Opel Tigra TwinTop 1.4 Rhythm (2008)

autoreview

Opel Tigra TwinTop 1.4 Rhythm (2008)

Signalement

UitvoeringTigra TwinTop 1.4 Rhythm
Versnellingen5, Semi Automaat
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2012
KM-stand bij aanschaf21.850 km
KM-stand laatst34.500 km
Lezerswaardering: 7%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

automaat en cabrio, wat wil je nog meer,....

  • 22.500 km

Na een half jaartje in de Honda te hebben gereden dacht ik bij de eerste zomerse dag, toch maar weer eens over een cabrio.
Eigenlijk geen enkele voorkeur voor merk of type.
Maar wel was duidelijk dat ik een automaat met weinig kilometers wou hebben en had ik de voorkeur voor een stalen vouwdak.
Op internet kwam ik al snel deze TTT 1.4 automaat Rythm tegen.
Nog net geen 4 jaar oud, nog geen 22000 kilometer op de teller.

Na een proefrit was de keuze snel gemaakt, ik kreeg een nette prijs terug voor de Honda, dus waarom niet?

Op vrijdag 25/5/2012 kon ik de auto ophalen, netjes een beurt gehad, nieuwe APK en gepoetst.
Met het weer enorm veel geluk, 4 dagen gruwelijk mooi weer, dus volop met het dak open gereden.

De auto is met zijn 1.4 ecotech motor erg vriendelijk in het gebruik, op dit moment haal ik probleemloos 17 kilometer met 1 liter, zelfs met het dak open.
Het motortje komt prima mee met het verkeer, alleen bij invoegen op de snelweg, moet je de automaat toch even doortrappen, of terugschakelen.

De auto is vermoedelijk bij de vorige eigenaar ook alleen als seizoensauto gebruikt, diut gezien de kilometerstand en de sobere uitrusting.
Behoudens de radio (met MP3) zitten er geen accessoires op en aan.
Zelfs lichtmetaal ontbreekt.

Het interieur is nog als nieuw, sober maar netjes.
Knopjes ed. zitten op de juiste plaats.
De stoelen zijn stevig en zitten prettig.
Kort heb ik overwogen leder erin te laten zetten, maar mede de prijs die gevraagd wordt voor twee stoelen met stoelverwarming (ruim 1700 euro) laat ik dat maar achterwege.

Het plaatwerk zit nog netjes in de lak, slecht op de achterbumper een paar krasjes (vermoedelijk parkeerschade)

Het dak functioneerd probleemloos, zonder piepen en kraken, soepel openen en sluiten.

Het rijden met het dak dicht, is geen probleem.
Kraken en piepen is slechts bij het schuinnemen van een oprit, maar blijft ruim binnen (mijn) perken.

Alles bij elkaar, een net autootje waar ik veel plezier aan moet kunnen beleven.
Het aantal kilometers zal beperkt blijven, omdat ik hem alleen prive gebruik doordat er een auto van de baas voor de deur staat.
Normaal rij ik slecht korte periode met mijn auto's, dus hoe lang deze blijft is op voorhand onduidelijk, maar we zullen zien,...

Eerste jaar voorbij,...

  • 31.000 km

Nu heeft de auto een luizenleven, staat in de garage en heeft slechts 9000 kilometer gereden dit jaar.

Omdat de inruilprijzen op dit moment om te huilen zijn, besloten de auto te houden en de auto iets te "pimpen".
Een lederen interieur (stoelen, deuren en stuur) en een paar knappe 17" velgen eronder. Geen nieuwe auto maar ziet er wel weer fraai uit.

Twee weken geleden de auto een grote beurt laten geven (30.000 beurt) en zoals je mag verwachten helemaal niets aan de hand. Dus hij kan er weer tegen aan, tot ik iets anders tegen kom,...

En ook de Tigra er weer uit

  • 34.500 km

Na een 14 maanden gaat de Tigra de deur weer uit.
Behoudens het lederen interieur, nieuwe velgen en banden en een 30.000 beurt heeft deze auto mij niets gekost.
De auto is in top conditie en eigenlijk als nieuw.

De reden dat de auto weggaat is dat het een auto voor erbij was, en ik weer woon/werkverkeer met mijn eigen auto moet rijden.
En ik zie mijzelf niet 30.000 kilometer per jaar in de Tigra rondtoeren.
Dus iets luxers en jongers gekocht.

3,8
  • Betrouwbaarheid
    4
  • Prestaties
    3
  • Comfort
    3
  • Kosten
    5
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (5) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.