
Peugeot 206 GTI 2.0-16V (2001)
autoreview

Signalement
Uitvoering | 206 GTI 2.0-16V |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2001 |
Jaar van aanschaf | 2017 |
KM-stand bij aanschaf | 134.500 km |
KM-stand laatst | 180.500 km |
Snel, betrouwbaar en een heerlijke eerste auto!
- 180.500 km
Heb deze Peugeot 206 GTi nu net iets meer dan 2 jaar in bezit. Ik vond van mijzelf dat ik als groot autofanaat in oktober 2017 toch wel een keer aan mijn eerste auto mocht. Dus ik ben gaan zoeken. Helaas had ik natuurlijk als arme student wel een veel te klein budget om echt iets goeds te vinden, maar het zoeken naar een auto is natuurlijk al ontzettend leuk om te doen. Uit ervaringen van kennissen en vrienden ging ik een 206 toch zien als een reëele auto aangezien er genoeg op het internet staan en ze zijn ook nog eens ontzettend betaalbaar.
Al vrij vroeg in mijn zoektocht kwam ik dit grijze exemplaar tegen met een paar prachtige velgen en een hele mooie km stand. Na een proefrit liep de motor nog prachtig en afgezien van een aantal beschadigingen aan de buitenkant zag hij er nog ontzettend goed uit voor zijn leeftijd. Ik heb hem gekocht met 134500 km op de teller en ben er altijd blij mee geweest.
Ik heb de auto na een maand bezit naar de garage gebracht voor een eerste check en een beurt. Hier bleek dat er wel wat meer met de auto aan de hand was dan in de proefrit leek, maar dat had ik voor de prijs ook wel kunnen verwachten. De auto had duidelijk al een flinke tijd geen onderhoud gehad, dus de auto kreeg een grote beurt en een 4 nieuwe remschijven en remblokken. De monteur vertelde me dat de blokken letterlijk in zijn handen verkruimelden.
Verder is betrouwbaarheid wel echt één van de sterkste punten van deze auto. Na 2 jaar bezit heeft de auto mij nooit laten staan en de motor heeft ook altijd goed gelopen. De enige dingen die ik ermee heb gehad waren vooral onderhoud. Een losse uitlaat, een ondeugelijk bevestigde accu, een kapotte achterruitenwisser en natuurlijk een aantal lampjes. De auto heeft ook zo goed als geen roest behalve een klein stukje op de motorkap wat was ontstaan als een beetje steenslag. De bodem was nog perfect en de monteur was de eerste keer onder de indruk van de staat van de auto. Ik heb de auto altijd het nodige onderhoud gegeven. Ik had geen boekjes van de auto dus de historie was onbekend. Dat deed mij na aandringen van mijn vader bij 165.000 km besluiten om de distributieriem maar eens te laten vervangen. Gelukkig kende ik iemand die dit voor €400,- vakkundig kon doen en ik heb er ook geen moment spijt van gehad. Bij 170.000 km is de aircopomp van de auto kapot gegaan en deze heb ik niet laten vervangen aangezien ik zelf totaal geen klusser ben en het voor mij niet waard was om hem te laten vervangen. Nadeel is natuurlijk dat een zwart lederen interieur met 35 graden lekker warm aanvoelt.
Wat betreft het comfort van de auto zijn ontzettend veel mensen die naast mij in de auto plaatsnemen verbaasd over hoe goed de stoelen wel niet zitten. Zelf vind ik de sportstoelen in de Peugeot heerlijk zitten en deze zijn goed verstelbaar. Ze geven goede steun aan je rug en wanneer je goed gas geeft houden ze je goed op je plek in de bochten. Irritatiepuntje voor mij was wel dat het stuur niet verstelbaar is. Ik heb vrij lange benen en de versnellingspook en het stuur zitten vrij ver weg, dus moest vaak bij een scherpere bocht iets uit de stoel komen. Het veercomfort is aan de stugge kant, maar dat kan je verwachten als je een GTi rijd naar mijn mening. Voordeel hiervan is wel dat je de meeste drempels bijna zonder aanremmen kan nemen.
Prestaties van deze auto zijn best indrukwekkend. Omdat hij zo licht is schiet je weg bij het stoplicht en ik heb dan ook menig weggebruiker verbaasd met de snelheid van de Peus. Op de snelweg zit je echt in het optimale toerental dus wanneer je een auto even snel wilt passeren dan is dit ook erg goed mogelijk en de motor trekt graag door. De eerste versnelling is erg kort en de echte kracht van de auto komt dan ook pas bij de 2e versnelling naar boven. Ik heb op de autobahn ook nog even de 210 km/h bereikt dus zijn topsnelheid maakt hij zeker waar en hij hield zich ook kranig bij een rondje op de Nordschleife!
Een belangrijk punt van een auto is natuurlijk het verbruik en dat is bij deze auto niet echt briljant. Ik rijd veel snelweg en provinciale wegen en ik red meestal een verbruik van 1 op 11. Dit is wel met een vrij sportieve rijstijl.
Nu anno 2019 kwam de auto goed door de apk met geen gekke dingen en is het tijd om afscheid te nemen. Ik ben ondertussen een werkend man en er is meer geld vrij om een leuke auto te kopen. Deze staat ook al klaar en ik ga de GTi inruilen voor een Volkswagen Scirocco 2.0 TFSI! Ik heb ontzettend genoten van dit wagentje en ik zal hem ook zeker gaan missen. Voor een eerste auto is het ook zeker een goede keuze mits je om kan gaan met het vrij ruime verbruik.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?
Lezersreacties (4)
Reageren



Een vraag of een opmerking? Laat het ons weten met een reactie.