Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Advies Centrum
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Podcasts
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease
    • Nieuwe auto uit voorraad
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • Autoverzekering vergelijker
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Private Lease Vergelijker
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's/reviews
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      Registreren Inloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
  • Home
  • Reviews
  • Peugeot
  • 207 SW

Peugeot 207 SW X-Line 1.6 HDiF 16V 90pk (2007)

autoreview

Peugeot 207 SW X-Line 1.6 HDiF 16V 90pk (2007)
Anoniem
  • Gebruikersreview
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook

Signalement

Uitvoering207 SW X-Line 1.6 HDiF 16V 90pk
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2007
Jaar van aanschaf2015
KM-stand bij aanschaf162.500 km
KM-stand laatst185.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Tevreden

  • 185.000 km
  • 3 januari 2017

Beste lezer,

Na het volledig oprijden van een Audi A4 Avant uit 1997, naar zuinige en ietwat modernere auto gezocht. De auto moest enigszins ruim zijn en mocht niet teveel vaste lasten met zich meebrengen. Ik rij altijd tussen de 17000 en 23000 km. per jaar, dus het mocht een B-segment benzine of diesel zijn. Al snel ging het tussen de Renault Clio estate vanaf 2008 en de Peugeot 207 SW.
Na circa 2 weken zoeken, bronnen raadplegen en bellen, stak er een 207 SW uit 2007 bovenuit. De auto zag er bij de verkoper bijzonder netjes uit en ook de proefrit beviel uitstekend. Uiteindelijk deze 207 SW 1.6 HDI X-Line gekocht.

Na een jaar leven met deze auto en 23000 km te hebben gereden, lijkt het mij een goed moment een review te schrijven. Het eerste wat mij positief heeft verrast is het feit dat ik tot op heden geen enkele onkosten aan deze auto heb.
Zowel motor, overbrenging, electra, interieur en exterieur blijven allen netjes functioneren. Dit in tegenstelling tot hen die klagen over de degelijkheid van dit merk. Wanneer u normaal en met beleid met deze auto omgaat, hoeft er niets kapot te gaan buiten de gebruikelijke onderhoudsapsecten.

De motor is rustig van aard en bevalt me goed. Er is vrijwel altijd voldoende koppel aanwezig. De 90 PK is precies voldoende. Het verbruik is werkelijk subliem. 1:20 is goed haalbaar bij gecombineerd gebruik van stad, buitenweg en snelweg. Het blok zweet olie waardoor het nattig is en ietwat lekt. Wellicht komt dit door tig lekkende pakkingen. Allen vervangen is behoorlijk prijzig. Het oliepijl controleer ik vaak en constateer dan dat er zeer weinig uit lekt of verbruikt wordt.

De balans en het stuurgedrag vind ik echt goed. De auto is redelijk stug met 16' velgen en is koersvast zonder daarbij snel onderstuurd te zijn. Een erg fijne balans.

Het comfort in deze auto is redelijk waarbij er 2 uitersten zijn.
De stoelen zitten goed. Zeker voor een auto uit het B-segment. De geluidsisolatie vind ik onvoldoende. Er komt veel lawaai van buiten naar binnen. Hierdoor is dit absoluut geen fijne auto op de snelweg. Ik rij daarom vaak rustig 110 km per uur. Dan is t allemaal nog net draaglijk.
De ruimte in deze auto is zeer behoorlijk. Voldoende grote opbergruimten, een behoorlijke beenruimte en bagageruimte, zijn echte pluspunten wat mij betreft.
Minpunt van deze basis uitgeruste versie is dat er geen AUX aansluiting en geen Bluetooth op de ingebouwde radio zit. Je kunt dus alleen radio of CD's luisteren. Allerlei transmitters e.d. werken niet. Tal van zaken aan het interieur en exterieur zijn erg licht en plastic achtig uitgevoerd. Het geeft je misschien niet het 'premium' gevoel, maar als je dit weet, accepteert en er met beleid mee omgaat, blijft het heel.

Uiteraard heeft de auto normaal onderhoud gehad en zijn daarbij de vloeistoffen, filters etc. vervangen. Verder wel eens ruzie gehad met een achterlicht wat soms wel en soms niet werkte. Het sluit allemaal nauwelijks aan en is gevoelig voor trillingen. Ook de koplampen geven af en toe de geest. Je komt er zelf erg moeilijk bij.

