Peugeot 308 Allure 1.2 PureTech 130 (2015)

autoreview

Peugeot 308 Allure 1.2 PureTech 130 (2015)

Signalement

Uitvoering308 Allure 1.2 PureTech 130
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2015
Jaar van aanschaf2017
KM-stand bij aanschaf37.700 km
KM-stand laatst163.000 km
Lezerswaardering: 89%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Premium gevoel

  • 39.000 km

Sinds kort staat er bij mij in de straat een Peugeot 308 Allure 1.2 in de straat, waarvan de sleutels in mijn bezit zijn. Daar ik in Duitsland woon, ben ik meteen de enige in de straat met deze auto, wat ik zelf dan wel leuk vind.

Dit gedeelte van de review zal enkel mijn eerste indrukken prijsgeven, daar ik nog nauwelijks ervaring heb met de auto.
Overwogen heb ik, ongeveer elk C-Segment auto (echt waar), waarbij voor mij belangrijk was: Verbruik, prijs in verhouding tot opties, kofferruimte en toch gewoon of het een mooi ding was.
Uiteindelijk popte er een fantastische deal op, hier bij mij in de stad voor deze Peugeot, en twee dagen later stond mijn handtekening onder het contract. In dit geval klopte het aanbod gewoon perfect met wat ik zocht. De auto stond in mijn stad, bij een officiele dealer, met alle opties die ik wilde (and then some). Uiteindelijk geworden dus de allure versie, 1.2 puretech met 130pk. Een motor waarover ik niets dan positieve berichten kon vinden (die ik inmiddels deel) en genoeg power heeft om fatsoenlijk mee te komen op de autobahn.
De lijst met opties is lang, maar de highlights zijn alsvolgt:
Cruisecontrol
Dode hoek assistent
Parkeerassistent (auto kan zichzelf inparkeren)
Sensoren voor en achter plus visuele hulp
Led verlichting
Rubis velgen

Binnen:
Airco in zones
Stoelverwarming
Audio incl. Bluetooth en Aux
Navigatie

De auto voelt in mijn optiek, als een premium auto. Mijn referentie kader beperkt zich in dat gebied enkel tot BMW (en Mini), auto"s die ik hier nog wel eens rijd. Vergeleken daarmee, vind ik deze auto zeker net zo mooi van binnen, en ook de materialen zijn gewoon goed en mooi.

De auto voelt verder erg snel en stuurt prettig. Op de lege autobahn kon ik het toch niet laten om even te kijken hoe hard ik kon. In zijn zes (beetje dom van mij) trok ie heel vlot naar de 190kmh, waarna het langzame klimmen begon. Op 205 Kmh heb ik de poging gestaakt, daar de auto ook op winterbanden staat en ik me bedacht dat dat niet ten goede van de prestaties zou komen. In de zomer ga ik het nog eens proberen, eerst was ik vooral tevreden over de bevredigende prestatie.
Dan, het infotainment systeem, wat te langzaam is, geeft mij een dubbel gevoel. Persoonlijk vind ik het systeem helemaal prima, ik mis die knoppen zelf (dusverre) nog niet, en het systeem werkt me vlot genoeg, hoewel ik zeker zie wat er altijd mee bedoeld is. Het is niet zo fijngevoelig als de nieuwe Iphones. Als je je daarvan bewust bent, stel je je daar op in, en is het geen probleem. Al met al, ja dat is een issue, nee voor mij persoonlijk niet een storend issue. Daarnaast vind ik het er erg mooi uit zien en word ik blij van de functies die er op zitten.

Verder vind ik die I-cockpit helemaal perfect. Sommigen vinden het niets heb ik begrepen, ik vind het juist helemaal het einde. Het kleine stuurtje vind ik vooral geinig, want effectief brengt het je niet meer of minder. Ik ben zelf 1.87, en ik kan me voorstellen dat mensen van andere lengten er anders over denken, maar zoals gezegd ik vind het principe prettig. Sowieso vind ik de zitpositite in de auto erg prettig.

Al met al net aan 2000 KM gereden, er zullen zeker updates volgen.

