MG F 1.8i (1998)
autoreview
Signalement
Uitvoering | F 1.8i |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1998 |
Jaar van aanschaf | 2018 |
KM-stand bij aanschaf | 198.238 km |
KM-stand laatst | 214.300 km |
Pret met een klein budget!
- 204.000 km
Het is een 1.8 Mpi met 120PK, de kleur is Anthraciet (code LQW) metallic, een fraaie donkerblauwe kleur die, afhankelijk van het licht soms ook donkergrijs tot zwart lijkt, erg mooi. Zwart lederen interieur (code PUU)
Sinds Mei 2018 in bezit, voor een klein prijsje gekocht met een jaar APK. Het was een beetje een gok, want uit Duitsland geïmporteerd en de onderhoudshistorie was niet volledig bekend. Zag er netjes uit een liep goed.
Direct een grote nulbeurt laten doen bij de MG Rover specialist, dat doe ik altijd met net aangeschafte auto's. Koppakking (dat is een zwakke plek) en koelsysteem laten checken en bleek in orde. Alle vloeistoffen, filters, bougies vervangen, remmen en onderstel gecheckt etc.
Buiten een lekkende hulpkoppelingscilinder en een stervende accu kwamen daar weinig spannende dingen uit. Ik had nog maar één afstandsbediening voor de portieren, dus die ook in laten programmeren.
De carrosserie zelf is weinig roestgevoelig, slecht onderhoud uit zich vooral in lakschade gevolgd door roest bij de kokerbalkeinden en de luchtinlaten. Bij deze bleek het prima, maar let op en zet de auto vóór aankoop eerst op de brug. Controleer vooral ook de subframes op roest.
De 15" standard lichtmetalen velgen vervangen voor 16" flat six spoke wielen met Pirelli Zero Nero's, fijne banden. de MG-F is kritisch op banden, nooit goedkope Chinese banden eronder, het is een sportwagen, geen boodschappenwagen.
Daarnaast een Toyosports RVS einddemper met een fraaie donker, niet te hard geluid. RVS koelleidingen eronder, de gewone stalen waren na 22 jaar wel gaar.
Al met al is het een fijn sportwagentje, echt goedkoop rijden is het natuurlijk nooit, het is ook geen Toyota, maar eigenlijk heb ik de afgelopen jaren geen rare dingen gehad voor een auto van deze leeftijd en km stand.
Rijden.
Altijd rustig warm rijden, door de constructie van het motorblok kun je de koppakking er uit blazen als je hem koud op de staart trapt, maar daarna kan je helemaal los.
De K-motor wil best toeren maken, hij trekt vooral in het middelste en hoge toerenbereik erg lekker door. De versnellingsbak is uit de tijd dat Honda eigenaar was van Rover, en die schakelt prima, de koppeling werkt ook goed als de hydraulische cilinders in orde zijn.
Het veersysteem onder de F is hydropneumatisch, een wat eenvoudiger variant van het Citroen veersysteem. Dat levert een goed, en zeker niet week systeem op, en een auto die niet overhelt in de bochten, dat is even wennen, maar wel prettig.
Het is echt een autootje voor bochtige achteraf weggetjes, heerlijk gooi en smijtwerk en waanzinnig leuk bochtenwerk is goed mogelijk, maar op de grens is er niet veel waarschuwing voor hij uitbreekt en je er dus af gaat. Beetje opletten dus.
Na 3 jaar een opvolger
- 214.300 km
Na ruim 3 jaar heb ik de F verkocht om een wat jongere TF terug te kopen.
Die drie jaar hebben een totaal kostenplaatje opgeleverd qua onderhoud van iets minder dan € 1800, dat is €600 per jaar, oftewel €50 per maand.
Daar zat het een en ander aan achterstallig onderhoud in, maar voor een auto van inmiddels 23 jaar oud is dat niet zo gek. Kosten bij een kleine 6000 km/jaar 10ct/km.
Wegenbelasting €30, klassieker verzekering €20, afschrijving in deze tijd nihil, dus voor €100 p/maand exclusief brandstof.
Verbruik is netjes, rond de 8 liter op de 100Km, wel E5 (Euro98) tanken.
Kortom, koop een goed onderhouden exemplaar en je rijdt voor weinig geld in een heel leuke sportwagen met middenmotor.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.