eerlijk te zijn zou ik normaal de voorkeur geven aan een Duitse auto boven een Franse. Maar deze keer er neutraal in gezeten.

Omdat een collega een 508 had en er heel enthousiast over was een proefrit gemaakt. De auto was slecht beschikbaar en uiteindelijk in Huizen proefgereden in een sedan. Het rijd heel anders dan de Civic Hybrid: veel wolliger en minder direct. Wat ook opvalt is dat deze auto wat beter in de 'kraaltjes' en 'spiegeltjes' zit. De semi automaat valt tijdens deze proefrit nog niet eens zo tegen al is het wel even wennen vanuit een CVT.

Daarna een proefrit gemaakt in de Passat. De dealer in Amersfoort had een mooie blauwe station staan in highline trim met een 1.6 diesel. Prima auto om in te rijden. Net zo wollig als de P508 in vergelijking met de Hybrid en ook hier zat een hoop moois op: elektronische handrem, startknop.

Van allebei de dealers een offerte gekregen en het werd al snel duidelijk dat de Passat een stuk duurder was dan de P508 met gelijke uitrusting. Vanwege de automaat moet je bij VW of de 1.4 TSI of een 2.0 TDI nemen en vooral die laatste werd mij een beetje te duur. Zaken zoals Navi, bluetooth carkit, etc zijn niet standaard bij VW. Wel mooi vind ik is de mogelijkheid om je auto buiten de pakketten om aan te kleden.

Mede omdat de Passat er ook weer redelijk snel uit zal gaan, gekozen voor de P508. Ik vond de auto's zich niet echt duidelijk van elkaar onderscheiden alleen had ik bij de Passat het gevoel in een 'oude' auto te rijden: Je herkent het eerdere model Passat teveel terug in dit model want, wees eens eerlijk: het is gewoon een uitgebreide facelift geweest.

De P508 SW dus besteld en begin januari opgehaald. Aflevering niet helemaal vlekkeloos, maar ach. Mooi natuurlijk om in een nieuw ruikende auto te stappen en weg te rijden. Oef, dat is wel even wennen: de automaat valt wel een beetje tegen. Icm start stop en 2tronic is de auto nogal sloom weg bij het stoplicht. Je moet behoorlijk het gas intrappen en het is echt zo'n aan-uit diesel: Alles of (bijna) niets.
De automaat maakt soms te laat beslissingen om terug te schakelen, bijvoorbeeld bij hellingen die hij vanuit bijna stilstand toch in zijn 2 wil nemen en dan te laat in zijn 1 spring waardoor de auto gaat bokken. Soms, bijvoorbeeld bij inhaalacties, moet je hem een handje helpen om de keuze te maken door de flippers te gebruiken en een kick down te geven. Hij moet zelf eerst even over een soort zwaartepunt heen en dan zit je achterligger al bijna in je kofferbak: vind ik best wel gevaarlijk als je er niet van bewust bent.

De stoelen zitten goed: de bekleding is mooi en wat ik wel aardig vind is de elektronische lendesteun waarvan je de hoogte en diepte in kan stellen. Verder zit je wel wat 'op de bok', zelfs op de laagste stand van de stoel. Zijdelingse steun is prima, Wennen is dan weer wel dat de ramen vrij hoog zitten en de deurleuning vrij laag waardoor ik geen lekkere zithouding kan vinden (was gewend om mijn elleboog in de raamrand te hebben).

Ik vind de auto goed overzichtelijk (op de snelweg) behalve dan de dikke B stijl. Ism met de pdc (vertrouw ik nog niet helemaal) gaat het prima met parkeren. Toch blijft het soms wel een beetje behelpen in krappe plekken omdat het toch een flinke kar is met een lange neus. Dat is wennen na 4 jaar een auto met een extreem korte neus :)

Alle electronica is verder prima te bedienen. Veel functies van de navi kun je vanaf het stuur bedienen maar er zit ook een soort MMI knop op de tunnelconsole. Werkt opzicht prima alleen het skippen naar andere nummers/ zenders werkt irritant. Bij gebruik van een ipod kun je alleen vanaf de MMI interface naar een ander album gaan, niet vanaf het stuur. Een keer is het systeem uitgevallen maar ik heb nog geen last van traag opstarten van het systeem gehad.

