Opel Zafira 2.0 DTi-16V Elegance (2003)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Zafira 2.0 DTi-16V Elegance |
---|---|
Versnellingen | 4, Automaat |
Bouwjaar | 2003 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand bij aanschaf | 137.250 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Na 4 jaar in een handgeschakelde alhambra is deze automaat een verademing. Deze zafira werd eind 2003 afgeleverd en zit bomvol opties zoals zwart softleder interieur, navigatie met alle cd’s van alle europese landen - cd lader en een upgrade door bose van het soundsysteem wat ongelooflijke klanken produceert zelfs op een laag volume - klimaatregeling en 17 duim alu, zetelverwarming - heerlijk - en noem maar op en het is er.
Ik weet dat het misschien een beetje erover lijkt maar overstappen vanuit een 11 jaar oude Alhambra met de basisopties uit die tijd en 300.000km. is echt een wereld van verschil.
Heb ondertussen vastgesteld dat het verbruik iets hoger is bij de Opel vergeleken met de alhambra maar daar zal de automaat wel voor ietrs tussen zitten - verschil weegt echter niet op tegen het relaxte gevoel van automatisch schakelen.
Een andere vaststelling is dat de Opel diesel zijn vermogen gelijkmatig opbouwt vergeleken met de diesels uit de VW stal - mis wel een beetje die befaamde duw in de rug wanneer de turbo erin komt zoals bij vw - Seat
De ruimte binnenin is voldoende maar houdt niet over vergeleken met een alhambra - vooral op de achterbank merk ik het verschil - groot voordeel is dan weer wel dat de 2 achterste zetels altijd in de auto aanwezig zijn wanner je ze nodig hebt en niet thuis in de garage.
PROBLEMEN
Geen - alle electronische snufjes werken naar behoren.
Ik dacht gisteren 1 seconde het oranje lampje van het electronische motormanagement te zien branden en een paar seconden geen trekkracht te hebben maar kan ook inbeelding geweest zijn.
Is mijn eerste Opel - indien tips van andere Opelrijder en/of kenner i.v.m. onderhoud of storingen of zwakke kanten van de zafira automaat diesel zijn jullie reacties ten zeerste welkom - bijv in verband met bovenstaande.
UPDATE
Lampje motormanagement ging steeds maar regelmatiger ononderbroken branden bij de iets vlottere avondlijke snelwegritten - opelspecialist heeft het ding uitgelezen en had een foutcode voor EGR-klep . heeft software een update gegeven en probleem is opgelost.
Voor de rest voldoet de auto perfect aan de verwachtingen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren