Mitsubishi Colt 1.3 Inform Intro Pack (2004)

autoreview

Mitsubishi Colt 1.3 Inform Intro Pack (2004)

Signalement

UitvoeringColt 1.3 Inform Intro Pack
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2004
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf73.000 km
KM-stand laatst261.000 km
Lezerswaardering: 81%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

HOE WE TOT DE KEUZE KWAMEN

Omdat er een 2e auto moest komen begin 2007 gezocht naar een auto die veilig 5 personen kan vervoeren, net als onze Renault Scénic. Airco, veel airbags, drie 3-puntsgordels voor onze kinderen achterin en geschikt voor een bestuurder langer dan 1,90m. Dan houd je niet veel over wanneer je de aanschaf onder de 950 kilo (MRB zo laag mogelijk), onder de 6 liter gemiddeld verbruik en hoog in de betrouwbaarheidslijsten zoekt. Helemáál niet aan de Colt gedacht. Die reed mijn moeder jaren, eerst een model 1984, daarna een nieuwe in 1993, beiden automaat. Mijn zus nam de 93-er over en die rijdt nog steeds prima (update 12-2015: nóg steeds!). De kwaliteit kende ik dus. Maar niet dat het een auto was voor mijn gezin van 5 personen...dus wel! Wat een verrassende ruimte die laatste 5-deurs!
Na de ontdekking er veel over gelezen, vooral ook hier op autoweek. Heb me inderdaad verbaasd over de ruimte als bestuurder van 1,92m, mits met verstelbare stoel (meteen al jammer dat de Heartbeat uitvoering die stoel mist, had graag de zwarte met rode stoelen gehad). Naast deze auto maar één alternatief, de Daihatsu Sirion2. Met het motortje van de Aygo (denk ik) proefgereden. Nog zuiniger en wellicht ook betrouwbaarder (toyota-produkt), maar ik miste goede steun in de stoel. Was ook dat in orde dan had ik een moelijke keuze gehad! Idem trouwens voor de Honda Jazz. Hoefde die niet eens proef te rijden, ik zag mezelf niet zonder zitproblemen mijn snelwegkilometers vreten. En de Jazz stond vooraf op 1 in mijn lijstje (gezien vele positieve geluiden). Ontdekte pas later dat de Smart fourfour veel deelt met de Colt, heb die echter niet getest.

EEN EXEMPLAAR ZOEKEN
Affijn, op zoek naar een 5 deurs Colt, wat ons betreft met veel kilometers. Het wordt een 2e autootje waarin boodschappen worden gedaan en af een toe een ritje snelweg. Er zullen dus weinig km’s bij komen (dacht ik), dan is een ton op de teller niet erg. Maar wie rijdt er zo veel dat het model uit 2004 begin 2007 al een ton heeft staan. Bijna niemand, maar we treffen in april een grijze uit oktober 2004 met 73000km voor €9950. Zag er mooi uit, beetje gepingeld en voor €9600 (incl 2 nieuwe banden) meegenomen.
Trouwens raar: eind 2005 zijn de curtain airbags verdwenen (oh ja?, zei de dealer:inderdaad vreemd). Ook helemaal niet meer leverbaar. Ik denk dat het alles heeft te maken met de relatief hoge prijs van de Colt. Inmiddels is ie zelfs leverbaar zonder zij-airbags (de modellen Incharge).

RIJDEN
De 2e auto is nodig omdat de baan om de hoek (fietsend te bereiken) werd omgeruild voor het leven van een interim (met lease auto). Maar de 1e auto (een Renault Scenic uit 2004) moest nog worden verkocht, zodat we het leasebedrag nog even aanwendden voor de kosten van eigen vervoer. Zo reed ik 6 maanden met het goedkoper rijdende Coltje door het land, zo’n 11.000km. En zonder enig probleem! Deed alles wat ik er van verwachtte. Met de meeste ritjes van zo’n 50km over de snelweg, gemiddeld 110p/u, vroeg ie een liter per 17km. Netjes toch? Achter de vrachtwagen kon het oplopen tot 1:19,5 maar dat is geen wonder bij dergelijke snelheden.
Verder is ie ook heel praktisch voor vervoer van groot spul. De bank kan er in delen geheel uit en geeft dan veel ruimte voor bagage richting vakantieadres (samen met de Scenic richting Ardennen).
Lekker parkeren trouwens, ik overschat constant de lengte van het korte neusje en de kofferbak. Alsof ik met mijn voeten achter de koplampen zit! Denk ik echt strak te staan, kan ik er nog met een kinderwagen tussendoor!

