Peugeot 106 GTI 1.6-16V (2003)

autoreview

Peugeot 106
Peugeot 106Peugeot 106Peugeot 106Peugeot 106Peugeot 106Peugeot 106Peugeot 106Peugeot 106 - interieur

Signalement

Uitvoering106 GTI 1.6-16V
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf68.000 km
KM-stand laatst103.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Mijn Pug 106

  • 103.000 km

Begin december 2007 ben ik mijn Peugeot 106 GTI tegen het lijf gelopen. Mijn vorige 106 was erg goed bevallen maar echt wel toe aan vervanging. Deze GTI is een kale uitvoering zonder airco maar wel uitgerust met mistlampen en natuurlijk de uitstekende stoelen die je in een fransoos verwacht.

Met zoeken ben ik wel zeer kritisch geweest in het onderhoudsverleden en de huidige toestand van de auto.
Dit autootje was helemaal orgineel en dealeronderhouden zelfs de orginele radio zat er nog in. Uiteindelijke heeft mij dit bepaald geen wind-eieren gelegd want buiten het normale onderhoud heeft de Pug mij tot nu toe 34 000 km uitermate veel rijplezier opgeleverd en mij nog nooit laten staan.
Enige probleempje wat ik heb gehad was dat mijn ABS en airbag-lampjes elkaar constant aan het afwisselen waren. Gelukkig was dit keurig opgelost door mijn Peugeot-garage PTA in Vlissingen. Overigens verdienen zij ook een chapeau door hun klantvriendelijkheid en hun onverbiddelijke meedenken aan de wensen van de klant. (Ben namelijk best kritisch wat betreft mijn auto)

Ondertussen nog wat modificaties doorgevoerd aan mijn auto:
- K&N 57i kit
- Supersprint spaghetti-spruitstuk en uitlaatsysteem.
- 2-traps brandstofregelaar.
Op korte termijn op de Dyno en tevens een andere chip erin pletteren.

De rij-eigenschappen? Echt geweldig. Zowel op de snelweg als op een bochtig landweggetje kan je je adrenaline voelen stromen. Soms vergeet je dat de auto zo licht is, maar bij het aanremmen van de bocht wordt je weer direct op de feiten gedrukt. Ik las in sommige reviews dat het remmen soms te wensen over liet. Inderdaad grijpt de ABS onder bepaalde omstandigheden heel snel in en dat kan niet echt prettig zijn. Maar onder normale omstandigheden totaal geen problemen.
Verder vind ik het erg prettig dat er ook op een normale manier mee te rijden is. Het is geen zenuwachtige auto, en ik denk dat dat te danken is dat het volle vermogen pas bij een hoog toerental loskomt. Je trekt hem zo over de 7000 toeren en het gevoel daarbij is echt heerlijk.
Om problemen te voorkomen is het wel nodig om de motor goed warm te rijden en goed uit te rijden. Voor mij is dat geen probleem omdat ik normaal gesproken alleen lange afstanden rij. Het benzine-verbruik is ongeveer 1 op 11 met Euro 98. Maar goed het is dan ook geen Smart.
Het interieur is een beetje karig, maar de rij-eigenschappen maken dat dubbel en dwars goed. Het is ook een ontwerp wat weer een tijdje heeft meegedraaid. Dus waar zeuren we dan over?

Naar mijn mening heb je een hele hoop rijplezier voor een goede prijs.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.