Peugeot 308 SW Blue Lease Executive 1.6 BlueHDi (2014)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 308 SW Blue Lease Executive 1.6 BlueHDi |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2014 |
Jaar van aanschaf | 2014 |
KM-stand bij aanschaf | 8 km |
KM-stand laatst | 8.000 km |
Introductie
- 8.000 km
Nieuwe baan betekende voor mij een nieuwe auto uitzoeken. Aan de keuze werden door mijn werkgever een paar restricties gesteld namelijk auto moest van Franse of Duitse makelij zijn (Tsjechisch, Spaans of Zweeds mocht ook nog) en alle kleuren waren toegestaan mits wit…. . Nou dan mag je gaan shoppen. Eerst maar eens langs bij Citroën langs, DS4 altijd erg leuk gevonden en nu toch maar eens van binnen bekeken. Mmmmm jammer net even te krap voor mijn lengte, als ik lekker zit krijg ik er automatisch, ongewenste, stoelmassage door kindervoetjes zonder meerprijs bij cadeau dus die optie viel af. Wat dan…minder het hart laten spreken en verstandig met het gezinsbudget en net als de rest van leasend Nederland toch maar voor een 14% auto gaan. Als je de keuze hebt is dat natuurlijk wel een verstandige afweging. Maar keuze is beperkt en limiteerde zich tot een shortlist van 3:
• Skoda Octavia
• Seat Leon ST
• Peugeot 308
De Skoda goed bekeken en serieus overwogen echter de kwaliteit van de stoelen, het saaie (persoonlijke mening) interieur en het in mijn optiek brave uiterlijk konden mij niet echt overtuigen. Bij dezelfde dealergroep de Seat Leon ST bekeken. Wat een mooie auto, mooie lijnen, prima uitrusting en voldoende ruimte, tja dit zou hem wel eens kunnen worden! Verkoper erbij auto in offerte laten opnemen en richtdatum van levertijd: 4 maanden. Tegenvallertje maar ja je mag er (ruim) 4 jaar meedoen dan maar wachten. Eerst toch maar even bij de Peugeot langs voor de 308. Persoonlijk vind ik dit toch wel een erg mooie auto, erin fraai dashboard weinig knoppen alles via het scherm gaat dat wel wennen dacht ik, ruim (zat) en compleet. Kon gelijk een proefrit maken met een berline. Heerlijk krachtig en stil in de auto. Vond het comfort tegenvallen, was ik niet gewend van Peugeots (zou nummertje 7 worden) volgens de verkoper kon dit liggen aan de 18” wielen die het rijden nogal stoterig maakt. Gelijk maar offerte laten maken voor de volgende configuratie:
Peugeot 308 1.6 Ehdi Blue Lease Executive
Opties:
17” inch Emraude velgen
Afneembare trekhaak
Blanc Nacré (wit moest toch? Dan is dit ook in het eggie wel een hele mooie kleur)
(achteraf) ingebouwd cognac bruin lederen bekleding (DK Schweizer)
Akkoord van de leasemaatschappij (en werkgever) voor beide auto’s en levertijd uiteindelijk doorslaggevend voor bestellen van de Peugeot. Nu 2 maanden verder super blij met de keuze die ik heb gemaakt. Comfortabele auto, voldoende vermogen, mooie verschijning en helemaal compleet. 8000 km gereden en gemiddeld verbruik van 5,1 l per 100 km. Maak er wel een sport van om te letten op verbruik ondanks dat de baas de brandstof betaald in plaats van te jakkeren en er totaal niet op te letten. Wel klein probleempje gehad na 4000 km dat er opeens gaatjes zaten in de bekleding van de bestuurdersstoel maar dit is echt perfect opgelost door de leverancier. Conclusie voor zover ik dat nu al kan trekken: hier houd ik het met gemak 4 jaar in uit! Qua comfort en motorisering een hele prettige auto die ik iedereen (nou ja niet iedereen) van harte kan aanbevelen.
(wordt vervolgd net als een paar foto’s)
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.