De kofferbak is natuurlijk groots: ik kan nu met gemak 2 kinderwagens kwijt en nog andere spullen ernaast. Omdat er geen reservewiel in zit, heb ik ook nog extra ruimte onder de laadvloer. Ook is het klapmechanisme van de achterstoelen (gejat van Mazda) er handig: de stoelen klappen via een hendeltje aan de zijkanten van de kofferbak gewoon naar voren zonder gepiel. Over gepiep gesproken: ook bij deze Peugeot is de bereikbaarheid van de ISOFIX punten een drama: ik loop echt soms 5 minuten te klooien. Ook merk je dan hoe de auto onderhuids is afgewerkt: ik heb al een keer met een slecht weggewerkte DIN stekker in mijn hand gestaan.

De overige opbergruimte is een minpunt van deze auto: de kaartvakken in de deuren zijn niet altijd goed te bereiken: ze lopen achter het plastic door waardoor spullen kunnen 'verdwijnen' en het vrij gevaarlijk is om deze tijdens het rijden te pakken. De bekerhouders in het dashboard zijn te klein voor mijn thermo koffiemok. Vind ik wel vreemd voor een zakenauto als deze en daarnaast is het ook vreemd dat de linker je het zicht op het navi display ontneemt. Als laatste is het vak onder de middenarmleuning wel klein: Je kunt er geen 2 zonnebrillen incl hoes in kwijt en ergens anders in de auto is er ook geen ruimte voor.

Verder heb ik nog geen rammeltjes en kraakjes: de auto voelt degelijk aan en niets doet mij vermoeden dat dit snel anders zal worden. Fingers crossed...

Mixed feelings

  • 11.500 km

Ik heb altijd gedacht dat franse auto's echte 'grand routiers' waren en dat ze bij het verlaten van de garage uitelkaar vallen maar beide zijn bij de 508 niet mijn ervaring.

Ik heb de auto nu een dikke 11k km gereden en ben 4x teruggeweest bij de dealer voor hetzelfde euvel: een trillend stuur en een trillende auto. Het begon allemaal met een trillende auto maar het heeft zich dus uitgebreid naar het stuur. De dealer zegt steeds met trots dat het nu echt opgelost is maar ik kom steeds weer terug: het lukt het niet om het op te lossen. Ook voor mij een vervelende situatie. Nu maar eens kijken of het bij de zomerbanden beter lukt: ze doen iig hun best en zijn vriendelijk en goedwils. Verder heb ik helemaal geen technische problemen met de auto: iets wat ik van te voren niet had verwacht. Positieve meevaller dus.

Het bovenstaande euvel maakt het rijden van lange afstanden niet zo plezierig als het zou moeten zijn: je handen gaan na verloop van tijd tintelen/ slapen en dat is niet fijn. Daarnaast vind ik de stoelen zeker niet beter dan die in mijn vorige auto: na 800 km naar de wintersport heb ik echt een houten kont. Ook begint de stof al na 5k km te lubberen: een vaker voorkomend euvel in de 508. Vind dat zelf niet belangrijk genoeg om er voor naar de dealer te gaan.

De auto voelt zich beter thuis op de snelweg dan in de stad. Als ik het trillen buitenbeschouwing houd, is het een prima stille reisgenoot. Ik vind alleen de auto niet zo communicatief op hogere snelheden (160+). Ik vind haar niet 'zweverig', zoals veel mensen over de 508 beweren want qua wegligging ze is wel stabiel. De besturing is niet zo strak en heeft een redelijk groot dood punt maar dat hoort misschien ook bij het karakter van de auto. Dacht eerst dat het door vermoeidheid kwam maar dat bleek niet het geval. Als je er aan gewend bent is er prima mee te leven.

Over de versnellingsbak: ik heb betere ervaringen met de CVT. Deze 'automaat' doet soms rare dingen zoals toch maar van zijn 2 naar 1 terugschakelen bij lage snelheden: iets wat ik zeker met een diesel niet zou doen. Ook gebeurt het met een klap ipv dat hij de koppeling iets laat slippen. Daarnaast heeft de 'kickdown' niet echt veel nut want noemenswaardig sneller optrekken doet ie niet. Beter is zelf een terugschakelactie te 'forceren' via de hendels aan het stuur. Overall vind ik de het gevoel alsof er een kabouter in de middenconsole zit die schakelbeslissingen neemt niet positief. Ik wil niet zeggen dat ik zelf zijdezacht schakel maar zou andere beslissingen en een andere manier van schakelen hebben genomen. (timing, doorlooptijd, meer/minder laten slippen koppeling)

Laatst dus weer naar de wintersport gegaan. Voor het eerst met een dakkoffer. Het glazen dak is mooi stil en je hoeft dus eigenlijk het scherm niet dicht te doen: valt me zeker niet tegen. De laadruimte van deze auto is natuurlijk fenomenaal: alles kan makkelijk mee zonder boven de raamrand de stapelen of spullen op de achterbank te hebben. De auto gaat wel stevig drinken maar dat ligt ook natuurlijk aan de snelheid. In de bergen heb je naar mijn mening voldoende vermogen al mag de automaat soms iets vlotter terugschakelen bij klimmen.

De navigatie ben ik geen fan van. Op reis ben ik 2x de verkeerde kant op gestuurd waarbij hij de verkeerde afslag incl nummer en stadsnaam aangegeven stond. Ook vind ik sommige woordkeuzes raar waarbij soms aangegeven wordt dat ik een splitsing nader terwijl het een rechtdoorgaande weg betreft. Ik kom van een tomtom af en vind dat toch een prettiger systeem. Ook moeten je ogen van de weg af om goed te zien welke afslag het nou is: met een op de ruit gemonteerde TT heb je dat minder. De 'TA' melding van de verkeersinformatie blijft ook prominent in het beeld, net als je die ene lastige afslag moet nemen :) Ik vind die melding echt overbodig want je hoort toch wel over de speakers dat het een verkeersinformatiebericht is?

Een beetje gerelateerd aan de fase waarin ik zit met kinderen :) vind ik de bereikbaarheid van de isofix punten op de achterstoelen echt heel erg slecht. De stoelbekleding 'hangt' er overheen waardoor het pielen en vloeken is om de stoelen te monteren. Wat mij ook verbaast bij deze grote auto is hoe lastig ik de maxicosi van de jongste op de isofix base kan krijgen: de dakrand is te laag (= het model) maar de voorstoelrugleuning raakt de maxicosi. Hierdoor moet je de MC zijwaarts kiepen om hem de auto in te krijgen en daarna in de lengterichting kiepen om de stoel te omzeilen. Bij mijn HCH had ik hier geen problemen mee.

Als laatste is het ontbreken van goede bekerhouders in de auto een misser en dat degene die er in zitten te klein zijn voor een koffiemok en ook nog eens het zicht op de navi belemmeren. Heb met c5 eigenaren gesproken en dit schijnt daar net zo erg dan wel erger te zijn.

Bottom line: Het is een mooie, sierlijke auto die mij qua betrouwbaarheid zeker niet tegenvalt. Het is geen dynamische auto maar dat kun je van een spaardiesel ook niet verwachten. Ik rijd nu 1200 km op een tank maar dat komt ook omdat mijn kruissnelheden iets boven de toegestane snelheden liggen en ik buiten de files om rijd. De 'automaat' zou ik niet meer nemen.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Peugeot 508

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.