2e COLT!
Inmiddels ook de Scenic omgeruild, voor een 2e Colt! Een invite uit 2005 met 24.000 op de teller, zonder curtain-airbags...maar wel lm-velgjes, mooi koninklijk blauw, maar verder helemaal hetzelfde. Lachen, die 2 zusjes die voor de deur staan. Maar erg goed bevallen dus, die 6 maanden in de Colt van mijn vrouw. We hebben in de familie een vakantie-auto beschikbaar, dus een grote auto is geen must en desnoods gaan we met 2 auto’s weg. Wegenbelasting en verbruik van 2 Colts zitten niet ver boven 1 Scenic. Afschrijving zit redelijk gelijk (Foei! Wat heb ik ingeleverd op mijn Scenic!), de garagebeurten zijn uiteraard goedkoper (naar rato van gelijk aantal kilometers) en de verzekering zit er ook niet veel boven. De Scenic had het ene na het andere elektrische mankement, de Colts geven geen krimp. Gelukkig ook (nog) geen problemen met dashboardkastjes etc. Overweeg nu LPG voor de (2e) werk-Colt. MiVEC zou niet geschikt zijn...maar benzine wordt te gek met dagelijks 260km woon-werk (tsja, ik koos er zelf voor geen lease te gaan rijden, ik denk goedkoper uit te zijn zonder de bijtelling etc).
De ritten die ik nu maak met de jongere Colt zijn minder zuinig. Ongeveer 1:16 bij 110p/u gemiddeld, zonder file. Het is wel een stuk kouder. Ik heb een rit meegemaakt (enkele reis 130km) dat ie 1:18 aangaf toen het nog warmer was.
Ik moest trouwens de verbruiksmeter omzetten van liters per 100km naar km’s per liter. Standaard staat ie op het eerste, maar in onze eerste Colt was het aangepast. Dat kan je eenvoudig zelf doen. Staat in het boekje.

STERK
Sterk zijn: de ruimte ondanks de gewichtsklasse en zuinigheid. Verder voelt alles degelijk aan. De 1.3 motor voldoet ruimschoots. De geteste 1.5 voegt weinig toe. Een 1.1 viel zeker niet tegen, maar ik trof deze 1.3 gewoon eerder (Voor de 2e Colt bewust 1.3 om LPG ruimte te geven). Erg pittig met optrekken, voelt veilig in druk stadsverkeer (om vlot tussen het gaatje te komen).
Leuk: er kan net als in de Scenic een 1,5 liter fles worden gekoeld in het handschoenenvak. Nog nooit gebruikt echter.

ZWAK
Zwakkere punten zijn het zitcomfort (tsja, dan is frans rijden zo gek niet), de radio (matig geluid), de zwakke lak (schilfert af bij deukje), het onnodig ontbreken van een 6e versnelling (echt zónde! scheelt een zuinigheidslabel of twee) en de raamstijlen voorin (zag bijna een auto op rotonde over het hoofd, zat hele tijd achter die spijl tot ie voor mijn neus zat, bijna was mijn neus nog korter).

Ik zal af en toe een update doen. Om te beginnen bij de eerste beurten. Heb recent een eerste APK bij een bandenketen laten doen. Monteur belde al snel, dat er toch een paar akelige probleempjes waren....geintje!, uiteraard was ie picobello in orde. Ik was blijkbaar stilgevallen aan de telefoon, want toen ik de auto kwam halen vroeg de monteur of ik erg was geschrokken, wat niet de bedoeling was. Coltjes zag ie gewoon niet graag, geen cent aan te verdienen. Ik ga er binnenkort terug voor winterbanden.

Veni vidi Doorrijden

  • 113.213 km

Sinds vorige review wat tijd verstreken, maar nog steeds happy Coltrijder! De baan-met-kilometers 2 jaar terug verlaten, evenals de 2e Colt. Heb de jongste van de hand gedaan, die bracht meer op, maar miste o.a. ook curtain-airbags.
Zo rijd ik al 5 jaar dezelfde trouwe Colt, met nog steeds een vakantie-auto als backup.
Als groene rakker kijk ik likkebaardend naar de 14% klasse, maar dan ga ik rekenen... Ik heb amper afschrijving, daar kan geen MRB-korting of extra zuinigheid tegenop. En ook de garage, als er geen apk was zou ik vergeten dat ie daar af en toe moet zijn. Het schijnt dat er een eerste kostenpost aan zit te komen. De laatste grote beurt (110.000) vermeldt een versleten schokdemper.
Qua verbruik denk ik dat ik niets zal leren van de verbruiksmeter die ik net gestart heb, gemiddeld net geen 15 km de liter.
Vanaf zomer 2013 zou ik wellicht zonder vakantie auto raken. Onze weldoeners gaan naar iets kleiners over, voor ons reden het tegenovergestelde te doen. Minimaal naar een Kia Rio en via een Ford Focus komen we wellicht zelfs bij een Lodgy?