Al met al geen erg spannende auto maar wel een auto die mij positief verrast. Met name het verbruik en de rij-eigenschappen vind ik echt sterk. Daarnaast is dit ontwerp alweer van 10 jaar terug, hetgeen naar mijn mening nog best modern oogt.

189.500 km. Veer gesprongen op de vooras.

Update volgt na 195.000 km.

Update 198.000 km:

Door veel woon werk verkeer en wat dagjes weg tikken de kilometers best weg. Na een beurt bij de plaatselijk goed bekend staande garage, waarbij de motorolie werd ververst, de remmen geïnspecteerd werden en 4 nieuwe banden gemonteerd werden, begon de reis met een baby richting Oostenrijk. Ik was toch wel wat sceptisch over het ruimteaanbod in relatie tot de vraag ernaar. Het bleek allemaal gemakkelijk te passen. Kinderwagen, 1 koffer, 3 a 4 reistassen, een wipstoeltje, speelgoed etc. etc.
De hele reis is goed verlopen en de auto heeft zich prima gehouden.

Problemen: op de heenreis kreeg ik ineens een vreemde melding op de boordcomputer: risico verstoppen egr.
Na de eerdere grote en kleine beurten, in combinatie met het moment van de reis, is dit niet geruststellend.
Ik wist eerst niet wat het was maar begon natuurlijk gelijk met zoeken en het blijkt een waarschuwing te zijn voor het ontbreken van zogenaamde 'regeneratievloeistof' (nooit van gehoord) hetgeen een additief is wat bij iedere tankbeurt aan de brandstof wordt toegediend, om aankoeking in het roetfilter aan te pakken, wanneer de auto dit onderdeel zelf schoon gaat branden. Naar verluidt kan men er dan nog best een tijdje mee rijden dus die gok nam ik maar.
Probleemloos 3000 km gereden. Gelukkig veilig en zonder gedoe thuis gekomen.
Persoonlijk vind ik dat de garage dit bij een grote beurt standaard zou moeten aanvullen/controleren. Nu stond ik daar met een opspelend euvel en onzekerheid terwijl ik als eigenaar gewoon netjes de auto onderhoud. Bij deze; laat het eens nakijken (Alleen dieselmotoren).

Uiteraard weer tig keer lampjes vervangen.

De regeneratievloeistof wordt aangevuld en ik rij er dagelijks met enig plezier mee. Door de wat bredere velgen en kwaliteitsbanden heeft de auto een vertrouwde wegligging. Goede combinatie met de wat zwaardere dieselmotor.

Update volgt na 205.000 km.

3,8
  • Betrouwbaarheid
    4
  • Prestaties
    3
  • Comfort
    3
  • Kosten
    5
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
  • Rijd je zelf met een Peugeot 207? Start je eigen gebruikersreview en deel je ervaringen
 
  • Houd me op de hoogte over de Peugeot 207
  • Rapporteer deze review

Beoordeel deze review

Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.

  • slecht
  • onvoldoende
  • voldoende
  • goed
  • uitstekend

Uitgelicht aanbod

    Peugeot 207 1.4-16V Color-line

    Peugeot 207 1.4-16V Color-line

    • 2007
    • 138.355 km

    € 4.450

    Peugeot 207 1.4 VTI XS PACK

    Peugeot 207 1.4 VTI XS PACK

    • 2008
    • 140.936 km

    € 695

    Peugeot 207 CC 1.6 VTi Féline

    Peugeot 207 CC 1.6 VTi Féline

    • 2007
    • 96.475 km

    € 7.450

Meer Peugeot 207 occasions

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Peugeot 207 specificaties
  • Peugeot 207 occasions
  • Peugeot 207 video's
Advies en informatie
  • Peugeot 207 tests
  • Peugeot 207 gebruikersreviews
  • Peugeot 207 index
PREMIUM
Peugeot 308 SW vs. Kia Ceed Sportswagon vs. Volkswagen Golf Variant - Triotest

Peugeot 308 SW vs. Kia Ceed Sportswagon vs. Volkswagen Golf Variant - Triotest

Voordat de hele wereld en masse overstapte op cross-overs en SUVs was het eigenlijk heel simpel....

Lees meer
 

Peugeot 207 reviews

  • Gebruikersreview
    Peugeot 207 SW X-Line 1.4-16V VTi (2009)

    Peugeot 207 SW X-Line 1.4-16V VTi (2009)

    • 18 mei 2019
  • Gebruikersreview
    Peugeot 207 SW X-Line 1.6 HDiF 16V 90pk (2007)

    Peugeot 207 SW X-Line 1.6 HDiF 16V 90pk...

