Peugeot 307 XSI 1.6 16V (2002)

autoreview

Peugeot 307
Peugeot 307Peugeot 307Peugeot 307Peugeot 307Peugeot 307Peugeot 307 - interieurPeugeot 307 - interieur

Signalement

Uitvoering307 XSI 1.6 16V
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2002
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf50.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Sinds half 2007 heb ik een driedeurs Peugeot 307 1.6 16V XSI. Het is een erg prettige auto. Hoewel de auto van zichzelf comfortabel is ingesteld, bieden de stoelen van de XSI zoveel zijdelingse steun dat harder de hoek om ook geen probleem is. De grip daarbij is ook behoorlijk acceptabel. Het gemiddelde brandstofverbruik valt mij een beetje tegen, ook als ik een zuinige rijstijl aanneem.

Een groot nadeel vind ik de grootte van de deuren. De deuren zijn veel groter dan die van een vijfdeurs, wat maakt dat er veel ruimte naast de auto nodig is om in en uit te stappen. Daarnaast vangen de grote deuren erg veel wind. Een volgende keer zou ik absoluut voor een vijfdeurs auto gaan.

In de anderhalf jaar dat ik in deze auto rij, heb ik weinig technische problemen gekend. Mijn enige 'zorgenkindjes' zijn de richtingaanwijzers. De schakelaar heeft een aantal keer dienst geweigerd. De laatste keer dat dit voorgekomen is, is wel al weer een tijd geleden. Het probleem is toentertijd verholpen door het (onafhankelijke) garagebedrijf waar ik de auto heb gekocht. Daarbij weigeren de richtingaanwijzers voor af en toe. Dit is een probleem met het contact in de behuizing. Het lampje even demonteren, het contactje smeren en het lampje terugzetten lost dit probleem op. Verder verschijnt af en toe de melding dat er een storing is met de airbag. Als ik de auto uitzet en opnieuw start, is de melding echter verdwenen. Een laatste puntje is dat er een kleine bug in de climate control zit. Deze werkt prima, maar bij sommige combinaties raakt de climate control "de weg kwijt" en kost het wat moeite om 'm weer op de juiste manier te functioneren.

De enige extra die ik een beetje mis op de XSI is de cruise control. Op de snelweg, zeker bij langere ritten, vind ik een erg zinvolle extra. Dit is echter zeker niet onoverkomelijk. Het is geenszins behelpen in deze auto!

Pluspunten:
+ voorstoelen
+ comfort
+ climate control

Minpunten:
- schakelaar richtingaanwijzers
- contact lampjes richtingaanwijzers voor
- brandstofverbruik licht tegenvallend

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.