Belangrijk vind ik altijd nog te melden het verbruik. Ik heb pas twee zuivere meetingen. Daarbij kom ik gemiddeld uit onder de 1:14, wat me tegenvalt. Echter staat de auto wel op winterbanden en heb redelijk doorgereden, ik denk zeker dat ik 1:15 ga halen, doel is 1 op 16 (minimaal).

Alleen maar blij

  • 43.780 km

Vijfduizend kilometers gereden de afgelopen paar maanden en het oordeel staat in de titel, ik ben alleen maar blij. Waarom? Nou laat ik met het belangrijkste beginnen:

De motor.
Zoals eerder aangegeven las ik voor de aankoop alleen maar goede verhalen over de performance van het relatief kleine motortje, nou dat is bevestigt. Heerlijk motortje, klein roffeltje bij het optrekken, wat ik dan wel leuk vind, maar eenmaal op gang hoor je hem nauwelijks. Dat komt mede doordat ie zo weinig toeren maakt. Bij 130 maakt ie er ongeveer 2800, wat niet veel is. Het verbruik viel me initieel een beetje tegen, maar toen realiseerde ik me dat de auto op nieuwe Winterbanden stond, dan gaat het verbruik meen ik uit eerdere ervaringen met 10 a 15 procent omhoog. Het resultaat voor nu, 1 op 14,8. Vind ik al met al niet gek. Nu gaat de zomer beginnen, eerste tankbeurt 1 op 17,7, maar dat was met redelijk rustig rijden (120 op de snelweg).
Maar ook de Newton Meters zijn heel aardig bij deze auto, dus je hebt best snel je kracht. Dat is erg handig bij inhalen op twee-baans wegen, maar ook geeft het gevoel dat je makkelijk kan doen wat je wil. Hij voelt sneller dan die is, wellicht heeft het digitale klokwerk er iets mee te maken. Al met al erg blij met de performance.

Wegligging
Tijdens de vakantie naar Tjechië, hebben we de snelwegen verlaten voor wat bochtige bergwegen. Het kleine stuurtje, het krachtige motortje maar bovenal de afstelling van het gehele koetswerk geeft al snel vreugd. Je komt met veel gemak de bochtjes door, zonder weinig snelheid te hoeven te verliezen. Het sturen is wat licht maar heel direct, ik persoonlijk vind het erg prettig. Weet niet goed wat ik er meer over kan zeggen, op de snelweg rijdt ie lekker rustig, fijn afgedempt en redelijk soepel, ook bij hogere snelheid ligt ie vast op de weg. Maar zoals gezegd, bij het bochten ook perfect. Gewoon heel prettig.

Interieur
Van binnen voel ik me de koning te rijk. Het voelt echt als een luxe auto, ik blijf me verbazen over de kwaliteit. Ik zit erg prettig in de auto, de I-cockpit bevalt nog steeds heel goed.
Het Multimedia-systeem ben ik ook erg blij mee. Het werkt goed, niet super snel, maar snel genoeg en ik ben er blij mee. Verder helpt het met het design van het interieur.
Verder, achterbak lekker groot, meerdere passagiers op de achterbank gehad, die zeggen het goed uitgehouden te hebben.

Negatief
Ik moet hier echt mijn best doen but here we go
- Mijn vriendin voelt een koude bries in de auto, ik vermoed dat het door de zone climate control komt, waardoor mijn koudere lucht (zij wil het altijd warmer hebben) haar raakt. Geen idee...
- Ik vind het schakelen niet onprettig, maar de overbrengingen zijn wel heel groot, een enkele keer heb ik het onhandig gevonden. Wellicht bij wat actiever schakelwerk dat het meer gaat storen.
- Als je de achterbank op wil klappen, en de rijderstoel staat naar achteren omdat je lang bent, wat ik ben, blokkeert de voorstoel het opklap proces.
Je moet dan eerst de stoel een beetje naar voren schuiven. Vind ik een designfout, hoewel je er in de praktijk wellicht 4 keer per jaar mee te maken krijgt.

21000 KM verder

  • 59.000 km

Nu een jaar verder en daarmee staan ook nu bijna 60.000 KM op de teller. Als ik mijn eerdere stukken teruglees, merk ik dat veel van de indrukken en ervaringen van toen, nog steeds kloppen. Die ervaringen zijn ronduit positief, met hier en daar een aanmerking.
Ik blijf de auto erg mooi vinden, zowel van binnen als van buiten. De materialen binnen zijn na 60 duizend KM nog steeds mooi en zien er eigenlijk nog uit als nieuw.