    • 3 januari 2017
  • Gebruikersreview
    Peugeot 207 SW X-Line 1.6 HDiF 16V 90pk (2009)

    Peugeot 207 SW X-Line 1.6 HDiF 16V 90pk...

    • 2 februari 2014
  • Gebruikersreview
    Peugeot 207 SW XS 1.6 HDiF 16V 90pk (2008)

    Peugeot 207 SW XS 1.6 HDiF 16V 90pk (2008)

    • 29 januari 2011
  • Gebruikersreview
    Peugeot 207 SW XS 1.6 HDiF 16V 90pk (2008)

    Peugeot 207 SW XS 1.6 HDiF 16V 90pk (2008)

    • 19 maart 2010
  • Gebruikersreview
    Peugeot 207 SW XS Outdoor 1.6-16V VTi (2008)

    Peugeot 207 SW XS Outdoor 1.6-16V VTi (2008)

    4
    • 3 januari 2010
  • Gebruikersreview
    Peugeot 207 SW X-Line 1.4-16V VTi (2007)

    Peugeot 207 SW X-Line 1.4-16V VTi (2007)

    2
    • 28 september 2009
meer reviews
Peugeot 207 SW RC

Peugeot 207 SW RC

Wie een gezinnetje start, moet onvermijdelijk concessies doen op het gebied van de autokeuze....

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Gebruikersreview
    Peugeot 207 XT 1.6-16V (2006)

    Peugeot 207 XT 1.6-16V (2006)

    • 12 april 2022
  • Gebruikersreview
    Peugeot 207 Féline 1.6 HDiF 16V 110pk (2008)

    Peugeot 207 Féline 1.6 HDiF 16V 110pk (2008)

    • 1 januari 2022
  • Peugeot 207 (2012)

    1
    • 16 december 2021
  • Gebruikersreview
    Peugeot 207 SW XS 1.6 VTi (2010)

    Peugeot 207 SW XS 1.6 VTi (2010)

    2
    • 9 november 2021
  • Gebruikersreview
    Peugeot 207 SW Outdoor 1.6 VTi (2009)

    Peugeot 207 SW Outdoor 1.6 VTi (2009)

    • 16 augustus 2021
  • Gebruikersreview
    Peugeot 207 XS Pack 1.6-16V VTi (2009)

    Peugeot 207 XS Pack 1.6-16V VTi (2009)

    2
    • 15 augustus 2021
  • Gebruikersreview
    Peugeot 207 XS 1.6-16V (2006)

    Peugeot 207 XS 1.6-16V (2006)

    6
    • 16 april 2021
Merk
Merk
  • Gebruikersreview
    Peugeot 3008 GT-line 1.2 PureTech 130 (2019)

    Peugeot 3008 GT-line 1.2 PureTech 130 (2019)

    1
    • 15 augustus 2022
  • Achtergrond
    Waarom de Peugeot 104 pas na vier jaar een vijfde deur kreeg

    Waarom de Peugeot 104 pas na vier jaar...

    47
    • 14 augustus 2022
  • Gebruikersreview
    Peugeot 306 XT 1.6i (1996)

    Peugeot 306 XT 1.6i (1996)

    3
    • 6 augustus 2022
  • Gebruikersreview
    Peugeot e-208 GT EV 50kWh 136 (2021)

    Peugeot e-208 GT EV 50kWh 136 (2021)

    3
    • 6 augustus 2022
  • Nieuws
    Peugeot 205 GL 1.1 (1984) - Klokje Rond - Uit de Oude Doos

    Peugeot 205 GL 1.1 (1984) - Klokje Rond...

    22
    • 3 augustus 2022
  • Gebruikersreview
    Peugeot 307 XR 1.6 16V (2002)

    Peugeot 307 XR 1.6 16V (2002)

    2
    • 31 juli 2022
  • Gebruikersreview
    Peugeot e-208 Allure Pack EV 50kWh 136 (2022)

    Peugeot e-208 Allure Pack EV 50kWh 136...

    6
    • 30 juli 2022

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • Podcasts
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Klassiekergids

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek LAB
  • Je auto aanmelden
  • Koppel abonnement
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • McLaren
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden