Mercedes-Benz 260 SE (1987)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 260 SE |
---|---|
Versnellingen | 4, Automaat |
Bouwjaar | 1987 |
Jaar van aanschaf | 2006 |
KM-stand bij aanschaf | 393.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Auto voor een spotprijsje gekocht, 750 euro. Er zit alleen wat roest op de chromen strips en op de wielkasten. Voor de wielkasten zitten inmiddels ook chrome strips, gekocht voor 80 euro op marktplaats.
Bij aanschaf liep hij veel te hoog stationair, 1600 tpm. Na zelf wat aan de lucht en gas afstelling gerommelt te hebben loopt hij nu netjes 800 tpm.
Starten doet hij altijd prima, ookal is het koud of nat. Soms even een paar keer het gas intrappen.
De automaat gaat niet altijd even soepel. Soms moet je even met je je voet schakelen door het gas even los te laten en dan weer in te trappen.
Voor zijn leeftijd ziet hij er erg goed uit. Behalve op de chromen strips en een beetje op de wielkasten nergens roest. Ook het Suède ziet er nog erg goed uit. Alleen op de bestuurderstoel lichte slijtage.
Omdat deze auto bijna 20 jaar is, kan hij bij de ANWB voor 65 euro per jaar WA verzekerd worden, dit komt goed uit want de wegenbelasting is 56 euro per maand.
Het verbriuk valt tegen. Gemiddeld 1 op 6.
Voor de rest rijdt de auto als een zonnetje, zeker als je ziet hoeveel kilometer hij heeft gelopen. De 2,6 liter 6 in lijn cilinder is de kleinste van de serie, maar weet de auto aardig goed voorruit te krijgen. Hij kan prima mee komen in het verkeer, en trekt goed door. Normaal rijd hij weg in z’n 2, als je hem in sportstand zet doet hij dat in z’n 1. Hij is erg stil van binnen, totdat je het gas goed intrapt, dan hoor de de motor goed z’n werk doen.
UPDATE 27-02-2007
De benzinepomp maakte al een tijdje een raar geluid, soort van harde zoem. Inmiddels is hij er helemaal mee opgehouden. Bij de sloop zelf een benzinepomp onder een 300 vandaan gehaald voor 35 euro, werkt prima weer.
Ook is het stuur vervangen, daardoor doet de toeter het weer
PROBLEMEN
Er waren een aantal problemen bij aanschaf al bekend:
Te hoog stationair lopen (verholpen met afstelwerk)
Niet werkende toeter (nieuw stuur er op gezet)
Rechter elektrische voorraam werkt niet.
Elektrische schuifdak doet ook niks meer.
Op gegeven moment was de accu na 2 dagen niet rijden helemaal leeg, bleek een kapotte deurschakelaar te zijn. Deze heb ik bij de sloop gehaald voor 5 euro.
UPDATE 27-02-2007
Benzinepomp vervangen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.