Het kleine stuur blijft erg leuk. Ik zeg niet dat het nodig is, want functioneel doet het niets meer of minder, maar ik vind het persoonlijk prettig. Vooral op bochtige wegen geeft het je een goed gevoel. Het kleine stuur is natuurlijk onderdeel van de I-Cockpit.
Waar ik me aan erger, is dat bijna elke journalist roept dat je de tellers niet kan zien. Daar herken ik me absoluut niet in, en vind het vaak gezochte onzin. Als je moeilijk gaat doen met camera hoeken en je best doet, zal het best in de weg zitten. Maar ik heb mijn zit positie ingesteld zoals ik het prettig vind, en kan mijn stuur nog een stuk om hoog doen zonder dat het het zicht zou belemmeren (ik ben 1.87).
Ik kan alleen maar zeggen, probeer het eens uit en laat u niet leiden door de heren journalisten.
De I-Cockpit an sich vind ik erg prettig en mooi gestileerd. Wat ik prettig had gevonden, is wanneer het verbruik in het scherm voor je had gekund ipv alleen op het scherm in het midden. Daar lijkt me genoeg ruimte voor, maar nu heb je die optie niet.
Het touchscreen in het midden, daar ben ik eigenlijk nog altijd in elk opzicht blij mee, behalve een. Bij de navigatie vind ik het systeem te langzaam. Dat is inmiddels al verbeterd, maar niet op mijn model. Maar bij het intypen is het traag en zijn de letters te klein.
Voor elke andere functie, ben ik erg blij en vind ik het systeem niet te traag. Dat geneuzel dat het onhandig zou zijn om je airco via touchscreen in te stellen vind ik wederom klinklare onzin. De knoppen zijn heel groot, het werkt goed en je hoeft helemaal geen menu's door, het is een vingeraanraking. Vind ik altijd een gezocht mekkerpuntje.

Dan blijft de wegligging en de motor erg plezierig. De motor heeft ruim voldoende kracht en de wegligging vind ik ruimschoots prettig.
De topsnelheid behaald op de Autobahn was 210 op de teller, meer zat er echt niet in had ik het gevoel. Maar voornamelijk bij cruisesnelheden van 120-140 is de motor lekker stil, draait niet veel toeren en is die alleen maar aangenaam.
Het gemiddeld verbruik ligt bijna precies op 1 op 15. Ik denk dat daar nog veel mooiere gemiddelden mogelijk zouden zijn, maar ik rijd daar denk ik te hard voor. Bij 100 verbruikt de auto 1 op 22, bij 120Kmh ligt het verbruik op 1 op 17/18. Hier zullen de grotere velgen echter niet in zijn voordeel werken.

De auto heeft nu een grote beurt gehad, en er is 1 onderdeel vervangen die je niet zou verwachten: de V-Snaar. Die was gerafeld volgens de garage en is vervangen voor 110 EUR. Verder geen opvallendheden.

Ik meld me over een jaar nog, met een garage update (indien van toepassing).
Kan mensen de auto alleen maar aanbevelen.

De 80000 voorbij

  • 82.000 km

Inmiddels zijn we weer een jaar verder er staan er 23.000 frisse kilometers op de teller. Ik ben nog altijd erg gelukkig en blij met de auto. Het interieur is na 82.000 KM nog steeds heel mooi en vertoont eigenlijk geen tekenen van slijtage.
Ook de techniek heeft me verder nog niet in de steek gelaten. Bij de laatste beurt kwam er niets bijzonders naar voren en is alleen datgene wat je verwacht vervangen. Ook had ikzelf nog kort voor de beurt even olie gepeild (na 18.000 KM sinds vorige beurt). Daar stond het peil nog netjes op Max, dus daar is tot grote tevredenheid praktisch geen verbruik.