en dóór

  • 142.557 km

Net weer getankt, 1:16 voor volbepakte rit Gent-Apeldoorn en een retourtje Apeldoorn-Den Bosch. Ben laatste tijd vaak verleid naar een opvolger te kijken, maar blijf voorlopig mijn Coltje trouw. Met een paar jaar kilometer-ervaring opdoen van de kinderen voor de boeg lijkt het me slim de probleemloze wagen nog maar even aan te houden. Ik blijf me verbazen wat ik allemaal kan vervoeren. Gent-Apeldoorn was een berg huisraad van het stage-adres van dochter, plus fiets en drie personen.

afscheid, maar toch ook niet

  • 156.000 km

Mijn lieve schoonmoeder had al een paar keer gevraagd of wij aan haar wilden denken als de auto werd vervangen. Zo gezegd, zo gedaan. En goede afspraken gemaakt over wat als.... maar gelukkig, we zijn een probleemloos jaar verder en ook bij de beurt was er weer niets te doen voor de monteur. Schoonma rijdt veel meer en vaker dan wij, maar dat deert de auto niet. Er moesten wel nieuwe banden op, maar die zijn het zeker waard. Tsja, wat moet ik er van zeggen, superbetrouwbaar! Kids lenen hem ook graag, mogen altijd rijden als ze met schoonma op pad gaan.
Hoop over een jaar nog net zo enthousiast te zijn.

Update maart 2018

  • 162.000 km

Tsja, het wordt saai. Ons autootje geeft nog steeds geen krimp! Lenen hem af en toe nog van schoonma, merken dan weer hoe licht alles werkt, vergeleken met onze Toyota Verso. Wie weet kopen we hem ooit weer terug voor de kids...
Echt alleen maar normale beurten gehad sinds we afscheid namen.

Juni 2019, nieuwe onderdelen, maar niet voor de au

  • 173.000 km

Ik houd het kort. Geen nieuws. Schoonmoeder kreeg een nieuwe heup, kan er weer tegenaan. Oppassen hier, vakantie daar, boodschappen, kilometers zonder problemen. Dochter had hem laatst mee voor weekendje camperen. Oh wat reed dat toch lichtjes, schakelen, sturen, liever de Colt dan de Verso. Volgende beurt misschien eindelijk een verrassing?

December 2022, vakantie Italië en veel stilstaan

  • 242.588 km

Jaja, ff geen update gedaan, maar vind het te bijzonder dat hij nog probleemloos doorrijd! Zomer 2021 maakten mijn zoon en vriendin een vakantie door Italië met de Colt. Als dank voor het lenen heb ik de koplampen van hun waas ontdaan, met schuursetje van de Lidl weer fris! Maakte mijn schoonmoeder weinig uit, maar mocht ie in de verkoop gaan dan scheelt dat toch wat aanblik. Benieuwd wat hij opbrengt, mocht hij verkocht worden, want hij staat nu vooral stil. Af en toe een rit van 40km retour om op te passen, net genoeg voor op peil houden conditie...

afscheid

  • 261.000 km

De aanleiding voor het definitieve afscheid van de Colt is heel spijtig. Door het overlijden van mijn schoonvader had mijn schoonmoeder opeens een moderne Mercedes en haar oude trouwe Colt beschikbaar. Met pijn in het hart ruilde ze deze beide in voor een Hyundai Kona electric. Geen van de kleinkinderen was toe aan een eerste auto, zodat de Colt nu echt een vreemde eigenaar kreeg. Na de Hyundai dealer is op 2 augustus de nieuwe eigenaar geregistreerd!
Werkelijk zonder enige vervanging heeft de auto de 260dz kilometer bereikt. Uiteraard af en toe nieuw rubber, maar verder nog geen distributieriem of wat dan ook (haha, hij heeft ook een distr. ketting :).
Mochten kleinkinderen ooit een betrouwbaar klein ruimtewonder zoeken, de Colt is een prima optie!
En ondertussen bevalt schoonma de Kona zo goed dat wij onze eigen Prius ook gaan inruilen voor zo'n electric occasion nu de subsidie er nog is.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Mitsubishi Colt

Lease'm
Mitsubishi Colt 1.0T Intense
€ 409
 

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.