Wat betreft het verbruik, dat bleek stabiel op 1 op 15 (6.6/100) te liggen. Al moet ik daarbij wel zeggen dat de ervaring leert dat het zowel veel hoger als veel lager kan liggen, afhankelijk gebruik. Dat is natuurlijk altijd zo, maar als ik terug denk aan mijn atmosferische 2.0 die ik voorheen had, was het verschil tussen zuinig rijden en hard rijden helemaal niet zo groot. Ik rijd zelf vrij grote afstanden autobahn, waarbij de cruise bij voorkeur op 138 wordt gezet, dan gaat het verbruik wel snel naar 1 op 14. Rijd ik netjes 120 (op kortere afstand bijv) dan haal je met gemak 1 op 16/ 1 op 17. Ga je netjes 100 rijden, dan haal je als snel 1 op 19/ 1 op20. Dat is natuurlijk uiterst fraai.

Verder wil ik niet het verhaal hierboven weer afgaan, moet wel zeggen dat ik in de praktijk nog altijd dankbaar ben voor de 420 liter kofferruimte, en dat de beenruimte in de praktijk heel erg meevalt.

Klokje Rond ;)

  • 104.000 km

Inmiddels heeft de auto meer dan 100.000 KM op de teller staan, in mijn oude MG zou daarmee het klokje een keer rond zijn geweest. Ik had me voorgenomen jaarlijks een update te geven, zo na de beurt om direct even de betrouwbaarheid te kunnen beoordelen. Zeker nu de kilometers in het 6-cijferige komen wordt dat interessant.

Afgelopen jaar ondanks Corona "gewoon" 23.000 KM gereden, waarvan nog steeds 90% snelweg KM naar Nederland en naar Polen. Die KM zijn goed bevallen, nog steeds vergaan ze comfortabel. Ervaringen die ik eerder beschreef blijven, weggedrag is prettig, motortje werkt uitstekend, auto voelt voor mij nog altijd luxieus en ook de grote kofferbak blijft fijn en tot nu toe nodig. Ook de I-Cockpit blijf ik ookals erg prettig ervaren, je hebt een Headsup Display effect, wat fijn en overzichtelijk blijft. Ik kijk met jongens ogen naar auto`s van alle merken alle modellen, maar als dan het puntje bij paaltje komt realiseer ik me, dat deze auto mij verder alles biedt wat ik wil. Ik wil verder niet te veel in herhaling vallen.

We zijn begin 2020 nog wezen skiën, Corona was toen nog niet in Europa geland. De bochtige bergweggetjes zijn natuurlijk heerlijk. De grootste ergernis die ik had, was de route die het navigatiesysteem me stuurde. Diep in Tsjechie werd ik over bospaadjes gestuurd die absoluut niet in de basis route van een navigatie systeem zou moeten worden opgenomen. Gelukkig met genoeg manouvren zonder schade er toch doorheen gekomen. Snel Google aangezet met de hoop dat het beter zou zijn (en dat werd het).

Afgelopen zomer in Coronaluwte ook op vakantie geweest naar Kroatië, destijds nog "Groen" gebied qua risico en de auto leek ons een veilig vervoersmiddel om eventuele infecties te voorkomen.
Dat betekende met vier man en Bagage tot aan het dak 1500 KM rijden heen en 1500 KM terug. Toen heb ik nog wel even bedacht dat het wel wat zwaar voor de auto cq motor kon worden, maar die angst was nergens voor nodig. Uiteraard bij optrekken hem iets langer in de versnellingen gehouden, maar eigenlijk ging het alles heel soepel. Verbruik bleef zelf op de 6,8/100 (getankte waarde), wat met snelheden van 135 best aardig is.
Later even gespiekt, maar Peugeot biedt natuurlijk veel grotere auto`s met dezelfde aandrijflijn aan, die met leeggewicht al meer wegen dan wij vol waarschijnlijk. De auto heeft immers maar een gewicht van 1050 Kilo.
Afin, ook de zonnige bochtige weggetjes waren fijn en met deze auto kun je dan best wat sportiever rijden. Inmiddels weet ik dat welke auto ik ook koop, een Multipla of een Ferrari, het tempo in de bochtjes wordt bepaald door het gekerm van mijn verloofde, niet door de mogelijkheden van de auto.

Verder weinig bijzonders qua kilometers. Voor de beurt standaard nog even de olie gepijld, die was dit keer niet meer op max na 23 KM, maar op 9/10. Dat betekent dus dat ie een druppie olie verbruikt heeft, hetgeen mij met het ook op de kilometerstand en de kwantiteit enkel tevreden kan stemmen. De beurt leverde verder niets bijzonders op, de standaard zaken zijn vervangen en ik kan weer door. Wel het vermelden waard, is dat de remschijven achter vervangen zijn op advies van de garage. De reden daarvoor lijkt te liggen in mijn gebruik: De auto staat soms weken stil, te veel daarvan dan slijt het roest niet meer compleet weg. De opbouw daarvan in de laatste jaren zal ertoe geleid hebben dat het nu tijd werd. Nu probeer ik minstens een keer per week even de auto rond te rijden.
Een klacht die ik heb (vergeten te melden bij de garage) is dat het koppeling pedaal erg kraakt, hoofdzakelijk/enkel in de zomer op warme dagen. Dan zal er iets uitgezet zijn dat daartoe leidt, nu in de winter merk ik het niet en ben ik het dus vergeten te zeggen.

Ook belangrijk te vermelden zijn de positieve punten. Het interieur ziet er nog vrijwel nieuw uit. Ik heb ook nog echt het gevoel in een nieuwe auto te rijden. Ik heb ook de bandjes vervangen, overgestapt van Pilot Sports van Michelin naar Primacys/Primacies van dat zelfde merk. Het verbruik is daarmee nauwelijks gedaald, tot mijn verbazing toch wel. Verbruik bungelt rond de 1 op 16. Gek genoeg verbruik ik ook op winterbanden vrijwel hetzelfde. De uitleg die ik daar zelf voor heb is dat de winterbanden op 16 inch staan en de zomerbanden op 17 inch, mijn rijgedrag verandert zich namelijk niet.

Algeheel dus een hele prettige reisauto voor zowel de lange afstand als de bochtige weggetjes, die ruimte en luxe biedt en bovenal tot nu toe ook betrouwbaar is gebleken.

120.000, nieuwe Riem

  • 120.000 km

We zijn weer een jaar verder, een corona jaar. Afgelopen jaar een stuk minder kilometers gereden. Wat ik reed was ook anders van soort, waar ik voorheen voornamelijk lange afstand reed heb ik vanwege een verhuizing de auto anders gebruikt. Kortere afstand, stadsverkeer en vajer. Daarnaast is het ook een soort verhuiswagen geworden, maar eigenlijk zonder schades doorgekomen (bij veel laden kras, bevlek of deuk je snel wat, maar alles is goed). Wat betreft gebruiksgemak, nog altijd zeer tevreden, verbruik is wat gedaald (1 op 16,5) en laatst met de benzineprijzen zo hoog en lange afstanden wat rustiger gereden (100 in NL, 120 in DE) zelfs een verbruik van 1 op 19 aangetikt. Dat vind ik altijd wel mooi van de auto/motor, hij is veelzijdig. Rijd je rustig heb je een mooi verbruik, maar als het eens wat harder mag dan heeft de auto genoeg power om mooi mee te komen in de duitse "treintjes" op de linker baan.

Ik had me voorgenomen na iedere beurt een review te schrijven om zo wat over de betrouwbaarheid van dit ene model te kunnen zeggen, maar dit keer zit de rekening zit al diep weggestopt in de ordner. Laatste beurt was begin februari en moment van schrijven is eind April.
De beurt was weinig bijzonder, op mijn aandringen is dit keer de riem mee vervangen. Allemaal nog bij Peugeot gebeurd, die me vertelden dat afhankelijk de staat van de riem de reparatie duurder of goedkoper kon zijn. Raar verhaal maar de riem in de olie kan oplossen, daarmee moeilijker zijn om te vervangen. Gelukkig bleef het bij de waarschuwing want er was niks mis met de riem. Aandachtspunten zijn er wel.
De remmen voor zijn sterk verroest, reden is nog altijd het gebruik (auto staat veel stil daar ik normaliter fiets en openbaar vervoer de voorkeur geef).
Verder zit er iets in de deur, waardoor die een kraakje maakt. Was me eerlijk gezegd niet opgevallen maar nu ik het weet hoor ik het ook. (Sterker nog, ik meen het ook in de kofferklep te horen). Garage adviseerde er nitts aan te doen (kost geld en je hebt er niets aan).
Verder zeiden ze dat de (winter)banden uit 2015 komen, dus oud, maar ook gek want ik heb de banden eind 2017 gekocht... Dus of die dan twee jaar opgeslagen hebben gelegen...

Al met al is de auto tot nu toe dus betrouwbaar, ook olieverbruik was er niet (maar had ook maar 15.000 K gereden dit keer). Hij blijft me zeer bekoren, groot genoeg, fijn sturend imo en biedt in dure tijden de mogelijkheid aan om zuinig te rijden.

Nieuwe Beurt, nieuwe update

  • 132.000 km

Nadat ik een stuk proza hier heb geschreven en "even naar bovenscrollde", waarna al mijn nieuwe literatuur verdwenen was, hierbij een wat korte review.

Zal niet verder uitweiden over de auto zelf, die is nog altijd erg prettig. Inmiddels gaan de kilometers tellen, voor de tweedehands koper wellicht interessant.
Ten eerste reed ik afgelopen jaar op de A2 van Berlijn naar Hannover, toen plotseling de auto een vrij luid audiosignaal gaf en in het scherm de foutmelding: "Motorstörung, bitte sofort Fahrzeug kontrollieren lassen!" verscheen. Ik reed op dat moment 140 Kmh op de cruise, die tevens uitviel. Daar ik net op een Raststätte af reed, heb ik de auto meteen stilgezet en de ADAC gebeld, die netjes op kwamen dagen 20 minuten later. De storing die de meneer uitlas, "sloeg nergens op". Ik kan me helaas niet heugen wat het was, maar het was wel geestig. Hij vroeg me of het verbruik veel hoger was, er problemen waren met het vermogen tot de storing opdook en of de auto schokkerig was. Na een drie maal nein verkocht te hebben heeft ie het systeem gereset en me verteld dat het waarschijnlijk een sensor is die kapot is. Mocht het systeem opnieuw de storing melden, mocht ik zonder te veel zorgen doorrijden naar een garage. Na 45 minuten voegden we weer in op de snelweg, om 40 KM later de zelfde storing te krijgen.
Uiteindelijk bij Peugeot in Ede de auto laten nakijken, en inderdaad een sensor op de elektroklep (geen idee) laten vervangen. Kosten: 300 EUR. Driehonderd euro voor een sensor die me moet vertellen of de auto kapot is, die dan zelf kapot gaat. M,n vader zei vroeger altijd al, wat er niet op zit kan ook niet kapot...
Verder is er weinig gebeurd dit jaar. De remmen zijn vervangen omdat ik de auto te sporadisch gebruik, daarmee gaan die dingen roesten en dat rem je op ten duur er niet meer af.
Misschien ook interessant: Olieverbruik, want dat is er nu. Schreef ik eerder nog dat dat er niet was of weinig, nu is dat anders. Ik weet op het moment van schrijven enkel, dat ik het eigenlijk elke 8000 KM moet nakijken, omdat dan de peilstok nog maar vijf van de tien streepjes aangeeft. Hoeveel olie dat dan is, moet ik nog ontdekken.

Dan om nog in te gaan op de vragen hier onder:
De Riem heb ik vervangen bij Peugeot in Polen. De prijs was iets meer dan 400 Euro. Dat is echter niet een realistische weergave, want distributieriemen zijn als product niet duur, maar wel aan manuren. Dat laatste is precies wat beduidend lager is in Polen, maar toch deel ik maar de info.

150.000 voorbij en nu gezinsauto

  • 151.000 km

Afgelopen december had de auto de keuring, wat hier een keer per twee jaar gebeurt. In maart kreeg de auto z,n beurt, in beide gevallen is er niets opgevallen. Ook het olieverbruik is nog niet schokkend, voor de beurt had de auto nog 6 streepjes, wat ik na 15.000 KM niet veel vind bij deze kilometer stand.

Verder bevalt de auto verder nog altijd uitstekend. Het is nu een familie auto en de grote kofferbak is tot nu toe zeker afdoende. Dat was ooit ook een belangrijke beweegreden om voor de Peugeot te gaan. De kinderwagen kan zonder problemen in de achterbak en daar wij vaak wat langer weg zijn, kan je met een beetje tetris vaardigheid ook het bedje en het stoeltje en al het overige zonder te veel stress kwijt.
Ook is de Isofix erg makkelijk te gebruiken. Wel is de ruimte tussen voorstoel en bijrijdersstoel klein. Ik dacht altijd, dat kinderen weinig beenruimte behoeven, dus de matige beenruimte achter zou ik vergeven om die extra bagage ruimte, maar de allerkleinste zitten in van die dikke stoeltjes, dus dan gaat het meer om de ruimte van leuning tot leuning.

We zijn desalniettemin met drie volwassenen en Baby (en Hond) op vakantie geweest, bij de gratie dat mijn vrouw en schoonmoeder vrij klein van formaat zijn.

Het enige gebreken die ik kan melden is dat bij warm weer, het koppelingspedaal kraakt. Daar is al eens naar gekeken maar in koelere tijden, dan hoor je het niet.
Ook werkt de dodehoekherkenning soms wel, soms niet. Hoewel ik het een vrijwel nooit gebruik, wil je niet dat iets niet werkt wat hoort te werken.

Al met al dus nog altijd reuze tevreden. Op naar de 170.000.

Het boek is uit

  • 163.000 km

Wij hebben de auto verkocht. Moest geen traantje wegpinken maar was toch wel een momentje.
Wegens gezinsuitbreiding werd de auto ons te krap. Probleem zat hem voornamelijk daarin, dat achter mij als bestuurder niet ook een kinderzitje kon (tenminste niet op een manier dat het kind terugwaarts zit).

Dit is dus mijn laatste review, een paar puntjes. Met de finishlijn in zicht, kwamen er toch nog een paar probleempjes.
1. Auto had al een tijdje, dat de dodehoekassistent het niet deed. Kwam kort na een vervanging van de remmen een paar jaar terug. Eerst ging het nog aan en uit, maar uiteindelijk helemaal uit. Had daar verder geen last van (is toch meer een gimmick), maar met oog op de verkoop toch maar laten repareren. Was een software reset, kostte gelukkig niet veel.
2. Bij die reparatie, werden twee problemen aangekaart. Auto lekte olie. Dat zag je niet van buiten maar binnen op de bodem van de auto wel. Heb dit uiteindelijk in Nederland bij Broekhuis in Ede laten repareren (erg prettige garage!). Bleek een kleppendeksel te zijn dat lekte. Zij konden het oplossen zonder dat de hele unit moest worden vervangen, en rekende 220 euro. Daarmee hebben ze me wel gematst bleek achteraf.
Toen ik daar vertelde, dat de auto niet tot nauwelijks olie verbruikte, moest de monteur lachen en zei, dat ik dan de enige was. Ik deelde de gedachte, dat mijn gebruik icm rijgedrag wellicht de reden kon zijn (veel lange afstanden met geen buitensporige snelheden). Kon hij inkomen.
3. De rubbers die het uitlaatsysteem vasthielden waren toe aan vervanging. Lijkt mij een ouderdomskwaaltje. Dit heb ik niet meer laten vervangen.

Niet kapot, maar mij viel nu wel op, hoe licht alles is in de auto. Dan doel ik op besturing maar ook de pedalen. We hebben nu een Opel Corsa, en ik herkende dit gevoel opeens weer, maar als ik uit een andere auto kwam en dan in mijn auto stapte (de 308 dus), viel me altijd op hoe weinig weerstand er was ingebouwd. Niet erg, je merkt het imo ook pas als je twee verschillende autos achter elkaar rijdt, maar toch.
Verder vond ik het altijd toch onhandig, dat je de voorstoelen naar voren moest schuiven om de achterbank op te klappen.
De ruimte tussen achterbank en voorstoelen was gewoon kleiner. Ik had het geluk, dat mijn passagiers vaak kleiner van stuk waren, maar voornamelijk als je vier langere personen hebt, is de auto niet ideaal.

Wil niet negatief eindigen, ben altijd erg blij en dankbaar geweest voor de auto. Zuinig, stil, vlot, grote kofferbak, ik vond hem mooi en voor mij vrijwel probleemloos.

Al met al altijd erg gelukkig geweest met de auto, ik zou dan ook zeer zeker weer een Peugeot kopen, al moet je bij iedere auto even je huiswerk doen van te voren.

10,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Peugeot 308

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (18)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.